Dragoni slaví první výhru v soutěži!

13.12.2016 07:53

Divize F

Futsalisté Dragonu si vyšlápli v domácím prostředí na Krmelín a po výhře 5:4 slaví první tři body v soutěži. FU Kopřivnice a Baracuda Jakubčovice si v šestém kole s chutí zastříleli. Roub ve šlágru kola porazil Beach Boys Odry a Jokerit rozhodl ve druhé půli o výhře nad Ferramem Opava.

Beach Boys Odry – Roub Vítkovice  6:10

Branky: Konrád Jiří 2, Rybařík David, Vidlák Jakub, Maléř Lubomír, Chuděj Erik - Jaroš Václav 4, Holman Jakub 3, Vlastní, Kašpar Antonín, Fojtík Dominik

Před zaplněnou halou v Odrách a bouřlivou atmosférou potvrdil roli favorita Roub Vítkovice a z Oder si zaslouženě veze 3 body. Domácí se snažili zápas zdramatizovat, ale na každé jejich snížení dokázal Roub vždy zareagovat a drama tak na závěr jeho hráči nedopustili. Střelecky byl v tomto zápase vidět hostující Jaroš, který vstřelil 4 góly.

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Bohužel v zápase nám chyběl pohyb a více kolektivní spolupráce, kluci se v tomto zápase spoléhali až moc na své individuální schopnosti.“

trenér Pavel Michura (Roub Vítkovice): „V malé oderské hale jsme očekávali, že domácí budou hrát futsal plný osobních soubojů a proto jsme chtěli být hodně v pohybu, hrát kombinačně a těmto soubojům se vyhýbat. Ze začátku se to dařilo. Domácí čekali co uděláme, byli docela zalezlí a my toho využili k tříbrankovému vedení. Potom soupeř začal být aktivnější, často nás napadal už na naší polovině a na tomhle malém hřišti nám působil značné potíže. Naštěstí pro nás pokaždé, když jsme se nechali strhnout soupeřem k divočině a inkasovali, tak se nám povedlo znovu zvýšit a víceméně držet pořád stejný náskok. V bouřlivé atmosféře bylo třeba kluky několikrát upozornit, ať hru více zklidní, ale nakonec jsme to zvládli a i když jsme dali i nějaké šťastné góly, tak jsme vyhráli zaslouženě.“

FU Kopřivnice – Oskarol Orlová  16:2

Branky: Galia Radim 4, Bednář Jiří 4, Bartoš Roman 3, Petráš Radek 3, Košárek Miroslav, Okřesík Petr - Mleziva Tomáš 2

FU Kopřivnice si poradila s Orlovou a dala tak zapomenout na minulý týden a nevydařený zápas v Opavě. Orlová se sice ujala rychle vedení, ale potom třemi góly otočil skóre nejproduktivnější hráč soutěže Roman Bartoš, který už ale ve zbývající části zápasu nedokázal skórovat. Ve zbývající části zápasu se prosadil čtyřmi góly Radim Galia a Jiří Bednář. Výsledek je až příliš krutý k výkonu Orlové, která si určitě nezasloužila prohrát tak vysoko.

Dragons Nový Jičín – SK Krmelín 5:4

Branky: Uhlíř Lukáš 3, Handrych Jaroslav, Horák Patrik - Vančo Jan 2, Havránek Leoš, Pchálek Matouš

Dragoni posílili a v domácím prostředí překvapili futsalisty Krmelína a zaslouženě vyhráli 5:4. Krmelínu se sice ještě ze stavu 5:1 podařilo zápas zdramatizovat při power-play, nicméně vyrovnat už nedokázali.

trenér Jan Koval (Dragons Nový Jičín): „Z mého pohledu si myslím, že jsme utkání vyhráli zaslouženě, protože jsme v zápase podali velmi dobrý kolektivní výkon, ozdobený hattrickem Uhlíře a kromě posledních pěti minut, jsme byli lepším mužstvem. O naší překvapivé výhře rozhodlo za prvé to, že nás soupeř zejména v prvním poločase hodně podcenil, po celý zápas se jim nedařila kombinace a své kvality ukázali až v závěru při power-play. Za druhé, že jsme po celý zápas dobře bránili a dostali při stejném počtu hráčů jen jeden gól, a to až 8 min před koncem. Za třetí, naše hra se každým zápasem v soutěži zlepšuje, získáváme zkušenosti a tím se taky zlepšujeme. Za čtvrté, do sestavy naskočili 2 noví mladí hráči, kteří nezklamali a můžou se v budoucnu stát oporami mužstva a přestože soupeř nepřijel k tomuto utkání kompletní, je toto vítězství pro nás velkým úspěchem a určitě bude povzbuzením do dalších utkání v soutěži!“

Jokerit Kopřivnice – Ferram Opava 7:2

Branky: Buček Michal 2, Březina Radek 2, Střelec Pavel 2, Bortel Petr - Tůma Jakub, Pospěch Zbyněk

Ferram Opava přijela do Kopřivnice bez svého nejlepšího střelce Lukáše Krčmaříka, ale zato s novou posilou Zbyňkem Pospěchem. Zápas byl dlouho vyrovnaný a rozhodoval se na začátku druhého poločasu, kdy nejprve hráč Ferramu neproměnil tutovku, když se objevil zcela sám před Medkem a následně Jokerit potrestal chyby v rozehrávce Opavy.

Jakub Medek (Jokerit Kopřivnice): „V prvním poločase se projevila naše letošní slabina, a to neproměňování vyložených šancí z nacvičených akcí. Opava hrála oproti loňsku překvapivě organizovaně zatáhnutá na vlastní půlce a vyrovnaný stav po prvním poločase byl díky dvěma víceméně náhodným střelám. Bylo vidět, že jim v dnešním zápase chyběli dva nejlepší střelci, bratři Krčmaříkovi. Do druhého poločasu jsme dostali jasné úkoly, protrhnout střeleckou smůlu a zavřít naši bránu. Oboje jsme splnili a mohli tak slavit povinné tři body. Gólově se dnes opět dařilo obráncům, kteří dali pět gólů ze sedmi a to ty zbylé dva od Střelce byly až v poslední minutě. Poslední dobou jsou produktivní beci naše výhoda, když se útočníkům moc v zakončení nedaří.“

Adam Černohorský (Ferram Opava): „Odehráli jsme další velmi těžký zápas. První poločas skončil podle mě zaslouženou remízou 2:2, kde hra byla vyrovnaná, a šance byly na obou stranách. Zápas byl pro oba týmy otevřený. Druhý poločas jsme ale vůbec nezvládli a díky našim hrubým individuálním chybám šel soupeř do dvougólového vedení. Potom už si Jokerit zápas pohlídal a za druhý poločas zaslouženě zvítězil. Pro nás je to možná až krutý výsledek.“

Top Dogs Nový Jičín - Tatran Baracuda Jakubčovice 3:15

Branky: Hrachovec František, Šimek Jiří, Vavřík Michael - Michálek Aleš 4, Ďurica Petr 3, Molnár David 2, Vavroš Daniel 2, Zagol Pavel 2, Molnár Kamil, Petr Jakub

Futsalisté Baracudy si v Novém Jičíně zastříleli a nadělili Top Dogsu 15 gólů. Celkem 7 bodů za čtyři góly a tři asistence si do tabulky aktivity připsal Aleš Michálek, který se tak dotáhl na vedoucího Romana Bartoše z FU.

Tomáš Beňo (Top Dogs Nový Jičín): Baracuda nás zaskočila hned od začátku. Jejich kvalita je o třídu vyšší a pohybově na míči jsou hodně dobří a to nám dělalo problémy, bohužel nám ještě v tomto zápase chybělo pár opor. Na začátku druhého poločasu jsme začali dobře, ale po tak náročném a rychlém prvním poločase nám ubylo hodně sil, které nám potom v závěru chyběli a inkasovali jsme zbytečně moc gólů.“