Galia čtyřmi góly rozhodl o vítězství FU nad Ferramem!

20.03.2018 21:36

Divize F

Hodně opatrně začalo Fučko svůj domácí zápas, když jeho hráči čekali na své polovině a pozorně bránili hru Opavy a z brejkové situace se dostali hned ve druhé minutě zásluhou Závodného do vedení. Následně se obrázek hry příliš neměnil Opava držela míč, ale nemohla se do zavřené obrany Fučka dostat. Několik výborných průniků se podařilo Kuzníkovi, který dělal svou rychlostí a pohyblivostí obraně FU největší problémy, nicméně v šesté minutě se dokázal dvakrát prosadit Galia a FU vedlo 3:0.

Ferram se ovšem dokázal prosadit nenápadnou střelou Pospěcha, který snížil na 1:3, nicméně to byl opět Galia se Závodným, kteří dokázali Ferramu vstřelit další tři góly a do šaten se tak šlo za stavu 6:2 pro domácí.

Ve druhé půli Fučko pokračovalo ve svojí hře, ovšem trestuhodně zahazovalo šance a v bráně Ferramu opět vynikal výborný Fišer. Opava navíc v poslední desetiminutovce dokázala zabrat a zásluhou Tůmy, Binara a Šimečka snížit na rozdíl jediného gólu.

V poslední minutě navíc šla do velmi nebezpečného brejku tři na dva, nicméně balón v síti neskončil. Nakonec tak z jednoznačně rozehraného zápasu pro FU bylo v poslední minutě veliké drama a opět mohlo dojít v podání FU na pokutové kopy.

Odveta, která je na programu v neděli v 16:15 v Opavě tak bude jistě zajímavá.

Radim Galia (FU Kopřivnice):  „Do prvního finále proti Opavě jsme vstupovali se sebevědomím, ale zároveň také s respektem, protože víme, že soupeř má ve svém kádru mnoho kvalitních a nebezpečných hráčů. Přesto jsme chtěli jít od začátku jednoznačně za vítězstvím a potvrdit letošní dobré výkony na domácí palubovce. První poločas nám vyšel téměř dokonale, hráli jsme v dobrém tempu a vycházel nám rychlý přechod do útoku. Do pauzy jsme stihli nasázet šest branek a šli jsme do šaten se čtyřgólovým náskokem. Po přestávce jsme opět začali aktivně, neboť jsme chtěli dovést zápas v klidu do konce a nedostat soupeře zbytečně zpátky do hry. Bohužel přesně toto se nakonec stalo, protože z druhého poločasu se z naší strany stal festival neproměněných šancí, kdy jsme zahazovali i ty nejvyloženější příležitosti. Soupeř naši špatnou produktivitu potrestal a dotáhl se až na rozdíl jednoho gólu. Nakonec jsme však náskok udrželi a myslím, že zaslouženě utkání dovedli do vítězného konce. Rád bych taky poděkoval všem divákům za jejich návštěvu a podporu, hala byla opět skvěle zaplněná, za což jsme moc rádi.

Miroslav Tůma (SK Ferram Opava): „Začátek zápasu, jako už tradičně, když hrajeme v Kopřivnici vůbec nevyšel, i když jsme si před zápasem řekli, kde nám nejvíc hrozí nebezpečí. Domácí se uklidnili a to se projevilo na jejich střelecké produktivitě v prvním poločase.
My jsme se snažili o zkorigování stavu ,ale domácí vždy po naši vstřelené brance, dokázali brankově odpovědět. Do druhého poločasu jsme nastoupili, že se pokusíme o obrat jako v minulém zápase v Kopřivnici, toto se nám málem podařilo, i když jsme měli štěstí, že domácí neměli stejnou produktivitu jako v prvním poločase a mohli zápas rozhodnout dříve. Nám se podařilo minutu a půl před koncem snížit na rozdíl jedné branky a při power play jsme mohli i vyrovnat ,ale na druhou stranu musíme přiznat, že domácí si vítězství v prvním zápase zasloužili.“