Druhé finále pro Ferram!!! Rozhodne se v pátek v Kopřivnici!

28.03.2018 09:02

Divize F

Druhé finále pro Ferram!!! Rozhodne se v pátek v Kopřivnici!

Výborný zápas se odehrál v neděli ve sportovní hale v Opavě. Na obou dvou stranách byly k vidění kvalitní pěkné individuální výkony, nádherné góly a celý zápas provázela výborná atmosféra ve zcela zaplněné hale. V bráně Ferramu opět podal vynikající výkon Dalibor Fišer. Opava se navíc opět mohla spolehnout na svého střelce Zbyňka Pospěcha, který se trefil dvakrát.

FU Kopřivnice se tak jako první zápas soustředila na obranu a snažila se chodit do brejkových situací. Nádherný gól na 3:3 vstřelil Jiří Závodný, který se elegantně zbavil svého obránce a střelou k tyči z 11 metrů dokázal zápas vyrovnat.

O výsledku se tak rozhodovalo v poslední minutě utkání. Nejprve to mohlo být Fučko, které šlo do přečíslení 3 na 2. Petráš zvolil střelu bodlem, která orazítkovala obě dvě tyče, a k překvapení všech se odrazil ven a neskončila tak gólem. Na druhé stráně hráči Opavy rozehráli přímý kop, Binar nicméně místo střely si míč zasekl a nechal tak za sebou oba dva bránící hráče FU protáhl se po lajně a naservíroval míč před bránu Žúrkovi, který se nemýlil.

Závěrečná powerplay, na kterou Fučko už mělo pouze půl minutu, už žádnou šanci nepřinesla, a tak se rozhodne v pátek ve třetím zápase v Kopřivnici!

SK Ferram Opava – FU Kopřivnice 4:3 (2:1) Diváků: 220

Branky: Pospěch Zbyněk 2, Binar Tomáš, Žurek David - Vlastní, Závodný Jiří, Střelec Pavel

Miroslav Tůma (SK Ferram Opava): „Před druhým zápasem se obě mužstva obávala, že k zápasu nastoupí hodně  oslabených sestavách, protože nenastoupí hráči, kteří si musí plnit povinnosti v klubech velkého fotbalu. Nakonec hosté přijeli kompletní, jenom nám chyběli Krčmařík a Kuzník, kteří si plnili fotbalové povinnosti v Rakousku, přesto jsme začali aktivně a jako první jsme si vytvořili dvě dobré brankové příležitosti. S přibývajícím časem se do šancí dostávali i hosté, kteří vyráželi do útoku jako doma ze zajištěné obrany a k tomu se ještě  snažili zakončit střelou každou svoji útočnou akci, i když šancí bylo hodně, skóre se začalo měnit až ve druhé polovině prvního poločasu a nám se podařilo jít do šaten s jednogólovým vedením. Druhý poločas si nezadal v dramatičnosti  s prvním a vše vygradovalo za nerozhodného stavu  v infarktovém závěru, kdy jsme šli do brejku, ale překonaného hostujícího brankáře zastoupili kopřivničtí hráči. Neuplynula ani půlminuta a v poslední minutě zápasu stejná brejková situace se naskytla hostům, ale kdy  jejich střela trefila vnitřní tyč a po brankové čáře trefila druhou tyč, od které se odrazila do pole a toto nebylo ještě všechno, protože v následujících sekundách jsme zahrávali přímý kop, který kluci perfektně zahráli a vstřelili vítěznou branku. Závěrečná 20 sekundová power play hostů již na výsledku nic nezměnila. Toto utkání nabídlo atraktivní futsal před skvělou diváckou kulisou.“

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): Na druhý futsalový zápas jsme se poctivě připravili. Naštěstí se nám všem odložili zápasy velkého fotbalu a mohli jsme tak nastoupit v téměř plné síle s podporou našich skvělých fanoušků, kteří s námi jeli do Opavy autobusem. Chtěli jsme navázat na předvedenou hru z prvního zápasu a vyvarovat se chybám v osobních soubojích. Zápas se pro nás po celou dobu nevyvíjel dobře, ale pokaždé se nám podařilo dorovnat stav, do vedení se nám však i přes enormní snahu dostat nepovedlo. Minutu do konce jsme dokonce vstřelili tyč a brankář domácích si málem míč srazil sám do brány, bohužel pro nás o 15 vteřin později jsme ze špatně ubráněné situace dostali rozhodující gól na 4-3, krátká power-play na tom už nic nezměnila. S předvedenou hrou jsme byli spokojeni, čtyři inkasované góly v Opavě nás tolik netrápí, ale naše koncovka, to je kapitola sama pro sebe a musíme ji ve třetím utkání určitě zlepšit. Celkově si myslím, že se v Opavě odehrálo kvalitní a férové utkání, to samé také očekávám u nás v Kopřivnici ve třetím rozhodujícím zápase, který hrajeme 30.3.2018 v 18:45 na učilišti. Zveme všechny fanoušky futsalu a těšíme se na samotný zápas a skvělou atmosféru.“