FUTSAL FIFA

Orlová si veze z Oder vítězství!

Máme za sebou úvodní čtvrtfinálové duely s bilancí 50 - 50. V dvou případech týmy dokázaly využít výhodu domácího prostředí a ve dalších dvou vyhrály hosté a zajistili si tak komfortní pozici před odvetami!

Jokerit vrátil Fučku porážku z minulého týdne a ujal ve čtvrtfinále vedení. Na hřišti to byl úplně jiný Jokerit, než ten který prohrál minulý týden derby. Jokerit se opět opíral především o svou defenzívu v čele s výborným brankářem Martinovským. Skóre otevřel ve druhé půli Prchal, když tečovanou střelou prostřelil domácího brankáře. Následně přidal ještě druhý gól a Fučko tak sáhlo po powerplay, ve kterém inkasovalo ještě třetí gól do prázdné brány a Jokerit tak vede v sérii 1:0 na zápasy.

Vítěz základní části KFV Roub Vítkovice přivítal doma netradičně v sobotu Amatér Komárovice. V úvodu se hrál opatrný futsal, ale byly to překvapivě Komárovice, kdo si vytvořil více gólových šancí a nakonec se dostaly do vedení. Roub ovšem do poločasu výsledek ještě otočil a když po přestávce zvýšil na 4:1 vypadalo to na klidný zápas. Komárovice se ovšem nevzdaly a slepenými góly snížily na 4:3 a měly další šance na vyrovnání. Roub nicméně tři minuty před koncem dokázal přidat další góly do otevřené obrany Amatéru a vítězství si pohlídal. V zápase se opět ukázal Marcel Rodek, který si na své konto připsal pět kanadských bodů a byl u klíčových akcí domácích!

Jeseník B vstoupil do čtvrtfinále s Tornádem velmi aktivně a opravdu chybělo málo, aby poločas nevyhrál ještě větším rozdílem, než pouze o jeden gól. Mladí hráči Jeseníku výborně bránili a podnikaly smrtící protiútoky do hodně otevřené obrany Tornáda. Ve druhé půli ovšem Tornádo přidalo a především zásluhou Pleška se Staňkem zápas otočilo a ujalo se v sérii vedení 1:0.

Orlová si do Oder přijela pro vedoucí bod v sérii a zatím si šla hned od začátku. Beach Boys se sice dostal do vedení v zápase, ale následně už hráli futsalisté Orlové, které navyšovali postupně své skóre a v zápase už žádné drama nepřipustili. Divákům v Odrách se představil čtyřmi góly nejlepší střelec Orlové v základní části Michal Gorovič. Na futsalistech Beach Boysu navíc bylo vidět, jak moc jim v zápase chybí vykartovaní Zagol s Rybaříkem.

FU Kopřivnice – FC Jokerit Kopřivnice 0:3 (0:0)

Branky: Prchal Karel 2, Březina Radek

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „Los čtvrtfinále nám přisoudil městského rivala Jokerit, kterého jsme porazili v posledním zápase základní části. Oba týmy se znají už velmi dobře a tak se dala čekat taktická bitva. I přes náznaky větších šancí na obou stranách skončil poločas bezbrankovou remízou. V druhém poločase opatrná hra pokračuje až do doby, kdy se podaří soupeři tečovanou střelou prolomit naši obranu. Poté se snažíme soupeře přitlačit a vyrovnat, bohužel se nám ale nedaří proniknout přes nepropustnou obranu. Když se připravujeme na powerplay, Jokerit trestá naši nemohoucnost z protiútoku gólem na 0-2. Z následné hry bez brankáře se dostáváme do několika závarů a nastřelujeme i břevno, ale výsledkem je pouze gól do naší prázdné brány. Kopřivnické derby častokrát rozhoduje první gól a ten se nám v tomto utkání vstřelit nepodařilo, soupeř pozorně bránil, byl dravější po vítězství a proto v sérii vede 1-0. My se z tohoto utkání musíme ponaučit a zlepšit svou hru i pohyb. Mohu určitě mluvit za celé Fučko, že v sobotu se o pokračování v soutěži porveme. Nic nevzdáváme, právě naopak jsme hladoví po odvetě. Věřím, že k vítězství nám dopomůžou i naši fanoušci, které tímto na zápas zveme.“

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Konečná tabulka po základní části nám přisoudila městského rivala, takže fanoušci z Kopřivnice se mohli těšit na další derby, které bývají správně vyhecované a mají náboj. Ojedinělou výjimkou byl poslední zápas základní části, kdy byl zápas poměrně „nudný“ a domácí v klidu vyhráli. Věděli jsme, že pokud chceme uspět, musíme přidat na rychlosti, pohybu a důrazu. To se nám od začátku dařilo a opět to bylo to správné derby s nábojem a emocemi, kdy v první půli jsme domácí přehrávali a měli daleko více vyložených šancí. Bohužel pro nás ale žádná neskončila brankou a do kabin se šlo za „nefutsalového“ stavu 0:0. Byl jsem přesvědčený o tom, že pokud budeme pokračovat v nastoleném tempu, zápalu a naší hře, podaří se nám dát první gól, který FUčko znervózní a nás uklidní. Opravdu se tak stalo a po závaru před domácí kasou Karel Prchal střílí první, tak moc důležitou, branku. Poté se nám daří z dalšího brejku, kdy Pepe nasazuje Galimu housle a servíruje Karlosovi před prázdnou, navýšit vedení na 2:0. V závěrečné powerplay mají domácí pár nebezpečných nástřelů na zádní tyč, ale už i přeběhlík Martin Bartoň zjišťuje, že si tentokrát zvolil špatnou stranu ;-) Dokonce se nám daří do prázdné zvýšit na 3:0 a propuká euforie, kterou jsme si zaslouženě vydřeli a vybojovali.

Myslím, že diváci, kteří přišli, museli být spokojeni s předvedenou hrou, kdy se hrál solidní futsal s řadou gólových šancí, na hřišti to jiskřilo a emoce pulsovaly tak, jak to ve správném derby má vypadat. Lepší pozvánku na odvetu na naší domácí půdě jsme jim zřejmě nemohli nabídnout.

Fučko je teď pod velkým tlakem, když ví, že další prohra je pro ně konečnou v této sezóně. Jokerit půjde do domácího zápasu opět na 120% a pokusíme se samozřejmě urvat čtvrtfinálovou sérii už na domácí palubovce.“

1.FC Tornádo Nový Jičín – AC Gamaspol Jeseník B 10:4 (3:4)

Branky: Macíček Pavel 3, Plešek Petr 3, Staněk Marek 2, Orava Tomáš, Polónyi Lukáš - Furik Martin 2, Kmínek Patrik, Ličman Pavel

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín):První zápas čtvrtfinále jsem odehráli s Jeseníkem, který jsme minulý týden porazili vysoko 11:2 a možná i proto jsme začátek zápasu malinko podcenili. Začátek zápasu byl opatrnější a čekalo se na chyby, který jsme bohužel udělali my a Jeseník se dostal do vedení. Důležité ovšem bylo, že jsme vždy dokázali rychle zareagovat a nepustili Jeseník do většího trháku. V poločase jsme si řekli co zlepšit a ve druhé půli jsme byli daleko aktivnější, z čehož pramenili i naše vstřelené góly a zápas tak otáčíme ve svůj prospěch. V okamžiku, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl tří branek, tak už jsme zápas kontrolovali a vítězství si tak pohlídali. V dresu Jeseníku přijeli k utkání velmi mladí hráči, kteří hráli výborně a v odvetě nás nečeká nic jednoduchého. Mrzí nás i zranění jejich hráče, který si ho přivodil špatným došlápnutím, každopádně věříme, že to nebude nic vážného a přejeme mu brzké uzdravení a rychlý návrat na hřiště. V neděli se pokusíme sérii v Jeseníku už ukončit, ale bude nás čekat extrémně těžký zápas. Děkujeme fanouškům, kteří přišli v hojném počtu a věříme, že další jejich návštěva už bude na dalšího soupeře.“

Beach Boys Odry – Oskarol Orlová 3:8 (2:3)

Branky: Maléř Lubomír, Vidlák Jakub - Gorovič Michal 4, Derík Nikolas 2, Mleziva Tomáš, Regec Lukáš

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Zápas jsme otevřeli my brankou z protiútoku, ale nedokázali jsme přidat další zásah a naopak soupeř využil naši nedůslednost a do šaten jdeme za nepříznivého stavu. Druhou půlku jsme chtěli otočit vše ve svůj prospěch, ale skvělý gólman byl rezolutně proti a my nemohli najít skulinku do sítě Orlové a naopak hosté přidali pak další branky a završili si 3 bodový večer pro sebe. My jsme si tento večer nezasloužili vyhrát, jelikož neproměněná desítka a dokonce i penalta nás ze zápasu vyloženě vyhodila. V takto důležitém zápase se to prostě nesmí stát a hosté si zaslouženě vezou výhru od nás pryč. Chtěli víc a sedřeli se pro ni doslova z kůže, což nemohu říct o všech našich hráčích. Po sobotě v určitých chvilkách mi zůstává v hlavě pachuť odfrknutého výkonu a vyloženě naivního způsobu hry, který dolehnul pak na tým jako celek. Pokud budeme chtít vrátit sérii do Oder, tak budeme muset v Orlové předvést totálně hladový chtíč a větší živočišnost a neběhat po place jak profesoři. Vím, že tým na to má, jenom to stačí ukázat, že chce s tím něco udělat. Beach boys olé....!!!!

KFV Roub Vítkovice – Amatér Komárovice 8:3 (3:1)

Branky: Rodek Marcel 3, Polášek Jakub 2, Bláha Martin, Jiřičný Jakub, Křižák Jan - Křenek Pavel 2, Lasovský Lukáš

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „V play off na nás vyšly Komárovice, s nimiž jsme v sezóně odehráli hodně vyrovnaný zápas. A i ten dnešní začal docela opatrně. Hrálo se hodně na jistotu, ale i přesto hosté trefili dvakrát tyč. Pak jsme se osmělili i my, ale i naše první šance skončila taky na tyči. Chvíli na to jsme dostali gól, ale nepropadli jsme žádné skepsi, naopak jsme trochu zrychlili hru, brzy vyrovnali a šli i do vedení. To jsme do pauzy ještě navýšili, ale všichni jsme cítili, že to není ono, že musíme ve druhé půli přidat. Na začátku druhé půle, jsme se nechali trochu zatlačit, ale později jsme hru vyrovnali a dokonce přidali čtvrtý gól. Potom jsme se ale nepochopitelně přizpůsobili soupeřově hře, udělali několik chyb a dostali dva góly. Po timeoutu jsme hru sice zlepšili, ale pořád jsme byli hodně nervózní. Pak soupeř nevyužil šanci na vyrovnání a my naopak jednu proměnili, což nás uklidnilo. Měli jsme najednou hodně prostoru, čehož využíval Marcel Rodek, který parádním závěrem korunoval svůj výborný výkon. Ale pochvalu zaslouží celý tým, a to hlavně za to, že i když nás během zápasu potkalo několik krizových chvil, tak jsme se nerozhádali, ale právě naopak jsme se povzbudili a přidali na obrátkách. Dnes jsme asi byli o kousek lepší, ale kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby jsme dostali gól na čtyři čtyři. Proto do dalšího zápasu této série půjdeme s pokorou a s vědomím, že proti nám stojí soupeř, který umí.“

František Foukal (Amatér Komárovice): „I když výsledek vypadá jako debakl, byl to vyrovnaný zápas. Rozhodla lepší produktivita našeho soupeře. Ještě ve 37. minutě byl na ukazateli skóre stav 4:3. Pak se na tři minuty porouchala časomíra a to nás vyvedlo z tempa, protože jsme v té době měli tlak a nebyli daleko od vyrovnání. Dostali jsme pak pátou branku a zápas se zlomil."