Pátý tým loňské sezóny: FU Kopřivnice!!!

25.10.2017 16:41

Divize F

Pátý tým loňské sezóny: FU Kopřivnice!!!

FU Kopřivnice byla loni jediným z nasazených týmů, který nedokázal projít branami čtvrtfinále play - off, když v rozhodujícím třetím zápase podlehla doma Opavě. Jaké se udály přes léto změny v kádru FU a koho řadí k favoritům soutěže, jsme se zeptali předsedy Milana Štěpána.

 

V loňské sezóně jste po úvodním domácím zápase s Ferram vedli 1:0 na zápasy, ale soupeř dokázal nakonec další dvě utkání vyhrát a postoupit na váš úkor do semifinále. Jaká byla atmosféra v kabině bezprostředně po vyřazení?

V první řadě zdravím všechny fanoušky a lidi okolo futsalu. Co se týče atmosféry v šatně po skončení loňské sezóny, tak asi nebude tajemstvím, že jsme byli hodně zklamaní. Nicméně jsme hlavy nevěšeli. Byli tam chyby to jo, ale na druhou stránku musím říct, že si to Opava víceméně vybojovala sama. Takže uznání a respekt si určitě vybudovala nejen u nás. Zkušenosti nezískáš jen z dobrých věcí, ale hlavně z těch špatných. Takže budeme muset se pro příště ponaučit.

Zatím vás většina týmů řadí mezi největší favority celé soutěže. Co na to říkáš a jaké si dáváte cíle pro letošní sezónu a co by pro vás znamenal neúspěch?

Ono se řekne favorit, ale jak pak sleduješ ty jednotlivé zápasy, tak je evidentní, že rozdíly mezi špicí a středem tabulky jsou minimální a taky hodně o štěstí a odhodlanosti. Co by jsme brali jako neúspěch asi říct dopředu nemůžu. Loňské čtvrtfinále bylo pro nás neúspěch. Ale letos to může být zase všechno úplně jinak.

Udály se přes léto u vás nějaké změny v kádru?

I letos jsme se rozhodli, že budeme do celku přibírat další hráče, protože máme stále problémy zdravotního typu. Já a Petr Okřesík jsme na delší dobu mimo hru, tak jsme požádali konkurenční Jokerit, jestli by nám s tím nevypomohl. Kluci souhlasili a mohli jsme tak udělat přestup Danielovi Hruškovi a Pavlovi Střelcovi. Ale o tom už se Karel zmínil. Ještě jednou děkujeme.

Kdo by měl ve vašem kádru patřit letos k oporám?

Možná jsem o něm nikdy nemluvil, ale určitě opora velká je mezi tyčemi. Michal Mazoch vždy patřil a patří mezi naše velké opory. Pokud zrovna není někde na cestách.

Koho vidíte jako favorita soutěže?

Jak jsem říkal. Favority je dopředu těžké trefit, když už tu nejsou Jakuby. Ale osobně jsem velice zvědavý na nové celky, které známe, jako G.T., Tornádo. Ale i ty, které neznáme. Amatéry a hlavně pak na Edison.