Gamaspol Jeseník čeká v pátek premiéra v nejvyšší soutěži!!!

31.08.2017 09:37

Divize F

Gamaspol Jeseník čeká premiéra v 1. lize!!!

V pátek startuje nová etapa Gamaspolu, začíná 1.futsal liga 2017/18! 
Ve sportovní historii okresu Jeseník působili v nejvyšší soutěži pouze stolní tenisté, když v tomto individuálním sportu hráli týmovou soutěž – extraligu. Nejmladší okres České republiky se v pátek po 21 letech existence dočká dalšího významného sportovního milníku, do elitní tuzemské soutěže vyšle svého reprezentanta poprvé v ryze kolektivním sportu.

AC Gamaspol Jeseník nemohl potřetí za sebou odmítnout postup do 1.futsal ligy a postaví se soupeřům s profesionálními týmy, mnohdy posílené o legionáře z Brazílie, Španělska a z jiných končin světa. Pro klub jehož páteř tvoří jeseničtí odchovanci, doplnění o tři „Chachary“ z Ostravy, to bude nesmírně složité. Přetěžká úloha by na jesenické hráče čekala i v případě, že by na jejich bedrech neležela ostudná historie o neschopnosti bývalých zastupitelstev zajistit v regionu regulérní sportovní halu. To, že se Gamaspol rozhodl vzdorovat ve většině případů favorizovaným soupeřům až ve vzdálené Ostravě sice vzbudilo velký obdiv příznivců futsalu, ale to hráčům Jeseníku nepomůže. Čeká je pekelně náročná sezóna, plná těžkých zápasů a nespočet kilometrů na cestách. Tým se suverénně nejmladším kádrem v soutěži jde do soutěžního ročníku s velkým odhodláním, ale bez předem stanoveného sportovního cíle. Jeseník jde posbírat vědomosti a zkušenosti, které obohatí jak jednotlivé hráče, tak celý klub.

V pátek 1.9.2017 čeká AC Gamaspol Jeseník největší zápas za čtvrtstoletí existence. V pátek ve 20.00hod. se roztočí prvoligový kolotoč i s jesenickým klubem. Na první utkání v Ostravě bude vstup volný...

K zápasu se v pozvánce na první kolo vyjádřili představitelé obou klubů: 
Jiří Gnida, předseda Gamaspolu: „V pátek nás čeká odměna za dlouhou tvrdou práci. Do nejvyšší soutěže ale rozhodně nevstupujeme tak, jak jsme si představovali, hrát 120kilometrů od Jeseníku nebude žádný med. Ze základní sestavy budeme postrádat kapitána Plháka a obránce Nováka, všichni ostatní hráči budou připraveni. S Mělníkem jsme hráli poslední mistrovské utkání loňské sezóny a bude těžké se něčím překvapit. Pro nás bude zápas výjimečný, na ligovou premiéru se těšíme.“ 
Pavel Šuba, trenér Olympiku: „Čas od posledního ostrého zápasu nám uběhl strašně rychle a osud tomu chtěl, aby se soupeř opakoval. Finále 2.lig jsme doma s Jeseníkem prohráli, takže do odvety, která bude prvoligová, máme co napravovat. Příprava se vydařila, takže jen musíme odstranit únavu a hráče patřičně nabudit. Očekávám vyrovnaný zápas, do kterého musíme dát veškeré úsilí a um, abychom uspěli."

 

 

(zdroj: https://www.gamaspol.wz.cz)