FU Kopřivnice a Ferram Opava si připsali úvodní výhry!

08.03.2018 18:11

Divize F

Semifinálové série začaly úvodními zápasy, které se hrály na půdě lépe postavených celků po základní části.

FU Kopřivnice, jako nejlepší tým po základní části, přivítal doma novojičínské Tornádo. V prvním poločase to bylo nicméně Tornádo, které se zásluhou Repy dostalo v šesté minutě do vedení. FUčko se dlouho nedokázalo prosadit, nicméně ve čtrnácté minutě vyrovnal kapitán Štěpán na 1:1. Tornádo se dokázalo záhy opět dostat do vedení, když se trefil Hanzelka. Bohužel, ale Tornádo do poločasu nedokázalo vedení udržet a v poslední minutě vyrovnal Bartoš na 2:2.

Do druhé půle vstoupili daleko lépe domácí, když se ve 23. minutě trefili HruškaGaliou a odskočili, tak svému soupeři na 4:2. Polónyi naštěstí pro Tornádo hned vzápětí korigoval na 4:3, ale když Závodný dal opět Fučku deset minut před koncem zápasu dvou brankový náskok a už to s Tornádem vypadalo zle. Hlavně především po nevyužité přesilové hře, když musel jít předčasně pod sprchy kapitán FUčka Štěpán, který dostal červenou kartu.

Co se Tornádu nepodařilo v přesilové hře to se mu podařilo hned vzápětí, když Horák snížil na 4:5 a minutu a půl před koncem Tornádo vyrovnalo zásluhou Staňka a šlo se na penalty.

Psychickou výhodu však Tornádo nedokázalo využít ve svůj prospěch a jeho střelci nedokázali proměnit ani jednu penaltu. Na druhé straně Fučko bylo stoprocentní a připisuje si tak úvodní bod v sérii hrané na dva vítězné zápasy.

Druhé semifinále mezi SK Ferramem Opava a Beach Boysem Odry bylo neméně zajímavé. Ferram doma začal klasicky velmi zostra. Hned v úvodní minutě poslal svůj tým do vedení Tůma a po dalších dvou gólech v osmé minutě už vedl Ferram 3:0 a vypadalo to na jasnou záležitost. Beach Boys nicméně dokázal neuvěřitelně rychle  během pěti minut vyrovnat a začínalo se od nuly. V té chvíli nicméně začali opět střílet góly opavští futsalisté, kteří si zásluhou PospěchaBinarem vzali náskok zpět a poločas tak vyhrál Ferram 5:3.

Do druhé půle ovšem Odry vletěli jako uragán a během čtyř minut vstřelili čtyři góly a najednou to byl Beach Boys, který vedl v zápase o dva góly 7:5. Zápas se nicméně lámal v polovině druhé půle, kdy nejprve Binar svým druhým gólem v zápase snížil na 6:7 a o tři minuty později vyrovnal Krčmařík na 7:7. Ve 34. minutě Binar zkompletoval svůj hattrick a Ferram opět vedl 8:7 a když následně svůj druhý gól v zápase vstřelil Tůma a zvýšil tak na 9:7 nezbývalo Beach Boysu hru více otevřít. Snížení se nicméně už futsalistům Oder nepodařilo a minutu před koncem přidal Ferram další tři góly a o vítězi už bylo jasno. Ferram se tak ujal vedení v sérii 1:0, nicméně odveta v Odrách bude zajisté bouřlivá.