FU opět vyhrálo až na penalty a Ferram dokázal vyhrát i v Odrách!

14.03.2018 10:06

Divize F

FU opět vyhrálo až na penalty. Ferram dokázal vyhrát i v Odrách!

Obě dvě semifinálové sérii se rozhodly ve dvou zápasech. Ta dramatičtější byla určitě mezi FU Kopřivnicí a novojičínským Tornádem. Oba dva zápasy totiž skončili v základní hrací době nerozhodně a o vítězi musely rozhodovat pokutové kopy.

V odvetném zápase nicméně byli v první půli lepší futsalisté FU Kopřivnice, kteří si dokázali vytvořit dvoubrankové vedení a Tornádo téměř k ničemu nepustili. Druhý poločas začal podobně jako ten první nicméně Tornádo v posledních deseti minutách začalo hrát fantasticky a dokázalo zápas vyrovnat a nechybělo málo a mohlo dokonce vyhrát, když v poslední minutě mělo ještě dvě vyložené šance. Nicméně se tak nestalo a o vítězi opět rozhodovaly pokutové kopy. Futsalisté FU proměnily všechny tři, Tornádo jeden nedalo a tak si i druhý bod v sérii připsalo FU.

V Odrách fanoušci obou týmů připravili aktérům vynikající kulisu. A ač to byli hosté, kteří se hned v úvodu ujali vedení, tak domácí dokázali povzbuzovat svůj tým až do úplného závěru. Zápas nicméně nebyl tak divoký, jako ten úvodní v Opavě a Ferram si držel po celé utkání náskok, který si pohlídal až do úplného konce.

Futsalisté Beach Boysu tak skončili v letošní sezóně na třetím místě a obdrží pohár, jelikož se počítá umístění po základní části. Na čtvrtém místě letošního ročníku končí nováček soutěže 1. FC Tornádo Nový Jičín.

Beach Boys Odry – SK Ferram Opava 3:6

Stav série 0:2 (7:12, 3:6)

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „V Opavě jsem nepředvedli špatný výkon, vyjma pár výpadků v rozhodujících fázích. Mrzí mě nevyužitých šancí za stavu 7-5,kdy jsme mohli jít do trháku a být na pecce a čekat. Bohužel, i když to slovo nesnáším, se to otočilo v neprospěch na konečný výsledek, který až tak neodpovídal průběhu, ale skrze naší naivity ke konci jsme si to asi zasloužili. Je to naší takovou nešikovností, že dáme v Opavě 7 branek a nevyhrajeme. Doma v Odrách jsme z tlaku dokázali vytvořit vizuálně pouze tyče a břevna v loženkách a pak dostaneme klasický futsalový vlastňák. Parodie na desítku uzavřela poločas na 2-0. Druhá půlka se musela otevřít a my jsme museli hrabat k otočení, ale ve stavu 3-0 přišla pro nás až moc pozdě stejná futsalová polobranka po polotečích na 3-1. Ani si však nemyslím, že posléze jsme nepředváděli hubený výkon. Vše pramenilo ze stavu a času, který nás tlačil. Zápas se tak svým způsobem uzavřel honem na kočku a myš. Nám se ji nepodařilo chytit. Ze 2 zápasové série bych ale velmi vyzdvihnul výkon brankáře Fišera, který i přes to vše, ještě strašně moc chytil. Tahle sezona je opravdu v jeho osobě pro Opavu klíčová. A i když bych nerad v poli vynechal jakýs takýs přínos Pospěcha, tak pro mě osobně Binar je neskutečný tahoun. Přesto všechno ale musím být na tým hrdý, co v nedělním zápase všechno kluci nechali. I v celé sezoně. Možná je to ten okamžik kdy jsem i pyšný za celý Bech Boys, kam jsme se dostali za celou sezonu, protože nám to ukázalo jednu z mnoha cest kam se ubírat. Po zápase se mi vetřely i slzy do očí a mnohdy je bylo těžké zastavit, že naše sezona končí. Hlavně kvůli lidem! Takhle si užít sezonu na 15. výročí založení je sen. Lidé super, jeli jsme vždy na krev, chtěli jsme furt bomby a snad jsme nezklamali. Být takhle daleko nás stejně musí vrátit na začátek a po tomhle pomyslném zklamání, kdy skončíme mezi 4 nejlepšími týmy divize, pojedeme to dál znovu za celé Odry. Nikdo z nás, i když se nedařilo, nepřestal věřit! Děkujeme všem, kterým jsme se líbili, děkujeme všem, kteří nám ještě věřit budou a děkujeme i sami sobě, že jsme!!!! Beach boys olééé!!!!“

Miroslav Tůma (SK Ferram Opava): „Věděli jsme, že proti Beach Boys nás nečeká nic lehkého, protože do semifinále postoupili přes Hukvaldy, které u nás doma předvedli výborný výkon, loni zle potrápili Jakubčovice a mají navíc v zádech a musím říct po dvou zápasech v semifinále skvělé fanoušky, kteří povzbuzovali svoje mužstvo, i když prohrávali. V prvním zápase nám vyšel skvělé úvod, ale pak jsme měli pasáže, kdy jsme se nevraceli do obrany, špatně přebírali hráče a toho soupeř využil a obrátil skóre. Naštěstí nám vyšel závěr zápasu, kdy jsme hráli zodpovědněji, měli štěstí a zápas dotáhli do vítězného konce. Na výkon mužstva mělo vliv, že starší hráči jsou v plné přípravě na velký fotbal a tři týdny netrénovali v hale. Ve druhém zápase jsme předvedli o hodně lepší výkon, hlavně s hrou dozadu. Začátek zápasu byl opatrný z obou dvou stran, kdy my jsme měli v první desetiminutovce několik přečíslení, které jsme nevyužili a domácí dvakrát orazítkovali konstrukci branky. V druhé polovině poločasu se nám se podařilo vstřelit první branku, pak přidat druhou, to nás uklidnilo a po zbytek zápasu jsme si udržovali náskok ve skóre, který jsme udrželi až do konce. Myslím si, že za výkon ve druhém zápase jsme si vítězství zasloužili více než za první zápas. Na závěr musím ještě jednou pochválit fanoušky obou táborů, že zaplnili hlediště v obou zápasech a vytvořili výbornou kulisu.“

1.FC Tornádo Nový Jičín – FU Kopřivnice 4:5p.

Stav série 0:2 (5:6 p., 4:5 p.)

Lukáš Polónyi (1.FC Tornádo Nový Jičín): „ V semifinále jsme narazili na vítěze základní části, kterého jsem už před sezónou zmiňoval, že bude patřit k favoritovi soutěže. Myslím si, že série byla vyrovnaná a dokazují to výsledky obou zápasů, které skončily nerozhodně a rozhodovaly se až na pokutové kopy, ve kterých byl úspěšnější tým FU Kopřivnice. Myslím si, že jsme neměli daleko k vítězství hlavně v prvním zápase, ale nakonec jsme jej prohráli v penaltách. Kdybychom první zápas zvládli asi by se i série vyvíjela jinak! Druhý zápas jsme doma chtěli více potrápit a vynutit se tak třetí utkání, ale opět nás zradili nakonec penalty. Myslím si, že jako nováček je celkové čtvrté místo pěkný výsledek. Klukům z FU samozřejmě gratulujeme a věříme, že ve finále uspějí a sérii vyhrají.“

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „V semifinále nás čekal nepříjemný soupeř, který dokázal porazit druhý mančaft v základní části. V obou utkáních jsme věděli o silných stránkách soupeře především o jeho síle v osobních soubojích a houževnatosti. Do semifinále jsme vstupovali s respektem, ale sebevědomě, tak jak si vítěz základní části má počínat. To, že nakonec obě utkání nakonec skončí po penaltách, jsme upřímně nečekali, také ne ve všech částech dvojzápasu se nám podařilo hrát náš futsal, ale to už tak někdy v playoff a obecně ve futsale bývá. K tomu jistě přispěl i dobrý výkon nováčka soutěže Tornáda Nový Jičín, který dokazoval své kvality. I přestože jsme v obou utkáních vedli v druhém poločase o dva góly, Tornádu se pokaždé podařilo vyrovnat. Penalty jsou už loterie. Našich pět proměněných z šesti možných jsou sice skvělé, ale tři chycené penalty naším brankářem Michalem Mazochem byly klíčové a umožnily naše pokračování do finále. Tornádu děkujeme za dvojzápas a určitě jako nováček soutěže může konečné čtvrté místo považovat za úspěch. Naše první finále, ve kterém vyzveme těžkého soupeře Opavský Ferram začínáme u nás doma v Kopřivnici v 18:45 na hale místního učiliště. Na tento vrchol futsalové sezóny 2017/2018 zveme nejen naše skvělé fanoušky, díky kterým jsme tak daleko, ale také samozřejmě všechny fanoušky futsalu obecně.