Posledními semifinalisty jsou Ferram Opava a Jokerit Kopřivnice!!!

20.02.2017 21:47

Divize F

Ferram navázal na výborný výkon ze druhého zápasu, FU Kopřivnici porazil na jeho hřišti 8:5 a postoupil do semifinále jako jediný z nenasazených týmů! Neskutečný zápas odehrál v Kopřivnici i Krmelín, který svého soupeře v závěru jednoznačně přehrál, ale více než remíza 2:2 se mu v řádné hrací době uhrát nepodařila. V penaltové loterii měli více štěstí futsalisté Jokeritu, kteří tak vyzvou v semifinále Růžové Tlapičky.

Jokerit Kopřivnice – SK Krmelín 3:2 p. (1:0)

Branky: Březina Radek, Střelec Pavel - Fubšo Roman, Havránek Leoš;

I souboj Jokeritu s Krmelínem dospěl až do třetího zápasu a v kopřivnické hale E. Z. byl k vidění nádherný futsal, kdy hráči hráli na co nejmenší počet doteků a ve velmi vysokém tempu. Krmelín vůbec nepřipomínal tým ze základní části, který skončil na sedmém místě, ale svoji hru v play off posunul úplně na jiný level a Jokerit v určitých částech zápasu jednoznačně přehrával. Nicméně první poločas přinesl branku až v 18. minutě, kdy Březina vystihl rozehrávku Krmelína a nekompromisně bodlem zakončil. Ve druhém poločase to byl opět Březina, který přihrávkou před prázdnou branku našel volného Střelce, který už měl jednoduchou práci. Krmelínu se podařilo z nenápadné akce snížit na 2:1 Fubšem a následně Krmelín předvedl futsalovou nádheru, kdy jeho hráči úplně rozebrali obranu Jokeritu a podařilo se jim vyrovnat zásluhou Havránka na 2:2. Od tohoto momentu už byl vidět na hřišti pouze tým Krmelína, který se snažil rozhodnout ještě před koncem zápasu, ale další gól už v zápase nepřidal a tak se šlo na penaltový rozstřel. V něm hráči Krmelína úplně selhali, když nedali ani jednu penaltu a tak do semifinále postupuje tým Jokeritu.

Jakub Medek (Jokerit Kopřivnice): „Krmelín opět překvapil kvalitní obranou a nebezpečnými výpady. V obou zápasech, jak u nich druhý zápas, tak teď ten třetí rozhodující, zahráli tak jak v žádném zápase, ve kterém jsem je v základní části viděl. V prvním poločase úřadovali brankáři a až dvě minuty před koncem jsme dali první gól. Na začátku druhého jsme přidali druhý, ale kdo viděl zápas v Krmelíně, tak věděl, že zdaleka není ještě rozhodnuto. Zbytečně jsme se nechali zatlačit a Krmelín se dostával do stále nebezpečnějších šancí. Dvě akce jim vyšly a tak zápas skončil remízou. Slušně zaplněná hala se mohla těšit, že o postupu do semifinále rozhodne penaltový rozstřel. V nich jsme dvě dali, jednou trefili tyč a já obě penalty Krmelína chytl. Teď se musíme připravit na Tlapičky, čekám opět vyrovnanou sérii. Hlavně se musíme vyvarovat chyb v obraně, jako ve vzájemném zápase v základní části, kdy jsme doma prohráli.“

Milan Turčík (SK Krmelín): „Utkání se mi hodnotě špatně a mám z něj po pravdě smíšené pocity. Opět se potvrdilo, že „míč je kulatý a fotbal-futsal nemá logiku“. Myslím si, a můžu mluvit i za ostatní, kteří sledovali celou sérii s Jokeritem, že do semifinále nepostoupil lepší tým. Ze tří zápasů s Jokeritem jsme ve dvou byli jasně lepší, ovšem historie se neptá a pamatuje si pouze vítěze. Zápas samotný byl nervózní od úvodního hvizdu a po právu se dal očekávat opatrný zápas s minimem gólů, což se také potvrdilo. Domácí měli v utkání navrch pouze v úvodních deseti-dvanácti minutách, pak se vývoj zápasu otočil v náš prospěch. Bojovnost, pevná obrana podpořená výborně chytajícím Zedníkem hrála v náš prospěch. Nicméně poločas jsme po hrubé chybě v rozehrávce projeli 1:0. Ve druhém šel Jokerit opět jako v předchozím zápase do dvoubrankového vedení, nicméně po snížení veteránem Fubšem a následnému vyrovnání Havránkem se začínalo od znova. Poslední momenty hry bych raději ani nekomentoval, ale nedá mi to, musím. Z mého úhlu pohledu jsme měli po faulu na našeho brankáře kopat desítku. Nevím, co by chtěli rozhodčí ještě písknout za faul, ale skoro skluz domácího hráče-kolena v obličeji brankáře, je podle mého názoru faul. To ovšem není ten nejdůležitější moment utkání. Ten se udál pár vteřin před koncem zápasu. Alibistické vyjádření prvního rozhodčího „přede mnou proběhnul hráč-neviděl jsem to“. OK, budu mu věřit. Druhý rozhodčí „ruka byla u těla“. Nesouhlasím, ruka mírně od těla, pohyb proti míči, jasné hraní rukou ve „vápně“, byť ruka byla nastřelená. A navíc se jednalo o přihrávku na našeho hráče, který stál na penaltě a mohl tudíž střílet. Rozhodčí se v daném momentu asi řídili hláškou ze známého filmu Obecná škola (je-li ruka nastřelena, tak v žádném případě…) Penalty jsou už jenom loterie. Jokerit za svůj postup do další fáze play off může poděkovat svému brankáři a dá se říct i naší nešikovnosti vstřelit branku z vyložených šancí a hlavně z penalt…že pane Fazole!“

FU Kopřivnice – Ferram Opava 5:8 (3:3)

Branky: Galia Radim, Burýšek Lukáš, Košárek Miroslav, Petráš Radek, Závodný Jiří - Krčmařík Lukáš 3, Rubý Patrik 2, Fišer Dalibor, Žurek David, Hoza Michal;

Po úvodních deseti minutách zápasu by si nikdo netipl, že FU bude v semifinále chybět. Hráči kopřivnického „fučka“ totiž vstoupili do zápasu výborně. Rychle vedli 3:0 a nechtěli v zápase připustit žádné drama. Nicméně po třetím inkasovaném gólu si vzal trenér Ferramu time out, ve kterém své svěřence uklidnil a ti přišli na hřiště jak vyměnění. FU přestalo běhat a Opava dokázala do poločasu srovnat stav na 3:3. Po poločase se ještě futsalisté FU dostali do vedení 4:3, ale následně Opava dokázala vyrovnat a po chybě domácího gólmana, který dostal gól přes celé hřiště šel Ferram do vedení, které hned vzápětí dokázal navýšil na 6:4. FU šlo do power play, ve které ovšem dostalo další dva góly do prázdné branky a o osudu utkání a postupu Ferram tak bylo rozhodnuto. Rozhodujícím faktorem v této sérii byl výkon obou brankářů, kdy futsalistům FU citelně chyběl Mazoch, který v prvním zápase udržel čisté konto, ale k dalším zápasům již nenastoupil.

Jiří Bednář (FU Kopřivnice) : „Do zápasu jsme vstupovali po těžké porážce na palubovce soupeře, přesto však odhodláni zvítězit, napravit si reputaci před svými věrnými fanoušky a především postoupit do dalších bojů play-off. Všichni jsme si uvědomovali důležitost zápasu, do samotného zápasu jsme vstoupili aktivně ze zabezpečené obrany a v polovině prvního poločasu jsme vedli už 3-0. Poté však přišel nepochopitelný výpadek, který znamenal poločasovou remízu 3-3. Po změně stran byla hra vyrovnaná s minimem šanci na obou stranách. V polovině poločasu se nám podařilo vstřelit z výborné individuální akce Jirky Závodného gól na 4-3. Poté však přišly velmi hloupé tři góly, které nás psychicky srazili a soupeře „posadily na koně“. Z následné power play jsme se téměř nedokázali prosadit a soupeř upravil skóre na konečných 8-5. Tím pro nás nepříliš úspěšná sezóna ve znamení samých zranění skončila. Do dalšího ročníku musíme konsolidovat síly, nabrat novou motivaci a dokázat, že Kopřivnické Fučko patří na špici tabulky a ne na konečné páté místo, které je pro nás a naše fanoušky zklamáním. Dále bych chtěl za celý klub poděkovat Martinu Kapsovi za vedení soutěže, skvělý informační web a celkové oživení soutěže. Díky takovým lidem se zvyšuje motivace a s tím související kvalita soutěže. Na závěr bych chtěl poblahopřát ostatním postupujícím soupeřům k postupu do semifinále a popřát jim hodně štěstí a především zdraví.“

Miroslav Tůma (Ferram Opava): „Zápas jsme nezačali úplně špatně, protože jsme ve druhé minutě nastřelili břevno, ale pak přišli tři katastrofální minuty a prohrávali jsme tři nula. Za tohoto stavu jsme si museli vzít time-out, abychom udělali změny v sestavě, protože jsme začali hrát jenom se šesti hráči v poli,toto jsme změnili na tři obránce a dvě útočné dvojice a hlavně kluky uklidnit a povzbudit, že ještě není nic ztraceno. Kluci se vzchopili a do přestávky jsme vyrovnali. Ve druhém poločase domácí sice ještě jednou vedli 4:3,ale my jsme brzy vyrovnali  ještě přidali dvě branky navrch. Domácí zariskovali  a osm minut před koncem zápasu začali hrát power-play. Na toto jsme byli připraveni (zkoušeli to i hrát u nás v základní skupině) a dvěma zásahy do prázdné branky jsme domácím odskočili na rozdíl pěti golů. Domácí v závěru už pak jenom korigovali výsledek. Tento zápas si myslím, rozhodla naše psychická odolnost, kdy jsme to za stavu 3:0 nezabalili a probuzení našeho střelce L.Krčmaříka, který se po třech zápasech konečně trefil a to hned třikrát. Postup jsme si myslím zasloužili za předvedenou hru ve všech třech zápasech, i když ani jeden zápas nebyl jednoduchý a soupeř byl ve všech zápasech víc než rovnocenným soupeřem. Sérii rozhodla i kvalitnější, širší soupiska, kdy i my jsme na venkovní zápasech nebyli kompletní, přesto nebylo tolik znát absence některých opor.