Ferram prohrál, ale už se těší na Zbyňka Pospěcha!

01.12.2016 19:29

Divize F

Ferram prohrál, ale už se těší na Zbyňka Pospěcha!

Po posledním zápase futsalové divize F mezi Hukvaldy a Ferramem Opava přišli hosté o nejlepšího střelce mužstva Lukáše Krčmaříka, který si poranil kotník. Trenér Miroslav Tůma ovšem dlouho smutnil nemusel.

Během neděle se totiž týmu povedlo dořešit poslední věci ohledně angažování bývalého útočníka Slezského FC Zbyňka Pospěcha.

„Ano, mohu to potvrdit. Papírové záležitosti se podařilo doladit, hráče jsme registrovali a nyní nic nebrání tomu, aby se v našem dresu objevil už v příštím utkání, kdy se doma utkáme s Kopřivnicí," komentoval kouč opavského Ferramu Miroslav Tůma.

Jeho celek po prohře v Hukvaldech v poměru 3:6 potřebuje hráčskou vzpruhu. Jestliže ještě v duelu s orlovským Oscarolem táhlo mužstvo za vítězstvím bratrské duo Krčmaříků, proti Hukvaldům už nastoupil pouze Lukáš a zápas s kopřivnickým soupeřem s největší pravděpodobností zůstane zmíněným rodem zcela nepoznamenán.

„Michal nám ve zbytku sezony nepomůže, jelikož na několik měsíců odcestuje do zahraničí. Lukáš si poranil kotník a nevíme, kdy se stihne dát do pořádku. Posilu v podobě Zbyňka Pospěcha jsme skutečně velmi potřebovali," pokračoval.

Lukáš Krčmařík přitom chytil velmi slušnou formu. Do sítě Orlové nasázel hned pět branek a v zápase s Hukvaldy si připsal na konto hattrick. Bohužel pro Ferram ani tento gólový zápis na bodový zisk nestačil, Opavští totiž nakonec prohráli 3:6. „Lukáš hrál dobře, ale šancí měl ještě víc. Ne všechny je však proměnil," líčil dále Miroslav Tůma.

Hostující výběr nezačal vůbec špatně. Během třinácté minuty vedl 2:1, mezi šestnáctou a osmnáctou minutou se však dopustil několika zbytečných individuálních chyb a v poločase tak rázem platil stav 4:2.

Zkraje druhé půle sice Opavané opět zásluhou Lukáše Krčmaříka snížili, ale po dalších hrubkách Hukvaldy vstřelily pátý a šestý gól, čímž tak definitivně rozhodly. „Za výkon z prvního poločasu si domácí vítězství určitě zasloužili. Byli stoprocentně produktivní, naopak my jsme neproměňovali šance a dopouštěli se individuálních chyb," uzavíral kormidelník Ferramu.

Jak už bylo zmíněno výše, další utkání Opava odehraje v neděli 4. prosince. Od 16.15 se v hale Slezského gymnázia utká s jedním z nejlepších celků soutěže FU Kopřivnice, která si v minulém kole poradila i s ambiciózními Jakubčovicemi.
 

Zdroj: https://opavsky.denik.cz/ostatni_region/futsal-hukvaldy-ferram30112016.html

Zdroj: https://opavsky.denik.cz/ostatni_region/futsal-hukvaldy-ferram30112016.html