Druhý tým po základní části G.T. Trojanovice končí už ve čtvrtfinále!

21.02.2018 11:40

Divize F

Futsalisté Trojanovic si nepřenesli pohodu z konce základní části do vyřazovací části a překvapivě končí sezónu už po dvou zápasech ve čtvrtfinále. V Novém Jičíně se hrál v prvním poločase velice vyrovnaný zápas, nicméně Tornádo dokázalo své šance proměnit a dostalo se do vedení 2:0. Trojanovice nicméně ještě dokázaly snížit, ale důležité vyrovnaní nepřišlo a naopak Tornádo do poločasu přidalo ještě další dvě branky. Ve druhé půli se už Trojanovice do šancí příliš nedostávalo a Tornádo dokázalo navýšit své vedení až na 9:2. V závěru nakonec ještě přišla korekce výsledku ze strany Trojanovic, nicméně v tu dobu už bylo jasné, že do semifinále postoupí Tornádo.

Top Dogs Nový Jičín opět nebyl v zápase s Opavou horším týmem a za výkon v obou dvou zápasech si proti favoritovi určitě nezasloužil vypadnout po dvou zápasech. Nicméně i když v domácím prostředí Top Dogs téměř celý zápas vedl, nepodařilo se mu odskočit od Ferramu na větší brankový rozdíl a toho dokázal Ferram ve druhé půli využít a zápas nakonec otočit a dovést do vítězného konce. V brance Ferramu předvedl opět neskutečný výkon brankář Dalibor Fišer, který má největší zásluhu na postupu Ferramu do semifinále.

V Kopřivnici rozhodl o postupu FU do semifinále hlavně první poločas a brankář FU Martin Polášek, který zaskočil výborně za Mazocha. Futsalisté Jokeritu se totiž hlavně v první půli mohli několikrát ujmout vedení, když postupovali zcela sami proti hostujícímu brankáři, ale neproměnili ani jednu svoji šanci. Druhý poločas už byl prakticky bez šancí na obou stranách, nicméně FU dokázalo využít jednu brejkovou situaci a zásluhou Hrušky vstřelit rozhodující gól.

Tlapičky vsadily v domácím zápase na obranu, která jim klapala výborně po celé utkání a vynutily si tak třetí rozhodující zápas v Odrách.

Dragoni v domácím prostředí porazili na penalty Amatér Komárovice a rovněž i oni si vynutili třetí rozhodující zápas v souboji o udržení v soutěži. Orlová naopak nedala doma žádnou šanci Krmelínu, který tak poslala do boje ve druhém kole.

Čtvrtfinále play off:

FC Jokerit Kopřivnice - FU Kopřivnice 0:1 (0:0)

Stav série: 0:2 – postupuje FU Kopřivnice

Branky: Hruška Daniel

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Velmi vyrovnané utkání, které rozhodnul jediný vstřelený gól, bohužel do naší sítě. V zápase jsme FUčku byli více než rovnocenným soupeřem, ale když nezaskórujeme, tak holt nemůžeme vyhrát. Buzikům z FUčka přeju ještě aspoň 4 vyhrané špíly ať potvrdí první místo ze základní části a dokážou, že kopřivnický futsal má kvalitu.“

Radim Galia (FU Kopřivnice): „Do zápasu jsme šli s jasným cílem zvítězit, neboť jsme tušili, že případné třetí utkání by bylo velmi ošidné a také psychicky náročné. Zároveň jsme věděli, že na soupeřově hale nemáme v posledních vzájemných zápasech zrovna příznivou bilanci. Proto jsme chtěli od úvodu hrát dobře dozadu a neinkasovat nějaký brzký laciný gól. První poločas byl z obou stran opatrný a moc šancí nenabídl. Když už se nějaká naskytla, zasáhli na obou stranách spolehliví gólmani a do šaten se tedy šlo za bezbrankového stavu. Dalo se očekávat, že průběh druhé půle bude podobný. A když i deset minut před koncem stále přetrvával nerozhodný stav, bylo jasné, že tým, který dá první branku, bude mít k vítězství velmi blízko. To se nakonec povedlo našemu týmu. Dobře jsme vyřešili rychlý přechod do útoku, který povedeným zakončením proměnil Daniel Hruška. Jokerit ještě trochu pozlobil na konci při své power-play, ale nakonec žádnou ze svých akcí nedotáhl do konce a my se tak radujeme z postupu do semifinále. Na závěr bych chtěl pochválit našeho zaskakujícího gólmana Martina Poláška, který předvedl opravdu výborný výkon a byl nám oporou. Poděkovat za podporu musím také našim fanouškům, kteří přišli v hojném počtu a na tribuně byli slyšet. A nakonec také Jokeritu za férový dvojzápas, který měl bezpochyby potřebný náboj a věřím, že pobavil všechny příznivce kopřivnického futsalu.

1. FC Tornádo Nový Jičín - G.T. Trojanovice 10:6 (4:1)

Stav série: 2:0 – postupuje 1. FC Tornádo Nový Jičín

Branky: Plešek Petr 4, Repa Martin 3, Bartoň Filip, Hanzelka Jakub, Staněk Marek - Klimpar Pavel 4, Kovář Jiří, Špaček Radim

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): V neděli nás čekala odveta čtvrtfinále proti G.T Trojanovicím. Už před zápasem jsme si v kabině řekli, co chceme hrát a za čím si jdeme. Plnili jsme si vše, hlavně obranné věci a k tomu jsme přidali i góly, kterých jsme nakonec vstřelili deset. Myslím si, že už v poločase, který jsme vyhráli 4:1, bylo rozhodnuto. Dostali jsme se mezi nejlepší čtyři týmy, z čehož máme velkou radost. Teď už se pomalu začneme připravovat na zápas s FU, kde bychom chtěli základní části potrápit. Díky všem fanouškům nedělního zápasu za podporu!“

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „V neděli večer jsme přijížděli k odvetnému utkání do Nového Jičína se snahou vyrovnat sérii a vybojovat třetí utkání. Vstup do zápasu nám po herní stránce docela vycházel  a dostali jsme se do několika střeleckých příležitostí. Gólman domácích však žádnou střelu z našich pokusů za záda nepustil. Naopak Tornádo si ve svých šancích počínalo zkušeně a po dvou slepených gólech vedlo rychle 2:0. Nám se podařilo ještě snížit a za stavu 2:1 jsme neproměnili několik šancí včetně nastřeleného břevna. Za to nás Tornádo potrestalo velice rychle a dvěma brankama poslalo do šaten za stavu 4:1. V druhé půlce jsme již hru otevřeli a po solidní přestřelce, kdy diváci mohli vidět celkem 16 branek, prohráli 10:6. Tornádo bylo lepším týmem a zaslouženě slaví vítězství a postup do semifinále. Přesto-že jsme v play-off nedokázali navázat na formu ze základní části  a po nedělním vyřazení v týmu panuje zklamání, sezónu hodnotíme jako úspěšnou a povedenou.“

Růžové Tlapičky Hukvaldy - Beach Boys Odry  5:1 (4:1)

Stav série: 1:1

Branky: Dvořák Ondřej 2, Hubeňák Daniel, Levčík David, Rumel Jan - Zagol Martin

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Skvělá defenzíva a precizní výkon gólmana Honzy Otoupalíka byly základem našeho úspěchu a vítězství v odvetném čtvrtfinálovém utkání play-off.“

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry):  „Zápas dle mého rozhodly 2 rychlé branky domácích z úvodu zápasu. Domácí se pak zatáhli a čekali na naše chyby, kterých jsme kupili nebývale moc. Pozorná obrana přinesla ovoce navýšení na 3-0,a i když jsme vykřesali snížení na 3-1,vzápětí poločas zabila opět šibenice po standartce na 4-1. Po půlce jsme se pokusili o dotažení ,ale domácí pozornou obranou a rychlými brejky nás nenechali pořádně zakončit nebo vystřelit. A co už tam skrytě letělo, to pochytal brankář. Naopak domácí opět navýšili chytrým a nečekaným zakončením. Nám chyběla lehkost pohybu a myšlenky ve finální i předfinální fázi. Pokaždé tam chyběl půlkrok nebo krok. Z tohoto pohledu domácí vyhráli zaslouženě a i když jsme se snažili to dohrávat i v power play, celkově jsme působili unaveně chvilkami až staticky. Byl to pro nás takový podivný večer, který jsme tak nějak odevzdali.

Top Dogs Nový Jičín - SK Ferram Opava 3:5 (3:2)

Stav série: 0:2 – postupuje SK Ferram Opava

Branky: Bajer Lukáš 2, Uhlíř Lukáš - Žurek David 3, Režnar Radek, Tůma Jakub

Play out:

1.kolo:

Oskarol Orlová – SK Krmelín 8:4 (4:0)

Stav série: 2:0 – Krmelín bude hrát o udržení ve druhém kole

Branky: Tomáš Michal 3, Sobocik Roman 2, Hujo Tomáš 2, Derík Nikolas - Vančo Jan 2, Pchálek Matouš 2

Dragons Nový Jičín – Amatér Komárovice 6:5 p. (3:0)

Branky: Handrych Jaroslav 3, Ptáček Václav, Zmatek Lukáš - Lasovský Martin 3, Jiříček Roman, Kuchař Michal