Posledním semifinalistou je Beach Boys! V play out se s Krmelínem utká Dragons!

28.02.2018 13:27

Divize F

Posledním semifinalistou je Beach Boys! V play out se s Krmelínem utká Dragons!

Nejvyrovnanější série bylo čtvrtfinále mezi Beach Boysem a Tlapičkami, které rozhodl až třetí duel. Ten nakonec vyhrál domácí tým Beach Boys Odry. I když scénář zápasu byl obdobný jako ten první. Tlapičky vedly nad Odrami 2:1, ale Beach Boys třemi slepenými góly v polovině druhého poločasu překlopil výsledek na svou stranu a závěr zápasu už si pohlídal. Hattrick si v tomto zápase připsal jak domácí Lubomír Maléř tak i hostující Jan Ermis.

V semifinále tak narazí na Ferram Opavu. Naopak Tlapičky svoji loňskou semifinálovou účast nezopakují. Jediným týmem, který si zahrál semifinále i loni je tak opavský Ferram, kterému loni vystavil stopku v semifinále až pozdější vítěz Baracuda Jakubčovice.

Do druhého kola play out se podívají nakonec Dragoni, kteří rovněž ve třetím zápase podlehli Komárovicím, které si tak zajistili setrvání v soutěži i pro příští ročník.

Čtvrtfinále play off:

Beach Boys Odry  - Růžové Tlapičky Hukvaldy 5:1 (4:1)

Stav série: 2:1

Branky: Maléř Lubomír 3, Veselý Filip 2, Kondrád Jiří, Zagol Martin – Ermis Jan 3

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Zápas jsme otevřeli takovou zvláštní polostřelou, která vypadala, že jde mimo, ale zaplavala po zemi k tyči a bylo to 1-0. nicméně hosté vyrovnali na 1-1 a zápas by opět na začátku. Celý první poločas, i když byl trochu opatrnější, ale byli šance na obou stranách. My jsme nedokázali trefit bránu z pěkných pozic a od hostů to pochytal náš gólman. Po poločase se hosté ujali vedení a to nás zřejmě nahecovalo k útěku z nervozity a pomalu se začalo zvyšovat tempo i sebevědomí tak, že jsme si cíleně šli za otočením stavu. Zlomový okamžik bych asi viděl standartku po přímém kopu hostů, kdy hostující borec trefil neskutečnou pumou tyč, kterou málem přelomil vejpůl. Tam scházeli centimetry ke gólu. Pak bych ještě vyzvednul gólový okamžik kapitána Jirky Konráda, který tak neskutečně zašmrdolil všema, že z toho byla asi nejvyčůranější branka v zápase a pěkný fotbalový okamžik. Od té doby jsme stačili navýšit vedení a pak následná power-play přinesla už naštěstí jenom jeden gól, kdy to tam několikrát hodně smrdělo. Vše jsme přestáli a po náročné zápasové sérii jsme vyhnali strašáka z hlavy postupem do semifinále. Série s Tlapkama byla napínavá, náročná, ale férová. Nám se to podařilo překulit na naši stranu a já si toho nesmírně cením. Nejen kvůli klukům samotným, ale vůči všem těm na těch tribunách. Jak dospělým, tak i dětem. Tahá to lidi do hal za zábavou. A i když je to u nás strašně bouřlivé, tak je to pro všechny hlavně zábava. A tak by to asi i mělo být.“

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Až třetí vzájemný duel rozhodl o tom, kdo postoupí do semifinále play off. A pro Tlapičky to byli bohužel hráči B. B. Odry, kteří takticky lépe zvládli tento zápas a těší se z premiérové účasti mezi čtyřmi nejlepšími celky divizní soutěže. A je určitě i zajímavé, že průběh a výsledek se velice podobal prvnímu vzájemnému zápasu na oderské půdě. V našich barvách se tentokrát bohužel nenašel žádný tahoun jako v minulém vzájemném brušperském duelu, který by vzal odpovědnost na sebe a tak gól v naší síti z poslední minuty zápasu byl definitivním potvrzením sobotního nevydařeného zápasu a tím ukončením působení v letos určitě zajímavé divizní soutěži.“