Roub Vítkovice

23.10.2017 11:38

Divize F

Šestý tým loňské sezóny: KFV Roub Vítkovice

Tým Roubu prošel po dobrovolném sestupu z 2. ligy menší obměnou a v loňské sezóně, tak musel zapracovávat do týmu své odchovance. Nakonec tým Roubu skončil ve čtvrtfinále, ve kterém vypadl po dvou zápasech s Tlapičkama. Jak hodnotí minulou sezónu předseda klubu Zdeněk Tomčal a jak by měla podle něj vypadat sezóna nadcházející? 

Po třech letech strávených ve 2. lize, ve které jste mimochodem slavili hned ve své premiérové sezóně 2. místo a postup do ligy vám utekl o pouhé 2 body, jste v loňské sezóně nedokázali porazit v divizi ani jeden tým z horního patra tabulky. Čím si to vysvětluješ?

Ve třetí sezóně 2.ligy jsme najednou začali zjišťovat, že nám čím dál víc hráčů mladší generace, kteří ukončili školy, začíná chodit do práce a zejména do směnných provozů a s uvolňováním na zápasy to pro ně bylo čím dál tím víc složitější. Ve druhé části 2.ligy poslední sezóny tak trenéři do zápasů museli zapojovat čím dál víc i talentované dorostence. Pro ně to bylo sice dost náročné, ale zároveň i poučné. Výbor klubu se po skončení 2.ligy rozhodl, že do další sezóny to nebudeme „hrotit“ a že se zase vrátíme do divizní soutěže, s tím, že se výhledově návratu do 2.ligy nebudeme bránit, ale rozhodnutí necháme na samotných hráčích. Díky tomuto dobrovolnému odchodu o soutěž níže nás přece jen pár hráčů opustilo a tak v divizi jsme ještě více museli využívat služeb talentovaných dorostenců z vlastní „líhně“. Navíc po návratu do divizní soutěže se na nás chtěl každý ze soupeřů vytáhnout a tak to velmi mladá sestava měla přetěžké. Přece jen zkušenosti mnozí mladíci ještě potřebovali a nadále i potřebují nasbírat, takže se pak není čemu divit, že se nám s předními týmy divizní tabulky výsledkově příliš nedařilo.

Roubu většina týmů určitě závidí zázemí, které u vás hráči mají a taky celkově kolik lidí se u vás v týmu podílí na organizaci a zabezpečení chodu celého klubu. Nebylo i z tohoto pohledu, když se podíváš kolik energie klubu věnujete vyřazení ve čtvrtfinále přece jen málo?

Futsal je pro mne stále krásným sportem, i když mám mnohdy výhrady, jak to tu funguje, či nefunguje a jak jsou někteří lidé zákeřní a výborní manipulátoři a jiní zase ovlivnitelní a zmanipulovatelní. Ale to je již jiná kapitola… Protože futsal není pro mne jen obyčejný koníček, ale doslova pořádný kůň, chci tuto zálibu dělat pokud možno na 100%. Rád se proto obklopuji lidmi, kteří chtějí něčeho dosahovat a dokáží pracovat pro společné cíle. Ne vždy se vše podaří, ale 31 letá klubová historie již přece jen nějaké úspěchy zaznamenala. Navíc ve výboru většinou pracují hráči staré gardy, kteří chtějí klubu nadále vypomáhat, protože když to již nejde herně, tak pomohou alespoň organizačně. Nyní zapojujeme čím dál víc i mladší generaci. Jelikož hráčů máme opravdu dost, i když po kvalitativní stránce máme ještě rezervy, je potřeba mít pro ně také trenéry a vlastního maséra, což je jaksi přirozené. Po organizační stránce věnujeme futsalu opravdu hodně energie, ale to ještě neznamená, že když se nám nepodařilo přejít přes čtvrtfinále, že se z toho zhroutíme. Bylo to zkrátka jen ponaučení do další práce, že některé věci musíme dělat ještě lépe.

Jaké si dáváte cíle pro letošní ročník v divizi?

Já osobně netlačím na pilu a myslím, že ani trenéři nekladou hráčům nějak vysoké cíle. Budeme totiž zapojovat do zápasů zase nějaké další mladé talenty a ti budou v tak vysoké soutěži teprve sbírat zkušenosti. Osobně bych byl potěšen postupem do play off a pak by se vidělo, na co naše mladá sestava bude ještě mít.

Udály se přes léto u vás nějaké změny v kádru?

Nic výrazného, jdeme spíše cestou, že ke zkušenějším borcům si trenéři do A týmu budou vytahovat mladíky z dorostu.

Kdo by měl ve vašem kádru patřit letos k oporám?

Spoléhám na Musiola, Holmana, Bláhu, Dičku, Itnera a další hráče se zkušenostmi, kteří by měli tvrdit muziku a zároveň pomáhat mladým talentům z dorostu adaptovat se v kádru A týmu.

Koho vidíte jako favorita soutěže?

No, těžko říci, loni totiž hrála většina týmů proti nám velmi solidně, že by se neztratily ani ve 2.lize. Po postupu Jakubčovic bych si ale letos troufnul vyzdvihnout zejména Jokerit Kopřivnice a nováčka FC Edison Ostrava. Celek Edisonu totiž velmi dobře znám a ten je velmi důstojně připraven na divizní soutěž. Pokud se bude schopen scházet ve své kapacitní sestavě, vidím jej na bednu. Ale jak to nakonec dopadne, uvidíme až po skončené soutěži.