Máme za sebou úvodní zápasy čtvrtfinále. Ferram se doma nečekaně trápil s Top Dogsem!

13.02.2018 16:17

Divize F

Souboj mezi Top Dogsem a Ferram měl mít jasného favorita, nicméně proč Top Dogs po prvním poločase nevedl alespoň o čtyři branky to ví snad jenom jeho hráči. Tolik vyložených šancí, které si futsalisté Top Dogsu dokázali v Opavě připravit v první půli by stačilo na minimálně dva zápasy. Někdy stačilo trefit pouze odkrytou bránu a jindy zase předváděl neskutečné zákroky brankář domácích Dalibor Fišer. Vyrovnaný stav 1:1 svítil na výsledkové tabuli ještě necelou minutu před koncem první půle, nicméně potom se po druhé v zápase prosadil Krčmařík a následně ještě Tůma stihl zvýšit na 3:1. Pro Top Dogs velmi krutý výsledek, který se bohužel projevil i ve druhé půli, kdy Ferram začal hrát lépe a navýšil svůj náskok až na 6:1. V závěru se ještě podařilo Top Dogům zápas zkorigovat na 3:6.

Na straně Top Dogsu byl nejlepším hráčem Lukáš Uhlíř, který krásně kouzlil nohama, nicméně víc jak jeden gól se mu nepodařilo vstřelit. Na druhé straně byl mužem zápasu brankář Dalibor Fišer, který v první půli chytil i nemožné a rovněž Lukáš Krčmařík, který všem opět ukázal jak se zakončují akce.

Odveta v Novém Jičíně bude každopádně otevřená a pokud Top Dogs bude proměňovat svoje šance, tak se nejspíš dočkáme třetího zápasu.

FU Kopřivnice potvrdila roli favorita a s Jokeritem doma nepřipustila žádné drama. Už v první půli si FU vypracovalo solidní náskok a ve druhé půli už si zápas pohlídalo. Jokeritu tak nezbývá nic jiného než se soustředit na domácí zápas a porazit FU, tak jako se jim to podařilo v základní části a vynutit si tak třetí zápas.

Beach Boys Odry se doma hodně trápil v první půli s Tlapičkama, nicméně po přestávce dokázal Beach Boys zápas otočit ve svůj prospěch a připsal si tak první bod. Odveta v Brušperku ovšem snadná určitě pro Beach Boys nebude.

Poslední zápas mezi Trojanovicemi a Tornádem přinesl výhru hostů a Tornádo si veze domů matchball. Zápas byl z počátku velmi opatrný, nicméně ve druhé půli už se dokázali střelci v obou týmech prosadit.

V play out potvrdili Komárovice roli favorita. Doma vyhrály a Dragonům nedovolili ani jednou skórovat. Naopak Krmelín nedokázal využít výhodu domácího prostředí, Orlové doma podlehl a je malý krůček od soubojů ve druhém kole.

Čtvrtfinále playoff:

FU Kopřivnice – FC Jokerit Kopřivnice 5:2 (3:0)

Branky: Bednář Jiří 2, Bartoš Roman, Závodný Jiří, Střelec Pavel - Prchal Karel, Kružliak Petr

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „Čtvrtfinále playoff nám přisoudilo pro nás nepříjemného soupeře Jokerit Kopřivnice, s kterým jsme prohráli v základní skupině. Tentokrát jsme však hráli na domácí půdě, kde si rozhodně více věříme. Začátek zápasu se nám povedl a po pěkných kombinacích jsme vedli dva nula. Hráli jsme uvolněně a do konce poločasu se nám podařilo zvýšit po kličce brankáři Jirkou Závodným. Druhý poločas jsme chtěli především pokračovat v dobré defenzivě a svojí aktivitou soupeře donutit k chybám, ale byl to soupeř, který potrestal naše laxní bránění a snížil na 3-1. Po chvíli se však u lajnové čáry uvolnil Pavel Střelec a krásnou ranou do šibenice zvýšil na 4-1. Další gól vstřelil Roman Bartoš netradičně hlavou po špatném vyběhnutí soupeřova brankáře. Minutu před koncem na konečných 5-2 korigoval výsledek kapitán Jokeritu z penalty po faulu našeho brankáře. Jsem rád, že jsme potvrdili roli favorita a zápas jsme zvládli, dalším kladem je návrat zraněného kapitána Milana Štěpána na palubovku. V poslední větě bych chtěl poděkovat skvělým fanouškům, kterých přišlo do naší haly již druhý zápas přes dvě stovky.

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Na páteční zápas jsme se těšili a byli odhodlaní favorita potrápit. Bohužel pro nás jsme odhodlání v první půli nechali v šatně a FUčko bylo ve všech soubojích důraznější, u všeho byli dříve a třikrát využili zaváhání naší obrany. Ve druhém poločase se nám konečně podařilo zařadit na vyšší obrátky a najednou to šlo – i my jsme se dokázali prosadit a vytvořit se šance. Z jedné takové se nám podařilo snížit. Byli jsme na koni a začali věřit v obrat, ale hned za minutu nás zmrazil gól na 4:1 a totálně odrovnal pátý inkasovaný gól hlavou! Fučko už se pak nikam nehnalo a zkušeně si pohlídali výsledek. Musím uznat, že hráli velmi dobře a první špíl zaslouženě vyhráli. Nicméně neskládáme zbraně a jdeme se porvat o prodloužení série v sobotu do našeho domácího prostředí!“

G.T. Trojanovice – 1. FC Tornádo Nový Jičín 3:4 (1:1)

Branky: Maruchnič Ivo, Košelík Radim, Klimpar Pavel - Polónyi Lukáš 2, Bartoň Filip, Plešek Petr

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Naše první utkání v play off nám bohužel nevyšlo a nevyužili jsme tak výhodu prvního utkání v domácím prostředí. V prvním poločase jsme se sice dostali do vedení, ale soupeř nás o chvíli později, po špatně zakončeném brejku, dokázal potrestat. Náš výkon byl velice vlažný až bojácný, u řady hráčů šlo znát, že utkání ve vyřazovací fázi hrají poprvé. Druhý poločas měl již o poznání lepší tempo z obou stran. Po pěkné akci Košelík-Špaček jsme nastřelili tyč. O chvíli později po pěkné individuální akci byl soupeř přesnější a strhl vedení na svou stranu. Od té doby jsme jen dotahovali skóre a i přes tlak v Power Play se nám vyrovnat nepodařilo. Nám teď nezbývá nic jiného než pogratulovat soupeři k vítězství a do Nového Jičína se jet „poprat“ o třetí utkání.“

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): „V neděli jsme zajížděli na první čtvrtfinálový zápas do krásné hale na Čeladné, kde hraje G.T. Trojanovice. Chtěli jsme potvrdit povedený výkon z posledního zápasu v Odrách a to se nám vcelku povedlo. Začátek zápasu byl z obou stran dosti opatrný a čekalo se na to, který tým se prosadí jako první. Jeli jsme tam zkusit překvapit a to se nám nakonec povedlo. Takže u nás vládne momentálně spokojenost, i když je to teprve první zápas. V neděli nás čeká odveta a myslím si, že to bude úplně jiný zápas, ale doufám, že ho v domácím prostředí zvládneme a postoupíme. Díky patří všem hráčům na hřišti, tak i fanouškům co přijeli. Zápas byl bojovný padlo sedm gólů, takže věřím, že se musel líbit.“

Beach Boys Odry – Růžové Tlapičky Hukvaldy 7:2 (1:2)

Branky: Zagol Martin 3, Maléř Lubomír 2, Hurta Lukáš, Veselý Filip - Korneta Filip, Fojtík Adam

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry):  „Od prvního hvizdu se mač začal odvíjet v rychlém tempu a hlavně to byli Tlapky, kdo se do toho obul s plnou vervou. Akce byli přímočaré a rychlé a klidně jsme po 5 minutách mohli prohrávat 4-0. Ale přestáli jsme to a v 9.minutě jsme se mohli radovat poprvé, kdy Maléř otevřel zápas. Hosté se ale rvali dál a vyrovnali o 2 minuty později "oléčkama" a v 17.minutě asi nejhezčí brankou zápasu do šibenice převzali vedení do svých rukou. Poločas tedy gólově ovládli Tlapy. Do druhé půlky jsme šli s tím, že budeme trpělivě pokračovat v nastolené hře a to se taky začalo pomalu plnit, kdy ve 24.minutě Maléř takovou zvláštní "plackou" hezky trefil vyrovnání. Pak už ale začal řádit Zagol, který hattrickem během 6 minut nasměroval BB k vítězství. A i když makal celý tým a nerad vyzdvihuji jednotlivce a opět když podržel gólman, věnoval bych Zagimu asi Muže zápasu. Branky Hurty, který se konečně trefil a Veselého už jenom umocnili tečku za pěkným zápasem. Filipovi Veselému bych taky rád poděkoval za fair-play moment, kdy při zákroku pomohl rozhodčím objasnit domnělý faul při 5 AKU chybě a šlo by se na desítku. Tohle by mohlo pokazit celý zápas, který se musel líbit. Gólmani obou týmů přiváděli kolikrát diváky v úžas. Hrálo se ve vysokém tempu bez nějakých sprosťáren, což je taky dáno soupeřem. Ten opravdu přijel se rvát a hrát. My jsme si došli pro výhru trpělivostí a na odvetu musíme jet s určitou dávkou pokory. Tlapičky vůbec nehráli špatně a odveta v Brušperku bude hodně tvrdý oříšek. Chtěl bych ale ještě pochválit oba rozhodčí za odpískanou rovinu. Oba zápas vedli směrem ke hře a nechali jej přirozeně plynout. Není to kvůli tomu, abychom se někomu zalíbili, ale požádali mě to někteří diváci, abych jejich výkon vyzdvihnul. Pískali opravdu s velkým přehledem.“

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy):  „Bohužel opět bez několika hráčů základní sestavy (Štefek, Dvořák, Mandičák) a dalších dlouhodobě zraněných (Vyvial, Janša, Chvostek, Levčík) jsme nastoupili k úvodnímu vyřazovacímu duelu na horkou oderskou půdu. Začátek zápasu byl oboustranně vyrovnaný a byli jsme to my, kteří se zásluhou Fojtíka mohli dostat hned v úvodní minutě do vedení, bohužel se tak nestalo. Vyrovnaný mač trval zhruba celou úvodní pětiminutovku, ovšem v další části se začali prosazovat přece jen domácí borci, kteří se i s podporou vynikajících fanoušků několikrát dostali do bezprostřední blízkosti Otoupalíkovy brány. A tak přišla 10. minuta zápasu a po třech vyložených šancích se domácí přece jen radovali z úvodní branky zápasu. Jenže další nápor se nekonal, naopak o 3 minuty později se po spolupráci s A. Hubeňákem do střelecké listiny poprvé v letošní sezóně zapsal „ze Švýcarska odskočívšísí“ Korneta. Ani v dalších minutách to nebylo ze strany Tlapiček vůbec špatné, o čemž svědčí mimo jiné i nastřelené tyče zásluhou Ermise a Hubeňáka. A v 18. minutě už opravdu udeřilo podruhé, když po přihrávce Hubeňáka vymetl šibenici domácí brány  Fojtík. Přestože jsme dohrávali posledních 5 minut pod hrozbou šestého AKU faulu, jednobrankové vedení jsme již udrželi. Za zmínku je ještě nutno připomenout situaci se závěru prvního poločasu, kdy jeden z domácích hráčů (ve slibně se rozvíjející útočné akci) se po kontaktu s  Hubeňákem ocitl na palubovce v poloze „ležícího střelce“, sportovně však přiznal, že se o faul ze strany našeho hráče nejednalo (málo vídaný fair-play počin). Druhý poločas už tak veselý pro hostující Tlapičky rozhodně nebyl. Po opakovaném odstřelování Otoupalíkovy svatyně bylo ve 24. minutě srovnáno na 2:2. Jenže ani tento moment hosty nezlomil a ti využívali každou příležitost k rychlým protiútokům. Asi zlomovým okamžikem byla situace, kdy Ermis minul odkrytou bránu soupeře a domácí z následného protiútoku šli ve 27. minutě poprvé do vedení. A když o tři minuty později J. Otoupalík inkasoval počtvrté, bylo zřejmé, že naděje na bodový zisk se v sobotním večeru ztrácí v nedohlednu. Hráči B. B. byli od této chvíle agresivnější, pohyblivější a bylo očividné, jak moc chtějí v tomto zápase uspět. Důkazem toho byly další tři gólové momenty v rozmezí 33. až 38. minuty a zprvu nadějně vyhlížející zápas se tak pro Tlapičky obrátil v noční můru a pětibrankovou porážku si snad ani nezasloužily. Vše je však zcela otevřené a odveta bude jistě zajímavá.“

SK Ferram Opava – Top Dogs Nový Jičín 6:3 (3:1)

Branky: Krčmařík Lukáš 4, Tůma Jakub, Žurek Jan - Šimek Jiří, Bajger Martin, Uhlíř Lukáš

Play out

1.kolo:

SK Krmelín – Oskarol Orlová 7:9 (2:5)

Branky: Turčík Milan 2, Mácha Pavel 2, Matušinský Marcel, Vančo Jan, Havránek Leoš - Hujo Tomáš 3, Mleziva Tomáš 2, Kondziolka Filip 2, Sobocik Roman, Danel Filip

Amatér Komárovice – Dragons Nový Jičín 6:0 (3:0)

Branky: Hrdlička Adam 2, Lasovský Martin 2, Škařupa Petr 2