Roub by se chtěl pohybovat v horních patrech tabulky!!

31.10.2016 11:27

Divize F

Roub by se chtěl pohybovat v horních patrech tabulky!!

Roub Vítkovice vstupuje do sezóny 2016/2017 už jako divizní tým, nicméně návratu do druhé ligy se v budoucnu nebrání. Přinášíme vám rozhovor s předsedou Zdenkem Tomčalem. 

 

 

Roub Vítkovice dobrovolně opustil 2. ligu a přihlásil se do divize. Co vás vedlo k tomuto kroku?

V první řadě mi osobně vadilo, že na to, kolik nás 2.liga každou sezónu stála, bych si představoval podstatně větší propagaci nejen našeho klubu, ale i 2.ligy a vůbec futsalu celkově. Osobně jsem se snažil propagovat klub a futsal co to jen šlo, ale větší zaujetí bych očekával i od kompetentních funkcionářů zejména směrem k médiím. Od letošní sezóny sleduji sice jistá zlepšení, ale je to stále jen na úrovni webových stránek futsalu a do dalších médií se futsal velmi málo prosazuje a zejména u nás v Ostravě je to zatím velmi slabé! Takže s ohledem na ne zcela ideální propagaci futsalu a s cílem i nadále rozumně hospodařit s klubovými financemi, jsme se pro tuto soutěžní sezónu rozhodli, dát si od 2.ligy minimálně rok pauzu.

 

Nebudou vám chybět derby s VŠB a Baníkem, se kterými jste se utkávali ve druhé lize?

Derby jsou derby, to je bez debat. Hráči se většinou vzájemně znali, takže zápasy měly patřičný náboj a hec. Navíc divácká kulisa, zejména v posledním derby s Baníkem v hale Sarezy, byla rekordní!!! Těším se nyní na divizní utkání do Oder, tam jsme v pohárovém utkání zažili také parádní atmosféru, kterou výborní oderští fanoušci svému týmu vytvořili.

 

Jaké si dáváte do sezóny cíle?

Konkrétní cíle jsme si před sezónou sice nedávali, ale trenéři A týmu by si jistě přáli umístit se co nejvýše. Ovšem moc dobře vím, že mnohé divizní týmy mají druholigovou kvalitu, takže pokud bychom po základní části skončili v lepší polovině tabulky, považoval bych to za solidní výsledek. A dostat se pak v play off co nejdál, to už je jen přáním…

 

Koho považujete za největšího favorita na vítězství v soutěži?

Zejména Jakubčovice si drží stabilně solidní výkonnostní úroveň, líbí se mi taky herní styl Jokeritu Kopřivnice, ale můžeme se dočkat i nějakého překvapení.

 

Na kterého soupeře se v sezóně nejvíce těšíte?

Jak už jsem se výše zmínil, těším se do Oder na skvělé diváky, známe se s hráči Krmelína a také v Orlové máme pár známých, takže tyto zápasy budou mít své kouzlo, ale i zápasy s dalšími týmy budou jistě velmi zajímavé a mám tušení, že každý se na nás po návratu z 2.ligy, bude chtít vytáhnout.

 

Kdo by měl být tahounem vašeho mužstva v letošní sezóně?

Po odchodu z 2.ligy u nás několik kvalitních hráčů s futsalem skončilo a těžko říci, jestli to bylo opravdu jen odchodem z 2.ligy nebo spíše tím, že jsme přitvrdili ve výběru členských příspěvků. A že se někomu nechtělo platit skromnou stovku měsíčně? Co by za to jinde dali a mít přitom veškerý servis, včetně maséra. A tak se nám v klubu trošku pročistilo ovzduší, i když možná i na úkor kvality, ale srdcaři zůstali. Navíc vrátil se k nám Michael Itner a do brány přišel Petr Musiol, který se bude střídat s Tiborem Dičkou. Mezi dalšími 6 až 8 hráči, co hrávali 2.ligu, těžko hledat tahouna. Já bych si přál, aby A tým šlapal kolektivním výkonem a aby mezi sebe dokázal zapojovat také talentované dorostence, protože na výchově vlastních odchovanců si velmi zakládáme.