Důležité vítězství pro Růžové Tlapičky!!!

17.01.2018 12:47

Divize F

Důležité vítězství pro Růžové Tlapičky Hukvaldy!!!

V desátém kole se hrálo opravdu o hodně. Nejvíc nůž na krku měly Růžové Talpičky Hukvaldy, které ovšem dokázaly otočit nepříznivý vývoj zápasu s Jokeritem, se kterým už prohrávaly 0:3, ale nakonec si připsaly důležitou výhru 7:6 a neztratily tak kontakt s týmy pohybující se okolo osmého místa. Naopak Jokerit už se začíná zajímat kolik týmů hraje play-out. Pátá porážka v řadě mluví za vše.

Výborně zahrál Top Dogs Nový Jičín, který rovněž získal velmi důležité tři body v přímém souboji o play-off s Roubem Vítkovice a posunul se tak opět v tabulce výš na postupová místa. Naopak Roub o skóre z nejlepší osmičky vypadl.

Vele důležitý zápas nezvládli futsalisté Komárovic, kteří ve svojí hale darovaly všechny tři body Beach Boys, který už se tak posunul na čtvrtou příčku. Naopak Komárovice i když zatím hájí poslední 8 pozici, tak mají nesmírně těžký los v posledních třech kolech. Navíc v tom dalším se budou muset obejít bez Adama Hrdličky, který dostal čtvrtou žlutou kartu a příští zápas se ho tak týkat nebude.

G.T. Trojanovice se rozešly v předehrávce smírně s Tornádem, se kterým remizovaly 3:3 a udržely si tak zatím druhou příčku v soutěži.

FU Kopřivnice se trápila v Novém Jičíně s Dragony, když vůbec nehrála dobře. Až stav 4:2 pro domácí jí nakopl k větší aktivitě a nakonec tento zápas otočila a zlomenému soupeři nakonec nadělila 12 gólů. Nutno podotknou, že Dragoni ještě deset minut před koncem vedli nad FU právě 4:2 a schylovalo se k velkému překvapení.

Krmelín opět nedokázal udržet dobře rozehraný zápas a v Orlové, ve které v poločase vedl 3:2 nakonec podlehl 4:5. Orlová má tak na kontě 10 bodů a v příštím zápase s Beach Boysem bude hrát o vše.

Další strašně důležité body si připsal Edison Ostrava, který i přes hrůzostrašný začátek dokázal nakonec porazit oslabený Ferram, který přijel bez Krčmaříka s Pospěchem 7:5. Edison se tak vrátl zpět na šestou příčku a opět se mu bude dýchat trošičku volněji.

Amatér Komárovice  - Beach Boys Odry 4:8 (2:1)

Branky: Bezděk David 2, Hrdlička Adam, Lasovský Lukáš - Maléř Lubomír 3, Vidlák Jakub 2, Konrád Jiří, Chuděj Tadeáš, Zagol Martin

Lukáš Lasovský (Amatér Komárovice): „Pro fanoušky to byl určitě pohledný futsal, se spoustou gólů. Z naší strany jsme opět dostali první gól, po kterém jsme se zvedli a do poločasu jsme otočili na 2:1. Druhý poločas jsme začali dobře, dali jsme na 3:1, jenže pak přišly zbytečné 2 chyby, po kterých jsme se nedokázali zvednout. Ke konci zápasu jsme to zkusili risknout a zahrát power-play, jenže to se neukázalo jako dobrá volba a zápas tedy skončil 8:4.“

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Od úvodních minut se kluci nadechli k hezkému výkonu, který jsme měli korunovat několika brankami. Bohužel jsme vydolovali pouze jeden zásah a domácí, kteří začali pracovat pohybem po celém hřišti, nás postupně dostávali pod tlak ,mnohdy až do zkoprnění. Taky z toho vytěžili poločasové vedení, kdy si myslím, že posledních 5 minut této půlky jsme plno soubojů jakoby poloodchodili. Druhá půlka nabídnula podobný obrázek, ale vyrovnávací branka nás tak trochu zvednula a začalo se jezdit nahoru dolů. I když domácí dobře napadali a klobouk dolů co v zápase odjezdili, tak se nám vždy podařilo odskakovat o branku. Ale pokaždé to dotáhli na plichtu. Šlo vidět, že to chtějí urvat pro sebe. Konec vyšel nakonec pro nás. I když jsme nehráli moc dobře, tak jsme to tentokrát urvali vůlí. Nejtěžší v zápase bylo asi to, že jsme nejprve museli porazit sami sebe, abychom to dotáhli do vítězného endu. Zápas byl ale super a bylo to drámo až do konce. Domácí hráli taky výborně a největší postavou u nás je po právu Mališ, který vytasil důležité zákroky v klíčových chvílích a podržel tentokrát místy spící obranu. Jinak se asi budu opět opakovat, ale fans, kteří dojeli na místo, byli taky faktorem, který to podržel, když bylo nejhůř. Díky všem, co dnes v hale byli, jelikož díky tomu byl snad šlágr kola velmi třaskavým zbožím.“

G.T. Trojanovice – 1.FC Tornádo Nový Jičín 3:3 (1:0)

Branky: Košelík Radim 2, Maruchnič Ivo - Repa Martin 2, Polónyi Lukáš

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): Celé utkání s Tornádem proběhlo, v porovnání s ostatními zápasy, které jsme v soutěži odehráli, na velice dobré taktické úrovni a duchu Fair-Play. V prvním poločase, jsme si určitě zasloužili vstřelit více než jen jednu branku. Tu jsme však nedali a tak za druhý poločas, kdy ze šaten přišlo o poznání lepší Tornádo než v poločase prvním, byla nakonec remíza spravedlivá.“

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): „Myslím si, že remíza je spravedlivý výsledek, protože jak domácí tak i my jsme nevyužily šance, které by udělaly větší rozdíl ve skóre. Zápas byl kvalitní korektní a tak odjíždíme s krásné haly v Čeladné s bodem, se kterým musíme být spokojeni.“ Myslim si ze remiza je spravedlivy vyslek protoze i jak domaci tak i my jsme nevyuzili sance ktere by udelali vetsi rozdil ve skore.zapas byl kvalitni korektni a tak odjizdime z krasne haly v Čeladne s bodem se kterym musime byt spokojeni.Myslim si ze remiza je spravedlivy vyslek protoze i jak domaci tak i my jsme nevyuzili sance ktere by udelali vetsi rozdil ve skore.zapas byl kvalitni korektni a tak odjizdime z krasne haly v Čeladne s bodem se kterym musime byt spokojeni.

Edison Ostrava - SK Ferram Opava 7:5 (3:4)

Branky: Talián Erik 2, Mooc Aleš 2, Holaň David, Vrečka Tomáš, Sedlář Dominik - Kuzník Jakub 2, Rubý Patrik 2, Binar Tomáš

Filip Talián (Edison Ostrava): „Po tragickému úvodu, když jsme třikrát namazali soupeři jsme prohrávali ve 3. minutě 0:3. Pak jsme začali více napadat, soupeř začal bránit od půlky a poločas končí 3:4. Ve druhém poločase se obraz hry nemění a soupeř čeká na naše chyby. Bohužel po mnoha šancích je to právě Opava, kdo opět zvyšuje na 3:5. My jsme však stále v tlaku a ve 31. minutě otáčíme utkání a jdeme do vedení 6:5. Dvě minuty před koncem pak pojišťujeme vedení a proti oslabenému, ale kvalitnímu soupeři bereme 3 body!“

Top Dogs Nový Jičín - KFV Roub Vítkovice 8:5 (2:2)

Branky: Šimek Jiří 3, Opatřil Josef 2, Bajer Lukáš, Indrák Martin, Bátrla Tomáš - Jaroš Václav 3, Křižák Jan 2

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Soupeř odehrál velmi dobrý zápas, zejména Jaroš a "Medvěd" v bráně nám dělali velké problémy, které jsme naštěstí překonali a přiblížili jsme se vytouženému play off. Momentálně máme situaci zcela ve svých rukou, ale čekají nás nyní velmi těžké duely: derby s Tornádem, hrající podobným stylem jako my a utkání v Hukvaldech, kde bych domácí určitě nepodceňoval. Jejich sílu známe. Každopádně z naší strany se již teď jedná o nejpovedenější sezónu v Divizi F.“

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „I přesto, že jsme měli veliké problémy složit sestavu a sešli se jen v sedmi do pole, chtěli jsme v Jičíně uspět. Řekli jsme si, že musíme hrát futsalově a hlavně úsporně. Prvních šest minut se nám to dařilo plnit, vedli jsme 2:0 a vytvořili si ještě několik dalších příležitostí, zatímco domácí jsme pustili pouze k jedné střele z dálky a do jednoho přečíslení. Potom jsme ale nepochopitelně začali hrát nahoru dolů, podstupovali řadu osobních soubojů a domácí do poločasu vyrovnali. O pauze jsme si řekli, že se vrátíme k taktice ze začátku zápasu, ale protože nám rychle ubývaly síly, bránili jsme často příliš hluboko, byli pozdě v soubojích, a když už jsme tam byli včas, spoustu z nich jsme prohráli. Díky tomu jsme dostali tři góly, a když už jsme se chystali na power-play, tak ještě čtvrtý. Sice se nám pak podařilo dát dva góly z desítek a taky jeden ze hry, ale mezitím jsme chybovali a dostali dva góly do prázdné brány. Domácí dnes byli třicet minut lepší a zaslouženě vyhráli.“

Dragons Nový Jičín - FU Kopřivnice 4:12 (2:2)

Branky: Handrych Jaroslav 3, Hrubý Marek - Závodný Jiří 4, Bednář Jiří 3, Košárek Miroslav 2, Bartoš Roman, Galia Radim, Hruška Daniel

Marek Hrubý (Dragons Nový Jičín): „Přestože jsme hráli v oslabené sestavě jen se dvěma náhradníky, tak se nám začátek zápasu velmi podařil. Hráli jsme dobře vzadu a FU téměř do ničeho nepustili, naopak my jsme hrozili z brejků a ze dvou z nich jsme se dokázali prosadit. Bohužel pro nás soupeř dokázal využít naší nepozornosti a ještě do poločasu vyrovnat. Druhý poločas pro nás začal stejně dobře jako ten první. Opět jsme se dokázali prosadit a po druhé v zápase se dostat do dvou gólového vedení. Bohužel pak nám ubývaly síly, což vedlo k několika chybám, které soupeř dokázal využít. Řekl bych, že jsme odehráli slušný zápas a výsledek 12:4 je pro nás až příliš krutý.“

Růžové Tlapičky Hukvaldy - FC Jokerit Kopřivnice 7:6 (2:3)

Branky: Štefek Radek 3, Hubeňák Adam, Mandičak Jan, Dvořák Ondřej, Ermis Jan - Jiříček Jan 3, Bartoň Pavel, Kružliak Petr, Bartoň Martin

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Když jsme v 10. minutě prvního poločasu zvyšovali už na 3:0 z našeho pohledu, nikoho z týmu už asi nenapadlo, že bychom mohli prohrát. Kontrolovali jsme hru, měli další dvě obrovské šance na to vstřelit gól. Jenomže přišlo první zaváhání v obraně, dva góly domácích a Jokerit velmi znervózněl. V druhém poločase se domácí jednoduchou hrou dostali do vedení a z krize už jsme se nedokázali vymanit. Už po několikáté v řadě nám nefungovala obrana, bez které to nejde. Nezbývá než soustředit se na poslední tři zápasy základní části a doufat, že se zvedneme.“

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Zřejmě klíčové utkání v boji o postup do play-off sehrály RT Hukvaldy se šťastným koncem, ovšem byly to zatraceně těžce vybojované body. Přestože úvod utkání byl v naší režii, byli to futsalisté Jokeritu, kteří nikam nespěchali a využívali každou příležitost k rychlým protiútokům. A tak v 8. minutě utkání nejenže svítilo na ukazateli skóre nelichotivých 0:2 v neprospěch domácích, ba co víc, v dalších minutách po dalších akcích kopřivnického soupeře zvolnila 2x branková konstrukce Otoupalíkovy brány. A když v 18. minutě to bylo už 0:3, vypadalo to s Tlapičkami zle-nedobře. Střelecká nemohoucnost však byla konečně prolomena v posledních dvou minutách prvního poločasu, kdy zásluhou Dvořáka a Mandičáka snížili na 2:3. Ve 29. minutě druhé půle se nám podařilo konečně vyrovnat na 3:3, nicméně hned vzápětí si Jokerit vzal vedení zpět. Následně jsme čtyřmi góly dokázali skóre otočit v náš prospěch až na 7:4, nicméně Jokerit stihl ještě snížit na 6:7. V nervy drásajícím závěru nebyli hráči Jokeritu navíc daleko vyrovnání, štěstěna však přála domácím (zřejmě i k průběhu celého utkání) a tak 3 získané body přiblížily Tlapičky (před  sezónou) jasně danému cíli  a to – minimálně postup do play-off.“

Oskarol Orlová - SK Krmelín 5:4 (2:3)

Branky: Tomáš Michal 4, Mleziva Tomáš - Mácha Pavel, Havránek Leoš, Provazník Lukáš, Ručka Antonín