FUTSAL FIFA

Jokerit i Tornádo srovnali své série na 1:1! Pavel Macíček vstřelil 4 góly!

Obě dvě semifinále se tak rozhodnou až ve třetím zápase a oba finalisty tak budeme znát v neděli večer! Oba dva druhé zápasy byly opět hodně vyrovnané a o vítězi se rozhodovalo až v úplném závěru zápasu.

Tornádo začalo v Orlové skvěle a dostalo se do konce do vedení 3:1. Orlová nicméně nesložila zbraně a ve druhé půli dokonce utkání otočila ve svůj prospěch, a když se čtyři minuty před koncem dostala do vedení 4:3 zdálo se být rozhodnuto. Tornádo ovšem během jediné minuty dokázalo nejen vyrovnat, ale dokonce stav otočit ve svůj prospěch a v závěrečné power play Orlové ještě přidalo dva góly do prázdné brány.

Semifinále mezi Jokeritem a Roubem se rovněž během zápasu přelévalo z jedné strany na duhou, i když tady opět padlo o poznání méně gólů a oba dva týmy se soustředili především na defenzívu. Utkání nakonec rozhodl Jokerit za stavu 2:2, kdy se dostal do jednogólového vedení, které si pojistil v závěrečné minutě gólem do prázdné brány.

FC Jokerit Kopřivnice - KFV Roub Vítkovice – 4:2 (1:0), diváků: 80

Branky: Chromečka Ondřej 2, Kružliak Petr, Prchal Karel - Holáň David, Polášek Jakub

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Na páteční utkání jsme se velmi těšili, ovšem v první půli jsme naše nadšení nechali asi v šatně, když to z naší strany byl dost rozpačitý výkon. První branku inkasujeme po nedůrazném bránění hostujícího útočníka. Naštěstí pro nás se daří brzo vyrovnat. Druhý gól inkasujeme po ne příliš důrazné, ale velmi dobře umístěné střele ze standardní situace. Za pár minut odpovídáme stejnou zbraní, když se daří propálit hostující zeď i gólmana ze standardky. Do druhé půle vstupujeme aktivněji a konečně se nám daří jít do vedení na 3:2, když po pěkné akci zakončuje Chromečka. Aktivnější hrou nutíme hosty faulovat a máme k dispozici dvě „desítky“ ale ani jedna se nedaří proměnit. Hosté zkouší v závěru powerplay, ale po chybě v jejich rozehrávce navyšujeme na konečných 4:2 pro nás. Výkon mužstva rozhodně nebyl optimální, ale vyhrálo se a máme tedy ještě jednu možnost porvat se o finále. Pevně věřím, že se nám povede náš výkon zlepšit, předvedeme lepší futsal, než tomu bylo na naší domácí palubovce. Semifinálová série je otevřená a vyhrát může opravdu kdokoli.“

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Na druhý zápas jsme se nesešli v té nejsilnější sestavě, ale i přesto jsme si řekli, že si nebudeme dělat alibi a pokud zápas odmakáme, tak můžeme uspět. V první půli se hrálo podle našich představ. Domácím jsme moc nedovolovali hrát a navíc jsme získávali hodně míčů, ze kterých jsme si vytvářeli šance. Bohužel jsme proměnili jen dvě a navíc jsme domácím dovolili dvakrát skórovat ze standardních situací. Ve druhé půli jsme chtěli pokračovat ve stejném duchu, jako v tom prvním, ale Jokerit nás začal nahánět po celém hřišti, díky čemuž jsme ztráceli spoustu míčů a dostávali se čím dál více pod tlak. Potom po naší další ztrátě na půlce hřiště přišla pěkná kombinace domácích a prohrávali jsme. Ještě jsme zkoušeli powerplay, ale v ní jsme se díky spoustě nepřesností dostali jen do jedné nebezpečnější situace a tak se rozhodne až příští týden.“

Oskarol Orlová - 1.FC Tornádo Nový Jičín 4:7 (1:2), diváků: 150

Branky: Tomáš Michal 2, Gorovič Michal, Mleziva Tomáš - Macíček Pavel 4, Orava Tomáš, Plešek Petr, Vlastní

Roman Sobocik (Orlová): „Oba týmy hrají podobný fyzický futsal a po pravdě se moc nemáme v čem překvapit. Utkání bylo opatrnější než první utkání a šance se rodily těžce. Po zbytečných chybách a obdržených gólech jsme, ale stále věřili, že utkání můžeme stále otočit. Již v prvním utkání se mí zdálo, že Tornádo nemá takovou fyzičku jako naši hráči a že šance určitě přijdou. Což se ukázalo v druhém poločase, kdy jsme měli jednoznačně více ze hry i šancí a díky trpělivému dobývání branky jsme dostali do vedení. Bohužel asi nás toto uspalo a dva slepené góly nás dostaly do obtížně situace a místo srovnání jsem utkání v power play úplně ztratili. Těšíme se na rozhodující zápas a jdeme ho samozřejmě vyhrát, abychom měli šanci se poprat o postup do 2. ligy."

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): „Do druhého utkání s Orlovou jsme šli s jasným cílem a to vyrovnat sérii a vrátit ji zpět do Nového Jičína. V první půli se nám to i dařilo a byli jsme ve vedení o dva góly, ale naší nekoncentrovaností jsme domácím umožnili snížit na rozdíl jediné branky. Myslím si, že se hrál futsal na hodně vysoké úrovni z obou stran a hlavně ve druhé půli to bylo od brány k bráně a divákům se to muselo líbit. Kritická situace pro nás nastala 4 minuty před koncem, když jsme dostali gól na 4:3 a v ten moment jsme se začali připravovat na hru bez brankáře, ale než jsme ji uskutečnili, tak si bereme vedení zpět na naší stranu a v závěru při soupeřové powerplay ještě střílíme dva góly do prázdné brány. Musím vyzdvihnout všechny hráče za bojovnost a odhodlání a kapitola sama je čtyř gólový Maca, kterému to vyšlo dnes na jedničku.“