Krmelín vyhrál v Orlové a nedal tak Top Dogsu šanci bojovat o play off, Ferram ztratil doma první body!

01.02.2017 00:14

Divize F

Krmelín vyhrál v Orlové a nedal tak Top Dogsu šanci bojovat o play off, Ferram ztratil doma první body!

Futsalisté Krmelína vyhráli jednoznačně v Orlové a dostali se tak na sedmou příčku, která zajišťuje účast v play off a navíc se i vyhnou silným Jakubčovicím. Roub dokázal jako první tým v letošní sezóně dovést bod z Opavy, ale bohužel žádný posun v tabulce mu to nepřinesl a narazí tak v play off na Tlapičky. Top Dogsu ani výborná forma z posledních zápasů nakonec nestačila a do play off se letos nepodívá.

Jokerit Kopřivnice – Top Dogs Nový Jičín  8:4

Branky: Buček Michal 3, Březina Radek, Bortel Petr, Prchal Karel, Chromečka Ondřej, Bartoň Martin - Hrachovec František 2, Jachník Jiří 2

V sobotním zápase Jokeritu s Top Dogsem už ani jednomu z týmů o nic nešlo. Jokerit si i tak pohlídal vítězství a po základní části tak skončil pouze o tři body za Jakubčovicema.

Jakub Medek (Jokerit Kopřivnice): „V zápase už o nic nešlo ani jednomu ze soupeřů, po pátečních výsledcích bylo jasné, že ať zápas dopadne jakkoliv, my skončíme druzí a Top Dogs bohužel na nepostupové deváté pozici. Hned po minutě a půl jsme se dostali do vedení a to postupně navýšili až na 3:0, kdy Top Dogs poprvé skóroval. Navíc Michal Buček završil ještě v prvním poločase hattrick a do šaten se šlo za stavu 5:1. Do druhé půle jsme vyslali do brány Lukáše Fajmona, 18-letého kopřivnického talenta, který předvedl, že bude za mě dobrá náhrada, až s futsalem skončím. Skóre postupně narostlo až na 8:2 a až v poslední minutě jsme měli trochu útlum, když soupeř vstřelil rychle za sebou dvě poslední branky. Obzvlášť ta poslední stála za to, kdy si Tomáš Beňo dovolil z vlastní šestky rozehrát chycený balón a projít přes tři naše hráče až do našeho brankoviště a tam předložil balón před prázdnou bránu. Teď už se budeme připravovat na první kolo playoff a na nevyzpytatelný Krmelín, soupeř nás určitě bude chtít zaskočit hned v prvním domácím zápase a nedá nám postup zadarmo. Čekáme vyrovnaný průběh ve všech zápasech a rozhodovat budou nejspíš drobné chyby.“

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „V zápase, kde už nemohl ani jeden tým změnit své postavení v tabulce se hrál poměrně pohledný futsal. Nechali jsme odpočívat několik opor a přednost dostali hráči, kteří nebyli přes sezónu tolik zápasově vytížení. Vydařené utkání předvedl také náš mladíček Tomáš Bátrla, který sbírá futsalové zkušenosti ve futsale. Bohužel, opět prohra s kopřivnickým týmem a opět stejná písnička, kde se projevuje absence větší sehranosti a tréninkových dávek. Po velmi školáckých chybách v prvním poločase v obranné fázi, jsme prohrávali vyšším rozdílem a i přes řadu našich nevyužitých šancí, kde soupeře podrželi oba gólmani a dobré obranné zákroky. Přesto se opět dokázal prosadit 2x náš místopředseda Franta Hrachovec a Jirka Jachník, který se po nemoci vrátil do sestavy. V sobotu nám začíná play out o udržení divizní příslušnosti.“

FU Kopřivnice – Beach Boys Odry  4:3

Branky: Galia Radim 2, Bednář Jiří, Okřesík Petr - Chuděj Erik 2, Chuděj Tadeáš

Beach Boys nachystal na poslední venkovní zápas v základní části výjezd se svými fanoušky a při nástupu předvedli krásnou choreografii. Nicméně zápas si pohlídali futsalisté FU Kopřivnice, kteří si tak zajistili pozici mezi nejlepšími čtyřmi celky po základní části a i výhodu domácího prostředí pro úvodní zápas play off.

Růžové Tlapičky Hukvaldy - Dragons Nový Jičín 5:2

Branky: Štefek Radek 2, Mifkovič Jan, Ermis Jan, Gold Petr - Hejkal Zbyněk, Hrubý Marek

Stejně jako FU, tak i Tlapičky potřebovali v domácím prostředí vyhrát a zajistit si tak výhodu pro čtvrtfinále. Dragoni sice přijeli ve značně oslabené sestavě, ale ani tak to nebyl pro Tlapičky jednoduchý zápas a vítězství si zajistili až ve druhém poločase.

Jan Koval (Dragons Nový Jičín): „Do Hukvald jsme přijeli v oslabené sestavě, pouze s dvěma náhradníky, bez gólmana Tichánka a hráčů: Uhlíř, Horák, Zetocha, Štěpjak, Žurek a bez vykartovaného Ptáčka. Výsledku by slušela remíza. Týmy předváděli vyrovnanou hru a dobře zachytal Náš gólman, kterého zastupoval obránce Hejkal. Vytvořili jsme si spoustu šancí, kopali jsme penaltu i desítku ale brankář domácích byl všude. Nyní se musíme soustředit na play out.“

SK Ferram Opava – KFV Roub Vítkovice 3:3

Branky: Teichmann Adam 2, Černohorský Adam - Kopecký Patrik 2, Holman Jakub

Pavel Michura (Roub Vítkovice): „Do Opavy jsme jeli s docela omezenou sestavou, protože jsme měli jen sedm hráčů do pole, z čehož byli dva dorostenci, kteří navíc byli po třech dopoledních zápasech za náš dorost. A tak jsme si řekli, že budeme hrát spíše z defenzívy a čekat na brejky. Jenže než jsme si dokázali zvyknout na atypické rozměry opavské haly, tak jsme prohrávali 2:0. Pak jsme ale začali hrát velmi dobře a dokázali jsme vyrovnat a dokonce jít do vedení. A to dva ze tří našich gólů zařídila právě dvojice "unavených" dorostenců, z čehož mám obrovskou radost a nic na tom nemění ani fakt, že potom Honza Křižák zazmatkoval a nahrál soupeři na vyrovnávací gól. Ale protože jsme chtěli vyhrát a nejít tak v play-off na Hukvaldy, začali jsme hrát power play. V té jsme ale nehráli úplně dobře a můžeme být nakonec rádi za bod. Dneska jsme předvedli týmový výkon, ale výkon Petra Musiola v naší brance byl tak nějak navíc a zaslouží si zvláštní pochvalu. Do play-off sice jdeme na nepříjemného soupeře, ale určitě nic předem nevzdáváme.“

Adam Černohorský (Ferram Opava): „První remíza sezóny a první domácí ztráta bodů. Tak skončil v neděli poslední zápas základní části Divize F,kde jsme hostili Roub Vítkovice. Oba týmy už měly jistou účast v Play-off a hrálo se jenom o lepší umístění, přesněji o 5-6 místo v tabulce. Zápas jsme začali lépe a po trefách Černohorského a Teichmanna vedli 2:0. Vítkovicím se podařilo vsítit kontaktní gól, který je dostal zpátky do zápasu, a do konce poločasu ještě vyrovnali. Hostující Vítkovice hrály velmi dobře takticky a my jsme se nedostávali do tolika šancí jako v jiných domácích zápasech. Především chyběly branky nejlepšího střelce soutěže Lukáše Krčmaříka. Několik kvalitních a výborných zákroků předvedl hostující brankář a my jsme si střelci  na něho takzvaně vylámali zuby. I druhý poločas mnoho branek nepřinesl, i když šance na obou stranách rozhodně byly. Vítkovice nejprve otočily skóre, ale nám se zásluhou Teichmanna podařilo vyrovnat. V závěru hosté hráli Power-play, ale ani jeden tým skóre už nezměnil, a tak zápas skončil zaslouženou remízou.“

Oskarol Orlová –SK Krmelín 4:6

Branky: Věčorek Aleš, Mleziva Tomáš, Tomáš Michal, Gorovič Michal - Škrkoň Josef 2, Mácha Pavel, Vančo Jan, Havránek Leoš, Pergler Pavel

Orlová v posledním kole nedokázala zaskočit Krmelín, který si tak zajistil postup do play off. Krmelín si vývoj zápasu hlídal už od začátku a nedopustil ani sebemenší náznak nějakého dramatu.