Jak hodnotí Orlová nový model soutěže a koho považuje za favorita na celkové vítězství?

10.01.2018 10:14

Divize F

Jak hodnotí Orlová nový model soutěže a koho považuje za favorita na celkové vítězství?

Blíží se konec základní části a jedním z posledních týmů které jsme před začátkem nestihly představit je Oskarol Orlová. Orlová letos hraje výborně a řada týmů její hru velice chválí nicméně kdyby zápas trval o pět minut méně tak Orlová určitě hraje na špici tabulky, jelikož pravidelně přichází o body až v závěrečných minutách zápasů. Na pár otázek nám odpověděl vedoucí Orlové René Witasek.  

Proč se vám nepovedla minulá sezóna?

I když v našich řadách byli hráči z docela vysoké fotbalové soutěže. No je to složité, ale přesto pořád to samé. Kluci, kteří přicházejí k nám do klubu, jsou mladí, hbití, rychlí ale bohužel nemají základy futsalu, mají zafixované návyky z velké kopané a dlouho trvá, než začnou chápat posuny, bránění a celkový pohyb, který je ve futsalu odlišný. Další slabostí těchto hráčů je jejich nadšení, které je na začátku a během tréninků dobré, ale v půlce sezóny to z nich vyprchává a většinou se soustřeďují na velkou kopanou a dalším faktorem je, že kvalita futsalové divize velmi stoupla a pro mladé kluky je složité se prosadit bez zkušeností.

Jaké jste si dali před sezónou cíle?

Naším cílem v letošní sezóně je určitě postup do play-off, získali jsem pár kluků, kteří jsou kmenovými hráči ligové Karviné a i přes své mládí prokazují velmi dobrou kvalitu. Určitě jsou velmi vytěžování a patří již teď k velmi dobrým oporám, kterým pomáhají starší kluci jako Roman Sobocík, Aleš Věčorek 

Kdo by měl patřit k tahounův vašeho družstva?

K naším tahounům měl patřit a snad už zase bude Tomáš Michal, který byl většinu soutěže zraněný a jeho góly nám velmi chybí.

Jak vidíte závěr základní části?

Budeme muset velmi zabrat ve zbývajících zápasech, abychom se prodrali do play-off, soutěž je velmi vyrovnaná a nová mužstva, která postoupila z nižší soutěže prokazují svou velmi dobrou kvalitu a velmi míchají kartami.

Koho považujete za favorita soutěže?

Na favority soutěže jsem tipoval FU Kopřivnice a ta prokazuje svými výkony, že jsem nemýlil. Překvapení je dobrá hra Ferranu Opava a nováčků soutěže, víc jsem očekával od Roubu Vítkovice.

A pár slov na závěr?

Tak to by bylo asi tak zatím vše a ukáže se za chvíli jestli sezóna bude úspěšná nebo ne. Ještě bych chtěl vyzdvihnout nový model soutěže, který je atraktivní a zařazení poháru. Myslím, že to chytlo spoustu klubů. S pozdravem a přáním úspěšné a pohodové soutěže, pro všechny kluby futsalu a celé vedení sekce futsalu přeje za klub FC Oskarol Orlová René Witasek.