Jak vypadá boj o play-off? Kdo s kým v posledních dvou kolech?

25.01.2018 18:15

Divize F

Jak vypadá boj o play-off? Kdo s kým v posledních dvou kolech?

Ano samozřejmě se ještě může stát, že se do play-off nepodívá Beach Boys a Ferram, ale tady by se opravdu muselo sejít strašně moc výsledků, takže se pojďme podívat na týmy, které jsou reálně v boji o postupová místa pro play-off. Po jedenáctém kole je už jasné, že se play-off nebude týkat Dragonů, Krmelína a Orlové.

Ve hře jsou reálně ještě čtyři postupová místa, které zatím drží Top Dogs, Tornádo, Edison a Jokerit. Nicméně jelikož je tabulka velmi vyrovnaná tak Růžové Tlapičky, Roub a Komárovice mají pouze bodovou ztrátu na osmé místo.

Top Dogs  Nový Jičín - 18 bodů 

(Venku - Růžové Tlapičky Hukvaldy, doma SK Krmelín)

Top Dogs má nejlepší výchozí pozici, protože má nejvíce bodů. Nicméně ještě něco bude muset uhrát. Osmnáct bodů letos na play-off stačit nebude. V případě, že však porazí Tlapičky už by měl mít play-off jisté.

 

1.FC Tornádo Nový Jičín  - 17 bodů        

(Doma – SK Krmelín, venku Beach Boys Odry)

Pro Tornádo bude klíčový domácí zápas s Krmelínem, který musí vyhrát. Určitě se nemůže spoléhat na poslední zápas s Beach Boysem, že v něm uhraje body.   

Edison Ostrava  - 16 bodů                                        

(Doma – KFV Roub Vítkovice, venku Růžové Tlapičky Hukvaldy)

Pro Edison asi ideální příležitost zajistit si play-off v zápase doma s Roubem Vítkovice. V případě prohry už bude účast Edisonu v play-off nejspíš pouhou teorií.

FC Jokerit Kopřivnice - 16 bodů                                                           

(Venku – Dragons Nový Jičín, doma Amatér Komárovice)

Pro Jokerit by měly být body proti Dragonům povinností a v případě proher Tlapiček, Roubu a Komárovic budou mít play off jisté.

Růžové Tlapičky Hukvaldy - 15 bodů     

(Doma – Top Dogs Nový Jičín, doma Edison Ostrava)

Jako jediný tým odehraje poslední dvě kola v domácí hale, což by mělo představovat největší výhodu. Tlapičky mají bohužel problém poskládat na zápasy sestavu. V případě, že do obou dvou zápasů nastoupí v plné síle, měly by se v play-off objevit.

KFV Roub Vítkovice - 15 bodů                 

(Venku – Edison Ostrava, doma Dragons Nový Jičín)

Pro Roub bude klíčové derby s Edisonem. V případě prohry jim s největší pravděpodobností nebude stačit ani výhra v posledním kole nad Dragony.

Amatér Komárovice - 15 bodů               

(Doma – Ferram Opava, venku Jokerit Kopřivnice)

Jednoznačně nejtěžší cestu do play-off má Amatér Komárovice. Po výprasku na FU jej čeká doma další kandidát na celkové vítězství Ferram Opava. Navíc základní část zakončí na palubovce Jokeritu.