FUTSAL FIFA

Po druhých zápasech už jsou v semifinále tři týmy!

Vítěz základní části Roub Vítkovice a dále Oskarol Orlová a 1.FC Tornádo. To jsou týmy, které si letos zajistili semifinále ve dvou zápasech.

V pátek skončila letošní sezóna pro Beach Boys Odry, který tak neobhájí loňské třetí místo. Nad jejich síly byla letos Orlová, která si doma ve druhé půli dokráčela pro vítězství. V Orlové se hrál po celou dobu před zaplněnou halou hodně vyrovnaný zápas a výsledek se přeléval z jedné strany na druhou. Beach Boys se v zápase spoléhal především na Maléře, který byl nebezpečný od první do poslední minuty a který v zápase zaznamenal hattrick. Zápas se rozhodoval ve druhé půli a šest minut před koncem za stavu 5:5 to byla Orlová, která vstřelila zlomový gól na 6:5 a následně přidala ještě další pojistku a nepřipustila, tak žádné závěrečné drama a jako první tým si zajistila semifinále!

V sobotu před návštěvou letošní sezóny odvrátilo vyřazení FU Kopřivnice, která zdolala svého soupeře z Jokeritu až v penaltovém rozstřelu. Jokerit se sice dostal v zápase po vlastním góly hostů do vedení, nicméně do přestávky vyrovnal z otočky Bartoš a ve druhé půli zajistil vedení pro FU Košárek. Jokerit však využil nedisciplinovanosti jednoho z hráčů FU, který dostat za protesty červenou kartu a v přesilovce vyrovnal na 2:2. V závěru mohly ještě oba dva týmy překlopit výsledek na svou stranu, nicméně ani šance Chromečky a na druhé straně Střelce v bráně neskončila a tak se šlo na penalty, ve kterých byli úspěšnější hosté! Fučko si tak vrácí sérii zpět na svou palubovku, ve které se rozhodne o posledním semifinalistovi!

V penaltové loterii se rovněž rozhodovalo v Hustopečích nad Bečvou, kde hraje své domácí zápasy Amatér Komárovice. A Komárovice byly opravdu kousek od vítězství v zápase, když skoro celý druhý poločas vedly, nicméně hosté dokázali vyrovnat v powerplay. Patnáct sekund před koncem navíc Kozelský zneškodnil domácím desetimetrový kop a následně vynikl i penaltovém rozstřelu a poslal tak Roub Vítkovice do semifinále po dvou zápasech!

Prvním týmem, který dokázal letos porazit Jeseník na jeho palubovce je Tornádo Nový Jičín, které tam vyhrálo 5:2, když hattrick v tomto zápase vstřelil Pavel Macíček. Tornádo si tak opět po roce zahraje v semifinále a pro mladé mužstvo Jeseníku letošní sezóna končí.

Semifinálové dvojice ještě nejsou známy, jelikož se čeká na posledního postupujícího. V případě, že postoupí FU Kopřivnice, tak narazí na Tornádo a Roub se utká s Orlovou. Jestliže postoupí Jokerit, tak to bude právě on, kdo se utká s Roubem a Orlová by si to v tom případě rozdala o postup s Tornádem.

Druhé zápasy čtvrtfinále PLAYOFF:

Oskarol Orlová - Beach Boys Odry  10:5 (5:5)   80 diváků

Branky: Gorovič Michal 2, Kondiolka Filip 2, Mleziva Tomáš 2, Tomáš Michal 2, Derík Nikolas, Regec Lukáš - Maléř Lubomír 3, Veselý Filip, Zagol Pavel;

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Chtěli jsme v Orlové odvrátit vyřazení a jeli jsme napumpovaní to zvrátit. I když první akce po rozehrávce skončila v naší síti, odpověděli jsme vedením 3-1. Jenže naše dlouhodobá slabost v bránění nás odsoudila do poločasu na 5-5. Po půlce jsme sice sevřeli domácí k bránění a občasným brejkům k tomu, že s tím něco chceme udělat, ale kýžený gól vstřelili právě domácí a při power-play za stavu 7-5 si dokončili cestu do semifinále. Kluci neskutečně dřeli a klaním se jim. Prostě to tam nespadlo, když bylo potřeba a Orli si vystřelili postup, když nám to bylo nejmíň třeba. Vše ale hodnotím ohledně zápasu kladně. Byl to vyostřený otevřený futsal bez nějaké zbytečné taktiky, nemáme se za co stydět. Rozhodnul právě náš domácí promrhaný zápas. Jsme děsně smutní, ale ne zklamaní. Gratulujeme Orlové k postupu.!!!!! Sezóna byla super, protože se herně zvedáme a cíle, které jsme si stanovili, jsme si splnili. Mohli jsme jít třeba výš, ale pokora je základ tohoto klubu a víme, že si na větší sportovní úspěchy musíme počkat. Nejzlomovější sezona je asi tato, jelikož jsme se jako klub stabilizovali hráčsky, i když jsme sportovně nedosáhli toho,co od nás každý čekal. Jenže jsme stále a budeme klubem, který míří mezi lidi a je hrdý na svůj region a budeme jen a pouze velkým klubem s "malými sportovními cíli"..vlastně jen s jedním tím jediným cílem, který je být tím největším srdcem pro naše lidi, co nám věří, co nám fandí a které milujeme. Není to to totiž jenom áčko, ale je tu také béčko a céčko a fans.... Už jenom proto, že se máme všichni rádi a respektujeme se sami mezi sebou a těšíme se na sebe, když se jenom potkáme. Děkujeme naší neskutečné rodině BB a našim věrným Odrám!!! Jste naši a my jsme ve vás. Ve čtvrtfinále končíme, ale na tribuně ligoví a nepřekonatelní....no kdo??? Přece voe DACANÍÍÍÍ... Beach boys oléééééé....... !!!!!“

Amatér Komárovice - KFV Roub Vítkovice     5:6 (1:2)   70 diváků

Branky: Bezděk David 2, Žingor Radim 2, Lasovský Martin - Kováčik Lukáš 2, Rodek Marcel 2, Jiřičný Jakub;

František Foukal (Amatér Komárovice): „V prvním poločase byl Roub lepším celkem. Měl více šancí, vedl 0:2. My jsem se prosadili až v poslední minutě první části hry. Ve druhém poločase jsme převzali otěže. Vedli jsme 3:2, 4:3 a ještě necelé dvě minuty před koncem 5:4. Roub však byl ve druhém poločase efektivní a ze tří šancí dal tři branky. V poslední minutě za stavu 5:5 jsme po faulu kopali penaltu. Té předcházela strkanice a krátká přestávka. Penaltu jsme bohužel neproměnili a šlo se do rozstřelu. V něm jsme nedali dva pokusy a prohráli 0:2. Byli jsme kousek od třetího zápasu.“

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Dnes jsme od domácích očekávali rychlou hru plnou brejků, k čemuž menší rozměry haly přímo vybízí. Ale domácí spíše vyčkávali, byli pasivní a my jsme toho dokázali využít ke vstřelení dvou branek. I po druhém gólu jsme byli aktivní a vytvořili si hodně šancí, ale domácí gólman byl dnes výborný. A tak po spoustě zahozených šancí, přišla slabší chvilka při koncentraci a těsně před poločasem jsme dostali gól. V kabině jsme si řekli, že nemáme důvod mít hlavy dole, že pokud budeme hrát pořád stejně, a zlepšíme koncovku, tak přidáme další góly a vyhrajeme. Jenže domácí mají výborné mužstvo. Ve druhé půli nás, až na pár výjimek, k naší hře nepustili a ukázali svou sílu. Než jsme se rozkoukali, prohrávali jsme tři dva. Ale ani potom jsme nebyli nijak dole a dokázali jsme vyrovnat. Pak šli domácí znovu do vedení a my to znovu dokázali. A pak ještě jednou při naší powerplay. Patnáct vteřin před koncem jsme museli přežít desítku domácích, ale Lukáš Kozelský se hodně vyhecoval a podržel nás a tu stejnou nahecovanost si přenesl i do penaltového rozstřelu. První chytil, druhá šla do břevna a když my jsme dvě penalty proměnili, bylo rozhodnuto. Podle mého soudu rozhodlo tuhle sérii to, že jsme k ní přistoupili se vší vážností, bez jediného náznaku podcenění, což se občas stává, když narazí první na osmého. Komárovice mají výborné mužstvo, které nám hodně krát vnutilo jejich způsob hry a nám bylo docela úzko. Ale o to víc si vážím toho, že jsme tuhle sérii ukončili.“

Jokerit Kopřivnice  -  FU Kopřivnice   2:3 (1:1)   270 diváků

Branky: Kružliak Petr, Macíček Jakub - Bartoš Roman, Košárek Miroslav;

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Domácí odveta se hrála před fantastickou diváckou kulisou, kdy na důležitý boj o postup zavítaly téměř tři stovky diváků! Začali jsme skvěle a hned v úvodu utkání se nám podařilo, po závaru před brankou FUčka, vstřelit vedoucí branku. Hosty to však ještě více vyburcovalo a přidali na aktivitě, důrazu i pohybu. Při jednom z mnoha nakopávaných balónu na pivota se podařilo hostujícímu útočníkovi otočit a nekompromisně zavěsit. Tlak hostí neustával a tlačili nás čím dál tím víc k naší kase. Ze standardní situace jdou do vedení, když na zadní tyči zakončuje hostující útočník. Hra byla vyostřená a do soubojů se chodilo opravdu naplno. Při jednom takovém dostává hostující hráč napomenutí a za protesty žlutou kartu. Při dalších protestech trochu nečekaně hned červenou. Tuto příležitost využíváme a srovnáváme krok na 2:2. V infarktovém závěru zápasu mají obě mužstva ještě gólovou šanci, kdy nás drží brankář Martinovský a naše poslední střela končí těsně vedle tyče. Jde se na penalty, které bohužel pro nás končí neúspěchem v podobě dvou neproměněných pokusů na naší straně.

Musím uznat, že hosté byli tentokrát o něco lepší. Nezbývá, než se koncentrovat na rozhodující třetí utkání a znovu se o postup porvat. Zápas může skončit jakkoli a věřím, že si opět užijeme mohutnou podporu fanoušků na obou stranách.“

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „Do druhého utkání jsme chtěli dát opravdu všechno a prodloužit tak sérii k nám na naší halu. Díky mnoha fanouškům, kteří vytvořili skvělou atmosféru, jsme měli o motivaci postaráno. Zápas se pro nás ale hned od začátku nevyvíjel dobře, kdy po křížném nástřelu si náš hráč vstřelil vlastní gól. Náš tým byl ještě pod větším tlakem, a to se projevilo v naší aktivitě a touze po vyrovnání, které přišlo po individuálním prosazení Romana Bartoše. Tento gól byl pro nás velmi důležitý. Remíza nám však nestačí a tlačíme se za vedením v zápase. To nakonec přichází v podobě gólu ze standardní situace od Miroslava Košárka. V naší hře nepovolujeme a pořád se snažíme hrát svou hru. Po té přichází situace, která výrazně ovlivňuje zbylou část zápasu, kdy nám rozhodčí naprosto nesmyslně vylučuje hráče a posílá nás do oslabení, ze kterého nám po naší chybě dává soupeř vyrovnávací gól. To byly opravdu dramatické chvíle, na které ještě navázali další šance obou mužstev. Skóre se však neměnilo a tak jsme šli do loterie v podobě penaltového rozstřelu. První dvě penalty se nám podařilo proměnit a náš skvělý brankář Michal Mazoch naopak dvě zlikvidoval a tak jsme se mohli radovat z vítězství. Zápas byl velmi tvrdý a vyhecovaný, ale myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli. Obětavě jsme šli za vítězstvím a každý z nás tam nechal vše, co mohl. Sobotní zápas byl skvělou pozvánkou na naší domácí palubovku, kde se rozhodne o posledním postupujícím do semifinále. Naším fans, ale i ostatním děkujeme za neuvěřitelný sobotní večer se šťastným koncem pro nás. FU!“

AC Gamaspol Jeseník B - 1. FC Tornádo Nový Jičín   2:5 (1:4)   180 diváků

Branky: Furik Martin - Macíček Pavel 3, Orava Tomáš 2;

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): „Do Jeseníku jsme jeli s odhodláním ukončit tuto sérii, i když jsme věděli, že nám budou chybět tři hráči ze základu včetně našeho kanonýra Pleši. Začátek zápasu byl opatrnější, nicméně jsme se mohli dostat do vedení z penalty, kterou jsme bohužel neproměnili. Následně jsme se už ovšem prosadili a dostali se do vedení 2:0 a před poločasem jsme přidali ještě další branky a dostali se do vedení 4:1. Po přestávce jsme čekali, že do nás domácí vletí a tak jsme se snažili pozorně bránit. Bohužel náš hráč dostat červenou kartu a šli jsme do oslabení, který jsme výborně odjezdili a ubránili. Následně jsme dostali výhodu přesilové hry i my, když hráč domácích dostal červenou kartu. Nicméně bohužel inkasujeme na 4:2, ale tato branka nás ještě více semkla a před koncem zápasu pojišťujeme své vedení brankou na 5:2. Chtěl bych pochválit všechny kluky, kteří zápas odjezdili naplno a zvládli všechny klíčové situace. Teď jsme opět mezi čtyřmi nejlepšími týmy, čímž jsme vyrovnali náš výsledek z loňské sezóny a teď bychom chtěli náš výsledek ještě vylepšit. Počkáme si na soupeře a podle toho přizpůsobíme přípravu!“