SKP vyhrálo!

28.02.2018 18:01

1. okresní třída NJ/FM

SKP Frýdek Místek je letos mistrem 1. třídy!!!

SKP mělo již loni nakročeno k zisku titulu, nicméně tam jim nevyšel poslední turnaj a následoval sešup tabulkou dolů. Letos už se nic takového neopakovalo. I když nás čekal v závěrečném turnaji souboj dvou nejlepších celků letošního ročníku, tak Rapidu bohužel chyběli klíčoví hráči v čele s Danielem Čubou. SKP nic neponechalo náhodě a za vítězstvím si šlo hned od první minuty a do poločasu si vytvořilo slušný pěti gólový náskok, který v tom druhém dokázalo ještě navýšit.

SKP tak v celé sezóně ztratilo body pouze dvakrát. Jednou prohrálo s Orlem Štramberk a podruhé remizovalo s Javorem Bordovice.

Navíc hráči SKP ovládli i tabulku střelců. Nejlepším střelcem se stal Roman Vaverka, který vstřelil celkem 27 gólů. Na druhém místě se umístil 17 – ti gólový Tomáš Hvolka a na místě třetím skončil nestárnoucí Marcel Dužík se 14 góly.

V brance SKP se v letošní sezóně objevoval mladý brankář z Frenštátu Ondřej Nezhoda, který podával stabilní výkony a v řadě zápasů byl svému týmu výraznou oporou.

Na druhém místě se nakonec umístil Rapid Frýdek Místek. Nejlepším hráčem 1. třídy byl vyhlášen Martin Urbiš z Rapidu, který mimo jiné vstřelil v sezóně 11 gólů a společně s Danielem Čubou byl nejlepším střelcem Rapidu v této sezóně. Za zmínku stojí ještě dva desetigóloví střelci a to Jiří Michna a Jakub Vandas. Tito hráči vytvořili čtverblok na osmém až jedenáctém místě v tabulce střelců.

Na třetí místo se dokázal probojovat Javor Bordovice, který porazil gólem v závěru zápasu Chupaderos Štramberk 1:0 a následoval tak přímý boj o třetí příčku ve které se utkal s Orlem.

Orel nicméně vstoupil do zápasu lépe a poločas vyhrál 1:0. Nicméně ve druhé půli Javor dokázal vyrovnat a následně i vstřelit vítězný gól. Své vítězství si Javor pojistil ještě gólem do prázdné brány při power play Orlu.

Nejlepším brankářem soutěže byl vyhlášen Přemysl Hruškovský právě z bronzového Javoru Bordovice. Nejlepším střelcem Javoru byl v této sezóně Radek Enčev, který vstřelil 9 gólů.

RIFC Drivers si v přímém souboji o nepopulární poslední místo poradilo s Chupaderos Štramberkem, které porazilo 8:4 a dostali se tak po posledním turnaji na sedmou příčku!