FU Kopřivnice je vítězem základní části a derby vyhrál Edison Ostrava!!!

30.01.2018 21:39

Divize F

Jak už bylo napsáno, v ostravském derby šlo o hodně a do play off má teď už opravdu blízko Edison. Naopak porážka pro Roub znamená konec nadějí, jelikož i kdyby se Roub ještě bodově dotáhl na týmy s 18 body, tak má horší vzájemný zápas.

FU Kopřivnice si zajistilo před posledním kolem vítězstvím v Orlové první místo v základní části a zároveň tak nejlepší možnou výchozí pozici pro play off. Před posledním kolem tak už nyní můžou sledovat, jak se budou vyvíjet ostatní výsledky a na koho nakonec narazí v prvním kole play off.

G.T. Trojanovice před zcela zaplněnou halou na Čeladné, kam si našlo cestu zhruba 150 diváků porazily v přímém souboji o lepší umístění Beach Boys Odry těsně 3:2. Trojanovice tak mají jistotu, že neskončí hůř než třetí. Naopak Beach Boys bude muset uhrát ještě nějaký bod v závěrečném kole, aby si zajistil výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále.

Ferram Opava nedal šanci Amatéru Komárovicím, kterých se tak letošní play off týkat nebude. Ferram má naopak před posledním kolem velmi reálnou šanci skončit ještě na druhém místě, které by zaručovalo výhodu pro případné semifinále a jak je známo, tak Ferram doma neprohrává.

Tlapičky pokračují v jízdě a před posledním kolem se poprvé dostaly na příčky, které zaručují místo v play off. V domácí hale si totiž poradily s dalším aspirantem na vyřazovací boje s Top Dogsem, nad kterým sice v poločase prohrávaly, ale ve druhé půli dokázaly výsledek otočit na svoji stranu a v posledních pěti zápasech mají na svém kontě čtyři výhry. Před play off ideální forma!

Jokerit Kopřivnice nepřipustil v Novém Jičíně drama a potvrdil roli favorita. Dragonům dal deset gólů a pro sebe si do tabulky připsal velmi důležité tři body.

Pro někoho možná překvapivý výsledek, ale netřeba zapomínat, že Krmelín umí zahrát výborný futsal a ve svém kádru má vynikající hráče. O tom se teď přesvědčilo Tornádo, které tak doma přišlo o velmi důležité body a bude mít v Odrách co dělat, aby se ještě dostalo do play off.

Výsledky 12. kola:

G.T. Trojanovice – Beach Boys Odry 3:2 (3:2)

Branky: Špaček Radim 2, Košelík Radim - Veselý Filip, Zagol Martin

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Od začátku prvního poločasu šlo znát, že mezi sebou hrají týmy ze špice tabulky. Shrnuto: Do šaten jsme odcházeli za stavu 3:2, soupeř z Oder pár minut před koncem neproměnil desítku, která by znamenala vyrovnání. Druhý poločas jsme nezačali nejlépe. Ve hře dopředu jsme byli doslova nuloví a prvních 10 min. se nám dařilo pouze bránit jednogólový náskok. Těch posledních 10 minut zápasu bylo ve znamení buď to Odry vyrovnají nebo my náskok navýšíme, šance se střídaly na obou stranách. Branku se vstřelit nakonec nepodařilo ani Odrám ani Trojanovicím. Zápasu by určitě více slušela dělba bodů. Škoda jen, že tak výborní fanoušci z Oder, tak často a zbytečně v druhé půlce utkání přerušovali, že se jen těžko vracelo oběma týmům do tempa.“

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry):Než jsme stačili chytit solidní tempo, tak to byli domácí, kteří dvakrát solidně udeřili a ukázali sílu produktivity a my jsme rázem prohrávali 2-0. Pak jsme se začali osmělovat a snížení na 2-1 probudilo kluky k větší aktivitě. Bohužel však dostáváme na 3-1,tak jako by se opět vše dostalo na začátek. Jenže pak opět dotahujeme na kontaktních 3-2 a zápas se začíná rozjíždět do obrátek. Celý zápas nejde komentovat, jelikož nám dnes chyběla prostě ta branka, lítalo to tam po břevnech anebo to chytil skvělý Maruchnič. Druhá půlka byla místy jako dobývání tvrze a domácí si poctivě urputnou obranou čekali na brejky. Power-play ke konci jsme jenom dokončili náš takový střelecký zmar. Ale nebyl to až tak špatný zápas jak to gólově na konci vypadá. Bod bychom při tom všem asi brali. Je fajn ale, že tam kluci nechali všechno a můžeme na tom stavět příště. Trochu se nám však nepovedla organizace výjezdu, za což se domácím, pořadatelům i rozhodčím omlouváme, kdy jsme nevhodně vstupovali do zápasu. Nám to ukázalo, kde máme ještě rezervy a co a jak udělat jinak a lépe. Přece jenom se nám děje něco nového, kdy si tu jakoukoliv zkušenost musíme projít, kde přitlačit na pilu a kde to může zůstat volnější. Byl to prostě hodně masivní a emotivní zápas, což pak taky dokazovala teatrálnost možná až šaškárna a psychická nevyrovnanost některých domácích hráčů, kterou jsme se hloupě nechali strhnout. Je to poučení pro příště a jako klub se k tomu stavíme čelem k nápravě.“

Dragons Nový Jičín – FC Jokerit Kopřivnice 1:10 (0:4)

Branky: Hrubý Marek - Buček Michal 5, Jiříček Jan, Prchal Karel, Kružliak Petr, Chromečka Ondřej, Bartoň Martin;

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Před tímto, z našeho pohledu důležitým, zápasem jsem měl hlavně strach, abychom v začátku utkání neinkasovali a následně se netrápili po celý zápas, jak už se nám to v této sezóně několikrát stalo. Nic jsme však nepodcenili a hráli naplno od začátku utkání. Podařilo se nám dát i pár gólů a domácím jsme nedovolovali ohrozit naši bránu. Zápas jsme měli pod kontrolou a nyní se musíme zaměřit na poslední utkání základní části, abychom o účast v play-off nepřišli a vybojovali si případně co nejlepší umístění v konečné tabulce.“

Oskarol Orlová – FU Kopřivnice 4:10 (2:3)

Branky: Tomáš Michal 3, Regec Lukáš - Galia Radim 2, Závodný Jiří 2, Juřena Tomáš 2, Střelec Pavel 2, Bednář Jiří, Hruška Daniel

FC Edison Ostrava – KFV Roub Vítkovice 8:2 (3:0)

Branky: Mooc Aleš 3, Talián Filip, Holaň David, Novák Tomáš, Voldán Jiří, Babušík Adam - Jaroš Václav 2

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Od začátku zápasu bylo jasné, že to budeme my, kdo bude držet více míč a domácí budou čekat na naše chyby. Jenže pokud proti nám stojí soupeř, který aspoň trochu umí bránit, jen velmi těžko se prosazujeme. Ale to jaké chyby jsme dnes předvedli, to se jen tak nevidí. Domácí v podstatě ani nemuseli na naší půlku a stejně vedli jedna nula. Potom nedůraz a hned na to obrovská taktická chyba při bránění a ještě v první půli, bylo vlastně po zápase. V té druhé jsme chtěli hru trochu zrychlit a domácí trochu unavit. To docela vyšlo, měli jsme najednou více prostoru a domácí si museli pomáhat fauly, ale i tak jsme ve finální fázi byli hrozně pomalí a do zakončení se dostávali jen sporadicky. Zkusili jsme dlouhou powerplay, ale i při ní jsme vyrobili dvě obrovské minely a bylo po všem."

Amatér Komárovice – SK Ferram Opava 6:9 (3:4)

Branky: Kuchař Michal 3, Lasovský Lukáš 2, Hrdlička Adam - Pospěch Zbyněk 4, Krčmařík Lukáš 2, Rubý Patrik 2, Tůma Jakub

Růžové Tlapičky Hukvaldy – Top Dogs Nový Jičín 8:4 (2:3)

Branky: Štefek Radek 2, Fojtík Adam 2, Hubeňák Adam, Mandičak Jan, Ermis Jan, Vrtný Jan - Bajger Martin 2, Šimek Jiří, Uhlíř Lukáš

1.FC Tornádo Nový Jičín – SK Krmelín 3:5 (1:4)

Branky: Škopek Bohuslav, Mikšík Jakub, Repa Martin - Havránek Leoš 2, Turčík Milan, Provazník Lukáš, Ručka Antonín