FU Kopřivnice si veze další tři body z Oder a společně s Roubem je v čele!

14.11.2017 16:28

Divize F

FU Kopřivnice si veze další tři body z Oder a společně s Roubem je v čele!

Šlágr kola vyhrál Ferram Opava, který zdolal SK Krmelín v jeho vlastní hale. Ferramu se zkrátka na Krmelín daří. První letošní derby skončilo jednoznačně ve prospěch Top Dogs, kteří si s Dragony s chutí zastříleli. FU Kopřivnice nedala šanci Beach Boysu, aby uspokojil své vlastní fanoušky a do Kopřivnice putují i další tři body z Jičína, kde Jokerit porazil celkem jednoznačně Tornádo. Orlové konečně zápas vyšel i výsledkově a Tlapičky tak nadále zůstávají bez bodu.

 

SK Krmelín – Ferram Opava 4:6

Branky: Turčík Milan, Vančo Jan, Ručka Antonín, Niemczyk Jiří - Žurek David 3, Rubý Patrik 2, Pospěch Zbyněk

Antonín Ručka (SK Krmelín): „Herně si myslím, že jsme byli lepší, nicméně jsme špatně řešili situace 3 na 2 a 2 na 1 a opět jsme neproměňovali šance. Soupeř hrál to svoje balóny dopředu na Pospěcha, který je dokázal podržet a sklepávat na spoluhráče.“

 

Miroslav Tůma (Ferram Opava) : „ Do zápasu jsme museli opět zapojit dorostence, kteří mají 16 – 17 roků a kteří opět zahráli povedený zápas. Ve předu nám hodně pomohl Zbyněk Pospěch. Příští týden bychom už měli být v podstatně silnější sestavě.“

 

Dragons Nový Jičín – Top Dogs Nový Jičín 2:8

Branky: Zetocha Marek 2 - Uhlíř Lukáš 3, Šimek Jiří 2, Dvořák Vojtěch, Tobola Jakub, Bátrla Tomáš

Derby skončilo jednoznačnou záležitostí pro Top Dogs, který prostě zápas s Dragony umí. Hattrick se povedl Lukáši Uhlířovi, který je v Top Dogsu na hostování právě z Dragons.

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Před derby se bohužel vlivem nemoci a pracovních povinností omluvili Bajer, Bajger a Sláma s Opatřilem a Suchomelem, ke všemu je pořád zraněný Vavřík a Jachník a nový hráč Martin Indrák z Dreadlocku NJ se bohužel zranil také. Naše rozsáhlá soupiska se opět zúžila na 10 hráčů. Proto nám před derby z této situace nebylo moc dobře, ale musím říci, že starší garda doplněna mladíky a zkušeným Vojtou Dvořákem, (který zažil svou premiéru v TD a na výbornou). V bráně s výborně a s velkou chutí chytajícím Beňem, počínala velmi zkušeně a obětavě a hrála s hrdostí a dravostí psa, kterého nosí na svých dresech. Musím také pochválit našeho nejmladšího hráče Bátrlu, který bojoval velmi zodpovědně a konečně si počínal jako kvaltní futsalista. Bohužel nám chybí videozáznam z tohoto utkání, protože gól Jiřího Šimka byl z kategorie "Borec na konec". Musím také konstatovat, že podobný výkon jsme měli předvést s BB a nemuseli jsme mít rozkopanou boudu. Na stranu našeho soupeře bych rád dodal, že u něj došlo k výraznému zlepšení, proti minulému roku, ale potřebují ještě zapracovat do týmu zkušené hráče a řešit, některé situace s větším klidem. Pochvala patří za skvělé nacvičené signály při zahrávání rohových kopů.“

Petr Strabčka (Dragons Nový Jičín): „Zapas se nám vůbec nepovedl chyběl pohyb, komunikace, přesnost a hlavně bojovnost. I když Top Dogs neměl své opory, tak si s náma pěkně pohrál. Budeme jim muset stáhnout Uhlíře z hostováni J.“

 

G.T. Trojanovice – KFV Roub Vítkovice 3:4

Branky: Maruchnič Ivo, Petrželka Dalibor, Štika Jan - Rzidký Jakub 2, Benko Matyáš, Kopecký Patrik

Na Čeladné se hrálo velmi vyrovnané a kvalitní utkání. Po úvodním oťukávání se domácí v 7. minutě dostali dvěma slepenými góly do vedení 2:0. Vítkovice nicméně ještě do poločasu stačili vyrovnat. Druhý poločas už vyšel lépe hostům, kteří odskočili až na stav 4:2. Trojanovice tak nenavázaly na úvodní kolo a doma podlehly Roubu 3:4, i když ke konci zápasu v power-play svého soupeře mačkaly, tak vyrovnat se jim už nepodařilo. Roub je tak i nadále na 100% úspěšný a letos se mu oproti loňskému ročníku náramně povedl vstup do soutěže.

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Utkání s Vítkovicemi pro náš tým začalo velice dobře po tom, co jsme se dostali do dvoubrankového vedení. Tým z Vítkovic pak začal přidávat a dostávat naše hráče více pod tlak a tak do přestávky stihli náskok dorovnat 2:2. Hned na začátku druhé poloviny utkání se nám povedl dát ukázkový vlastenec a poslat tak hosty do vedení. Vítkovice ve zbytku utkání předváděli velice dobrou hru s kvalitní obranou a odhodláním všech hráčů výsledek již nepustit. I přes řadu šancí, které jsme si vytvořili předně v powerplay, se nám branku vstřelit nepovedo a soupeř nás tak doma po zásluze bodově "vyloupil". Hráče z Trojanovice musím pochválit, že až do konce utkání nic nevzdávali a o výsledek se prali až do poslední vteřiny.“

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): "Při pohledu na soupisku domácích bylo jasné, že to dnes nebude vůbec jednoduchý zápas. Jména jako Špaček nebo Maruchnič, i když ten dnes nastoupil překvapivě v bráně, pořád budí respekt. Tak jak jsme předpokládali, domácí se nikam nehnali a čekali spíše na brejky. My jsme sice drželi míč, ale k šancím to, přes velmi dobrou obranu domácích, nevedlo. Naopak jsme dvakrát byli nedůrazní při výpadech domácích a dostali dva góly. V tu chvíli jsme byli dost dole, ale pak jsme dali gól, který nám ohromně pomohl. Ještě do poločasu jsme stihli vyrovnat a v tom druhém se začínalo od nuly. Jestli nám pomohl první gól, tak ten třetí, který si domácí dali sami, nás vyloženě nakopnul. Domácí pak často zkoušeli power play. Začali sice chybou, kterou využil Kuba Rzidký ke vstřelení čtvrtého gólu, ale pak nás přikovali na naši polovinu, měli spoustu nástřelů na naši bránu a několikrát se míč odrážel jen těsně vedle kolem tyčí. Naštěstí jsme však inkasovali jen jednou a opět tak bereme tři body."

 

Amatér Komárovice - Edison Ostrava 6:3

Branky: Škařupa Petr 4, Kuchař Michal, Lasovský Martin - Sedlář Dominik 2, Polášek Jakub

Komárovice jsou na koni a doma porazili ostravský Edison, se kterým loni bojovaly v krejském přeboru. Velkou měrou se na vítězství podílel Petr Škařupa, který vstřelil 4 góly!

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): „Edison je jeden z mála týmů, které známe a víme o jejich kvalitě. Hráči byli upozorněni, abychom byli v obraně důslední. Úvod zápasu tomu neodpovídal, jelikož jsme obdrželi gól po 30 vteřinách. Poté jsme soupeře zatlačili na jejich polovině, avšak hororový vstup dokonal dlouhý výhoz brankáře, který byl prodloužený hlavou, 0:2. Po celou dobu zápasu jsme byli aktivnější, hosty držel skvělým výkonem gólman. Ještě v prvním poločase se nám podařilo otočit stav utkání na 3:2, ale také při nás stálo štěstí při dvou nastřelených tyčí naší brány. V druhém poločase nás začal Edison napadat výše, což nám vyhovovalo. Dokázali jsme se rychle vracet do obrany, ale stejně tak rychle přecházet do útoku. Edison zkoušel hrát ještě bez brankáře, ale toho jsme 3x využili ke skórování. Po celý zápas jsme hostům nedovolili výraznou šanci, až v poslední minutě jsme inkasovali gól na 6:3.“

Filip Talián (Edison Ostrava): „Daří se nám jít do vedení 2:0, ale výborně fyzicky připravený soupeř nás vysoko napadá a nám se nedaří držet míč. Do poločasu po obrovských chybách inkasujeme 3 góly. Snažíme se power-play, bohužel ihned inkasujeme. Další dva góly dostáváme opět v PP a daří se nám pouze 20s před koncem snížit. Gratulace soupeři k velmi dobrému výkonu a třem bodům!“

 

1. FC Tornádo Nový Jičín – FC Jokerit Kopřivnice 3:7

Branky: Staněk Marek 2, Fojtík Milan - Kružliak Petr 3, Chromečka Ondřej 2, Prchal Karel, Bartoň Martin

 

Beach Boys Odry– FU Kopřivnice 2:5

Branky: Veselý Filip, Zagol Martin - Bartoš Roman 2, Bednář Jiří, Závodný Jiří, Střelec Pavel

Hosté zaskočili domácí Beach Boys hned v první minutě a svou chytrou hrou kontrolovali jak první poločas, tak i celé utkání a zaslouženě vyhráli.

 

Oskarol Orlová – Růžové Tlapičky Hukvaldy 7:6

Branky: Dzida Dominik 3, Sobocik Roman, Kuzník Jiří, Kroužek Jiří, Regec Lukáš - Fojtík Adam 3, Hubeňák Daniel, Hubeňák Adam, Ermis Jan

 

Kdo překvapil v tomto kole? Oskarol Orlová

Orlová získala první tři body a to na úkor Tlapiček, nicméně po třech kolech mohla mít Orlová klidně i plný počet 9 bodů!

Kdo se trápil? SK Krmelín

V domácí hale si opět nedokázal poradit s Ferramem a opět doplatil na neproměňování šancí.

 

Kdo zklamal? Tornádo Nový Jičín

Tornádu se povedl úvod zápasu, nicméně rychle o vedení přišel a ve druhé půli už si s Jokeritem nevěděl vůbec rady. Z tohoto zápasu Tornádo určitě mohlo vytěžit daleko víc.