Edison Ostrava

17.10.2017 10:53

Divize F

Představujeme vám loňského vítěze krajského přeboru Edison Ostrava!!!

Po loňské úžasné jízdě v krajském přeboru, ve kterém tým Edisonu jednoznačně dominoval jej letos uvidíme v divizní soutěži. Právě Edison byl měl být letos černým koněm soutěže. O rozhovor jsme poprosili Filipa Taliána, který nám přiblížil mimo jiné cíle Edisonu pro letošní ročník.

 

Filipe, mohl by si nám krátce představit Edison?

Naši futsalovou cestu jsme začali v roce 2010 po úspěšném turnaji DIMAKO. Jako parta z hospody jsme se rozhodli, že se pokusíme uspět i v oficiálních soutěžích. Po tomto rozhodnutí následovaly 4 roky postupů od 3. třídy po Krajský přebor, který měl být nejvyšší metou. Po 5., 2. a 1. místě v Kraji, a v neposlední řadě finančních možnostech, jsme se rozhodli postoupit do Divize.

Loňskou sezónu jste dominovali v krajském přeboru, který jste nakonec suverénně vyhráli. Čekali jste před začátkem soutěže takový průběh?

Myslím si, že jsme již před začátkem soutěže byli považováni za favority a proto jsme měli i vysoké cíle. Takový průběh soutěže nemohl předpokládat asi nikdo, jelikož je v Kraji mnoho výborných mužstev, které jsou poté schopny konkurovat divizním týmům nebo 2. ligovým týmům.

Jaké si dáváte cíle pro letošní ročník v divizi?

Cíl je jasný, a to postoupit do playoff.  

Udály se přes léto u vás nějaké změny v kádru?

Změna v kádru se udála pouze jedna. Tou je přestup Jakuba Poláška z Roubu Vítkovice. Kvůli pracovním a fotbalovým povinnostem nám bude ve většině zápasů scházet Erik Talián, který v minulém roce nasbíral za 19 zápasů 48 bodů.

Kdo by měl ve vašem kádru patřit letos k oporám?

Spoléháme se hodně na týmovost a sehranost, jelikož spolu působíme již mnoho let a změny v kádru jsou kosmetické.  Mezi opory bych dlouhodobě označil brankáře Kozelského a útočníka Dominika Sedláře, který se stal nejlepším střelcem kraje, když v 18 zápasech přesně mířil 39 krát.

Koho vidíte jako favorita soutěže?

Divizní soutěž nemámě tak dobře zmapovanou, ale za největší favority považuji Hukvaldy a oba týmy z Kopřivnice.