Hattrick Jana Mifkoviče posílá Tlapičky před Jokerit!

10.01.2017 12:04

Divize F

Top Dogs si v důležitém zápase zajistil šanci na play off. Tlapičky ve šlágru kola porazili i druhý kopřivnický tým Jokerit. Krmelín se v napínavém utkání rozešel smírně s Roubem. Dragoni odešli se vztyčenou hlavou z utkání proti Baracudě. V další důležité bitvě o play off porazil Beach Boys těsně Ferram Opavu. V čele individuálních statistik se stále drží hráči Baracudy!

Jokerit Kopřivnice - Růžové Tlapičky Hukvaldy 3:5

Branky: Branky: Buček Michal, Březina Radek, Chromečka Ondřej - Mifkovič Jan 3, Chvostek Petr, Soško Michal

Velmi důležitý zápas pro oba dva týmy se odehrál v Kopřivnici. Růžové Tlapičky zahráli výborně a vítězstvím v Kopřivnici si s největší pravděpodobností zajistí druhou příčku v tabulce. Naopak Jokerit, nyní čeká další důležitý zápas a to derby s FU, kde se bude rozhodovat v přímém souboji o třetí a čtvrté příčce a v případě vítězství FU se Jokeritu může velmi reálně stát, že po dobře rozehrané základní části, kdy chvílemi útočili i na první příčku, může skončit po základní části až na čtvrtém místě a ve čtvrtfinále narazit na velmi silný Roub.

Jakub Medek (Jokerit Kopřivnice):První sobotu v novém roce jsme v domácím prostředí přivítali tým z Hukvald. Bohužel jsme tento důležitý zápas se sousedem v tabulce nezvládly a prohráli 3:5. Pokud si chceme udržet šanci na konečné druhé místo, musíme poslední dva zápasy zvládnout a doufat v zaváhání Hukvald proti Top Dogsu nebo venku s Beach Boys Odry.“

SK Krmelín - Roub Vítkovice 3:3

Branky: Havránek Leoš 2, Pchálek Matouš - Kašpar Antonín, Jaroš Václav, Fojtík Dominik

Velmi krásné utkání se odehrálo v Brušperku, kde domácí Krmelín přivítal Roub Vítkovice. Vstup do zápasu patřil jednoznačně Roubu, který po brankách Fojtíka a Kašpara vedl 2:0. Nicméně druhá čtverka Krmelína v čele s Havránkem zahrála výborně a zápas dokázala otočit na 3:2. V závěrečné power play se Vítkovicím podařilo zápas alespoň srovnat a připsat si do tabulky alespoň jeden bod.

Pavel Michura (Roub Vítkovice): "Zápas jsme začali docela slušně. Drželi jsme míč a i přes pozornou obranu domácích jsme si vytvořili několik střeleckých možností, z nichž dvě skončily i s trochou štěstí v bráně. Potom se však ukázaly obrovské zkušenosti druhé čtyřky domácích, když využili nejdříve zmatků v naší obraně ke snížení a za chvíli dokázali z brejku vyrovnat. Ve druhé půli jsme chtěli domácí dorážet už na jejich polovině, ať jsme více na míči nebo se pokusit využít nějaké chyby domácích ke vstřelení gólu. Bohužel jsme velkou chybu při bránění udělali my a dostali gól. Vsadili jsme teda na power play a ta nám naštěstí vyšla a vezeme tak alespoň bod."

Top Dogs Nový Jičín – Oscarol Orlová 3:2

Branky: Jachník Jiří 2, Tobola Jakub - Mleziva Tomáš 2

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Utkání mělo velmi vysokou úroveň a vůbec neodpovídalo postavení obou týmů v tabulce. Hosté velmi dobře bránili a dostávali se do nebezpečných brejků. Ostatně obraz každého našeho utkání (mimi Jakubčovic a Opavy, kde nám nesedly rozměry hrací plochy), přehráváme soupeře v poli. Naštěstí jsme smůlu prolomili dvě minuty před koncem prvního poločasu, kdy Jachnik proměnil skvěle 10 m kop. Ve druhém poločese navýšil vedení skvěle hrající Tobola a Vavřík. Následně přestal soupeř bránit a vrhl vše do útoku. Orlové se podařilo dát dvě slepené branky, ale konec už jsme ubránili. Musím poděkovat celému týmu a vyzdvihnout obětavý a hlavně kolektivní výkon. Čekají nás ještě tři velmi těžké utkání, kde se rozhodne jestli se dostaneme do play off a boje o medaile. Nicméně pokud budeme nastupovat v takové sestavě tak můžeme porazit kohokoliv, navíc v play off, což je úplně jiná soutěž.“

Dragons Nový Jičín - Baracuda Jakubčovice 6:10

Branky: Branky: Hrubý Marek 3, Handrych Jaroslav, Fojtík Milan, Uhlíř Lukáš - Michálek Aleš 3, Šaran Rudolf 2, Molnár Kamil, Vavroš Daniel, Petr Jakub, Zagol Pavel, Zagol Martin

Baracuda si opět zastřílela a Dragonům dala 10 gólů. Nicméně v tomto zápase se dařilo i střelcům Dragons, kteří dali 6 gólů a ze zápasu s největším favoritem celé soutěže odešli určitě se vztyčenou hlavou.

Jan Koval (Dragons Nový Jičín): „Myslím si, že se nám utkání celkově vydařilo a prohrát s největším favoritem soutěže jen o 4 branky, je pro nás skoro jako vítězství. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a brzkým gólem jsme svého soupeře trochu zaskočili, dobře jsme bránili a z rychlých brejků jsme soupeře trestali. Naše vedení v 8 minutě 3:1, bylo velice nadějné, ale už za dvě minuty to bylo 3:3, hosté se tím uklidnili a do konce poločasu nás přehrávali a přidali další 3 branky, i když některé po našich zbytečných chybách. I ve druhém poločase byli hosté lepším mužstvem, ale kluci bojovali až do konce a nedali svému soupeři nic zadarmo. Kdybychom se ještě vyvarovali několika taktických chyb, zejména při rozehrávce, mohl být celkový výsledek ještě lepší. Pochvalu za bojovný a nadšený výkon zaslouží všichni hráči, nicméně bych nejvýše vyzvedl v tomto utkání, výborný výkon brankáře Tichánka a střelce Hrubého.“

Beach Boys Odry - SK Ferram Opava 5:4

Branky: Branky: Chuděj Erik 2, Hurta Lukáš, Veselý Filip, Maléř Lubomír - Krčmařík Lukáš 2, Černohorský Adam, Frank Jan

Důležité a zasloužené tři body pro Beach Boys Odry, které si tak udržují velmi reálnou šanci na play off.

Adam Černohorský (Ferram Opava): „Opět jsme nezvládli venkovní zápas a po dramatickém konci před vynikající atmosférou prohráli 5:4. První zápas tohoto roku jsme začali velice špatně a po nekoncentrovaném vstupu do zápasu prohrával po 8. minutách 3:1. Branku si připsal nejlepší střelec soutěže Lukáš Krčmařík. Naštěstí do poločasu se nám podařilo snížit, a tak se šlo do kabin za stavu 3:2. Druhý poločas opět začali lépe domácí, když vstřelili další dvě branky a my jsme celý zápas pouze dotahoval výsledek. Domácí měli více ze hry, mnoho šancí a díky skvěle chytajícímu Fišerovi a mnoho porce štěstí pro nás nenavýšili skóre. Velmi vyhecovaný zápas vrcholil v posledních minutách, kdy jsme se poprvé dostal do tlaku, ale své šance na vyrovnání neproměnil. Domácí vyhráli zaslouženě a nás čeká tento víkend velmi důležitý domácí zápas s Novým Jičínem.“