Skončila základní část. Do play off se nepodívá Edison!

06.02.2018 10:45

Divize F

Skončila základní část. Do play off se nepodívá Edison!

Jako první tým v boji o play off zaváhal v předehrávce Jokerit, který doma podlehl Komárovicím a musel čekat na ostatní výsledky. Jokeritu pomohl hned ten první páteční výsledek, ve kterém se v přímém souboji utkaly Růžové Tlapičky a Edison. Kdyby tento souboj skončil remízou, tak by černý Petr zbyl na Jokerit. Nicméně Tlapičky nedaly ve své hale Edisonu žádnou šanci a po špatném úvodu v soutěži si nakonec úžasnou sérií výher vybojovaly pátou příčku a před play off mají asi nejlepší formu ze všech týmů!

Pro Edison tak soutěž překvapivě končí už po základní části. Většina týmů pasovala právě Edison jako možného černého koně soutěže, nicméně Edisonu se staly osudné hlavně venkovní zápasy, ze kterých si přivezly pouze 3 body.

Souboj dvou nejlepších týmů po základní části FU Kopřivnice a G.T. Trojanovic sledovala zcela zaplněná hala v Kopřivnici kam si našlo cestu na 250 lidí. Zápas nakonec skončil remízou 3:3, nicméně i přes průběh zápasu se nakonec mohly radovat Trojanovice, když Košelík šest sekund před koncem netrefil zcela odkrytou branku.

Beach Boys Odry byl asi poslední tým, který mohl pomoct Edisonu do play off. Nicméně Tornádo v Odrách zápas zvládlo, čímž překvapilo nejednoho soupeře a značně tak zamíchalo kartami a složením čtvrtfinálových dvojic.

Top Dogs si domácí zápas s Krmelínem pohlídal, i když se místy dostal až pod drtivý tlak, tak zápas nakonec zvládl a připsal si důležité tři body do tabulky.

Roubu už v posledním zápase o nic nešlo a tak si zastřílel proti Dragonům, kterým nasázel 16 gólů. Rovněž i Ferram si doma zastřílel v zápase s Orlovou a je tak jediným stoprocentním týmem ve svém domácím prostředí.

 

Top Dogs Nový Jičín - SK Krmelín 5:3

Branky: Kunc Tomáš, Indrák Martin, Dvořák Vojtěch, Bajger Martin, Uhlíř Lukáš - Turčík Milan, Vančo Jan, Niemczyk Jiří

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Historické play off pro náš klub jsme doslova vydřeli. K utkání nastupujeme se změnou na brankářském postu s Jirkou Holaněm, který byl nakonec taky mužem zápasu a ve svém prvním utkání za náš klub určitě nezklamal. K utkání také nastupujeme téměř se všemi členy naší staré gardy, která táhne již 20.sezónu - obdivuhodné. Krmelín dorazil v nejsilnějším složení v čele s lodivodem Vančem, který opět exceloval a byl určitě mužem zápasu mužstva z ostravska. Utkání se neslo ve zvláštním duchu, kdy jsme věděli, že výhra nám přinese play off, ale také soupeře, který je podle mě v celé této soutěži bezkonkurenční díky svému brankáři, Pospěchovi, Krčmaříkovi, Binarovi a "králíkárně", ve které hrají.
Každopádně odvážnému štěstí přeje, i když už do play off nezasáhne Kunc, který se po zranění vrátil do sestavy a opět se bohužel zranil a rozšířil naši marodku na 7 lidí základního kamene. Bohužel musíme do Opavy opět s naším "B" týmem, ale i tak budeme chtít utkání důstojně odehrát.
Nicméně jsme s Krmelínem vedli 2:0, ale soupeř se nevzdával a snížil na 2:1. Ve druhém poločase náš velmi mdlý výkon korunovala i světla v hale, která začala zhasínat a proti nám se stavěla i časomíra, která se zasekávala a hrálo se asi více než se mělo, ale soupisky byly plné, tak jsme si to aspoň všichni užili. Skóre jsme navýšili na 3:1, ale Krmelín dokázal za minutu snížit na 3:2 a k tomu jsme měli 5 AKU faulů. Remíza nás odsouvala na 9.pozici, protože Odry byly proti Tornádu bezzubé a dle mého názoru jim jen fanoušci na Tlapky stačit nebudou. Ke konci utkání jsme nakonec splnili morální povinnost skórovali na 4:2, ale Krmelín opět snížil a půl minutu před koncem vykopává z brankové čáry Indrák jistý gól Krmelína. Přesto jsme místy až drtivý nápor zvládli a Indrák dává pojistku na 5:3 a můžeme "slavit". Bohužel jsme se moc chtěli dostat v play off na G.T. Trojanovice, kde jsme odehráli velmi vyrovnané utkání, ale ten bod z Hukvald nám chyběl. Přesto si myslím, že v semifinále bude jičínský celek, protože Tornádo je minimálně o jeden level jinde než Trojanovice. Jediné pozitivum je, že si z Opavy dovezeme pár fotek z místního Deníku, protože tam si redaktoři udělají čas a utkání monitorují. Bohužel v NJ existuje jen Basketbal a "žoldácký" fotbal, který sleduje méně fandů než futsalová utkáni na hale ABC.“

Beach Boys Odry - 1.FC Tornádo Nový Jičín 1:5

Branky: Zagol Martin - Urbanovský Prokop 2, Repa Martin, Novotný Daniel, Staněk Marek

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Zápas začal v docela rychlém tempu, ale právě hosté to byli, kteří otevřeli skóre zápasu. Nám se pak podařilo srovnat na 1-1 a začala přehlídka promarněných šancí, kdy jsme dvakrát mohli dávat do prázdné branky, ale v obou dvou šancích se nějak Hurtovi nepodařilo tu nožku vytočit správným směrem a trefit. Hosté to přestáli, a pak zahrozili, také tam měli nějakou tu tyč. Každopádně to byli zase hosté, kdy si po naší nekoncentrovanosti připsali poločasové vedení 2-1. Druhá půlka v podstatě kopírovala tu první, jenže hosté trpělivě čekali na svou šancí a jednoduchými kombinacemi se dostříleli až k číslu 5. Nám se to opíralo do tyčí a břeven nebo to zablokovali obránci a gólman. Power play ke konci byla v kombinaci strašně pomalá a hosté si ji v pohodě odklusali. Nelíbily se mi však poznámky o domluvených výsledcích ať už na webu nebo přímo v hale. Tornádo si prostě přisvištělo pro 3 body, odedřeli si to a právem si je taky odvezli. My jsme to chvilkama řešili až moc profesorky místo aby se v nás objevovala v koncovce taková ta zabijácká živočišnost. Nechci tím říct, že bychom to odfláknuli, ale trošku tomu výkonu ta živelnost chyběla. Hlavně však jsme svůj výkon směřovali k hádkám s rozhodčími, což se také projevilo jak v brance, tak v celkové koncentraci. Tomuhle se prostě musíme vyhnout. A i když to bylo chvilkami vypjaté, jelikož tady šlo o o hodně, tak jediný kdo zvládnul ze 3 subjektů na hřišti to bylo právě Tornádo a vysloužilo si i uznání od kotle za poděkování ohledně atmosféry.“

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): "Poslední zapas základní části nás zavedl do Oder, kde jsme jeli s jasným cílem a to vyhrát! A to se nám vedlo od samého začátku zápasu. První poločas byl opravdu nahoru dolů, šance byly na obou stranách, tyčky zvonily a brankáři excelovali. Ale hraje se na góly a to bylo příznivější pro nás, kdy v poločase jsme šli do kabin za stavu 2:1 v náš prospěch. Do druhého poločasu jsme šli se stejným cílem bránit poctivě nedělat chyby a vyčkávat. A dařilo se, přes veškerou snahu domácích, kdy za zády mají takové publikum a atmosféru jsme to byly my kdo dával góly. Zasloužili jsme si výhru a jak bylo zmíněno už od vedení Oder k žádné domluvě nedošlo!!! To play-off jsme si zasloužili a jsem strašně rád, že tam jsme dva týmy z Nového Jičína!!!!!! Chtěli bychom poděkovat fanouškům domácích, kteří vytvořili opravdu vynikající atmosféru, která se vidí málokdy a málokde!!!!! Děkujeme i našim fanouškům, kteři nás přijeli podpořit !!!!! Snad poslední větou věřme, že i na radnici v Novém Jičíně někdo sleduje ostatní sporty, které jim dle mého názoru dělají dobré jméno a popřemýšlí o zlepšení podmínek, jak pro tento sport u nás a hlavně o halu (ve které se odehrávají utkání i týmu z jiných sportů ) a zázemí pro fanoušky, které je nulové."

KFV Roub Vítkovice – Dragons Nový Jičín 16:0

Branky: Soško Michal 3, Kremzer Petr 3, Kopecký Patrik 3, Rzidký Jakub 2, Jaroš Václav 2, Holman Jakub 2, Bláha Martin

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Když jsem před začátkem zápasu viděl, že soupeř přijel pouze s pěti hráči do pole, okamžitě se mi vybavil zápas s Hukvaldama. Kluky jsme upozorňovali, že musí hrát trpělivě, že takový zápas je o prvním gólu, který když se podaří vstřelit soupeři, dodá mu to spousty energie a je pak hodně těžké zápas otáčet. Začátek byl z naší strany dost nervózní. Neproměnili jsme několik velkých šancí a navíc jsme pustili hosty do třech situací, kdy nás musel podržet Péťa Musiol. Naštěstí se nám podařilo dát gól jako prvním, pak druhý a hned na to třetí a bylo jasné, že soupeř se bude už jen těžko zvedat. O přestávce jsme si ještě řekli, že uděláme maximum pro to, aby si Péťa Musiol vychytal nulu. Druhá půle už byla zcela jednoznačně v naší režii. Většina soupeřových hráčů už byla bez pohybu, tak se nám hrálo hodně lehce a neustále jsme navyšovali skóre. Jenže i tak nám to není nic platné a sezóna pro nás skončila mnohem dříve, než jsme si představovali."

Růžové Tlapičky Hukvaldy – Edison Ostrava 7:2

Branky: Fojtík Adam 3, Dvořák Ondřej 2, Štefek Radek, Hubeňák Adam - Voldán Jiří, Bury Michal

SK Ferram Opava – Oskarol Orlová 15:7

Branky: Krčmařík Lukáš 5, Kuzník Jakub 3, Tůma Jakub 2, Pospěch Zbyněk 2, Šimeček Vojtěch, Teichmann Adam - Tomáš Michal 3, Derík Nikolas 2, Dzida Dominik 2

FU Kopřivnice – G.T. Trojanovice 3:3

Branky: Bartoš Roman, Bednář Jiří, Závodný Jiří - Špaček Radim, Maruchnič Ivo, Štika Jan

FC Jokerit Kopřivnice – Amatér Komárovice 7:11

Branky: Prchal Karel 2, Chromečka Ondřej 2, Bortel Petr, Bartoň Pavel, Kružliak Petr - Hrdlička Adam 4, Škařupa Petr 2, Bezděk David 2, Kuchař Michal 2, Foukal Tomáš