FUTSAL FIFA

Na čele divize je poprvé v historii Beach Boys!!!

Tabulka je nyní rozdělena na tři skupiny. První tři týmy si to spolu rozdají o první místo v tabulce a o pohár pro vítěze základní části. Týmy na čtvrtém až osmém místě budou bojovat o co možná nejvýhodnější postavení před play off, které zajišťuje právě čtvrtá příčka. A celky na devátém až dvanáctém místě se ještě v posledních dvou kolech můžou pokusit dostat do play off, nicméně už budou muset hodně sledovat i výsledky ostatních zápasů!

Šlágr kola mezi Beach Boysem Odry a vítkovickým Roubem se odehrál dle očekávání před zcela zaplněnou halou, ve které diváci vytvořili opět fantastickou atmosféru. Beach Boys se díky vítězství dostal poprvé ve své historii do čela a to dvě kola před koncem základní části. Ovšem pozor i když nyní jsou Odry o skóre lepší, tak mají horší vzájemný zápas s FU Kopřivnicí což může hrát zásadní roli na konci základní části, kdy mají přednost právě vzájemné zápasy. Roub naopak promrhal celkem pohodlný náskok, který si vypracoval svými výbornými výkony v dosavadním průběhu sezóny a nyní je až na třetím místě.

AC Gamaspol Jeseník B se díky dvěma výhrám o víkendu výrazně přiblížil účasti v play off. Nejprve si v pátek poradil s Top Dogsem, který porazil 9:5, když hned 4 góly v utkání vstřelil Michal Žák. Následně si doma poradil v neděli i s Komárovicemi, které porazil v rámci dohrávky sedmého kola 6:3. Díky těmto šesti bodům se tak Jeseník dostal už na sedmou příčku, která zajišťuje účast v play – off!

Komárovice odehrály velmi důležitý zápas už v sobotu v Novém Jičíně a to s Tornádem, nad kterým vyhrály 7:6 a připsaly si tak do tabulky hodně důležité tři body. Díky této výhře se dostaly v tabulce před svého soupeře a naopak Tornádo se opět propadlo níže v tabulce a už je osmém místě, nicméně pořád s tří bodovým náskokem na týmy pod sebou.

FU Kopřivnice rozhodlo o svém vítězství nad Tlapičkama minutu před koncem zápasu, kdy vstřelila důležitý gól na 7:6 a rozhodla tak o svém vítězství. V poločase to na drama rozhodně nevypadalo, když FU vedlo pohodlně 4:1, nicméně ve 32. minutě druhé půle už vedly Tlapičky 6:5 a vypadalo to na veliký obrat. FU nakonec ale zápas otočilo a Tlapičky, tak přišli opět po týdnu o body v poslední minutě zápasu. FU tak může stále bojovat o pohár pro vítěze základní části, naopak pro Tlapičky už je teď cesta do play off pouze v oblasti teorie.

SK Krmelín doma hostil Orlovou a proč po první půli nevedl minimálně o 5 gólů to ví snad pouze jeho hráči. Orlová se v prvním poločase dostala do hry až v posledních dvou minutách, kdy vstřelila dva góly a do šaten se tak šlo za remízového stavu. Ve druhé půli už Orlová zvýšila svou aktivitu a zápas dovedla do vítězného konce. Krmelín tak přenechal všechny body hostům a rovněž i on se do play off dostane při velké souhře všech zbývajících výsledků. Orlová naopak po letech, kdy patřila k outsiderům soutěže je nyní na čtvrté příčce a může si zajistit ve zbývajících dvou zápasech značnou výhodu pro čtvrtfinále.

Dalším týmem, který si zadělal na výrazné problémy v závěru soutěže jsou G.T. Trojanovice, které doma pouze remizovali s Jokeritem a to ještě alespoň bod zachraňovali v posledních minutách zápasu. Jokerit si tak připsal první bod do tabulky z venkovních zápasů a jestli bude klíčový pro účast v play – off uvidíme až po skončení základní části, protože Jokerit má v posledních dvou kolech nejtěžší soupeře. Trojanovicím by však i přes prohru vzhledem k losu měly dvě výhry v posledních dvou kolech stačit k postupu do play off.

Beach Boys Odry – KFV Roub Vítkovice 7:6 (4:3)

Branky: Zagol Pavel 2, Maléř Lubomír 2, Vidlák Jakub, Chuděj Tadeáš, Zagol Martin - Jiřičný Jakub 3, Rodek Marcel 3;

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Zápas jsme otevřeli po rohu pěknou bleskovkou, kdy Zagi našel Zagiho a bráši si mohli tlesknout z této pěkné akce. Během zápasu jsme si vypracovali pohodlné vedení 7:3 a následně jediné, co však překvapilo všechny, byla lehká herní nedisciplína, která 2 min před koncem při 5 AKU znamenala další dvě desítky, které využil opět Rodek ke kontaktních 7-5 a drama bylo na světě. Snad z nesoustředěnosti a vědomí, že se zápas může ještě dovést na plichtu, pak vyrábíme prostor na 6 branku hostů, ale to už bylo pak vše, co se v zápase stalo. Po hvizdu jsme si mohli po dlouhé době vychutnat domácí 3 bodový večer a oslavit to s "Dacanama" po beachboyzsku. Kulisa byla skvělá a hostující ultras byli taky hodně slyšet! Nakonec z toho bylo ještě hodně nečekané drámo, ale s dobrým koncem pro nás. Jsem rád ale, že jsme mohli vidět Rodka v akci, jelikož tento hráč byl z mého pohledu famózní a jeho 3+3 z šesti gólů mluví za vše. I díky němu bych chtěl vyjádřit obrovský respekt celému Roubu za bojovnost, že zápas při těch všech komplikacích nevzdali a zatápěli až do konce. Roub se neporáží každý den a my se na to nachystali se vším všudy. I díky všem fans a hráčům se pomalu z naší komunity stává nerozbitná rodina, které tvrdím vždy a všude: Beach boys můžete porazit, ale nikdy ne zlomit! Takže s pokorou přijímáme první průběžné místo a s radostí zpíváme Beach boys oléééé!“

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „ Do dnešního šlágru jsme šli ve značně omezené sestavě, ale i přesto jsme chtěli uspět. Bohužel jsme nezachytili začátek a dvakrát inkasovali. Podařilo se nám sice vyrovnat, jenže pak se nám zranil Honza Křižák a museli hrát pouze se šesti hráči v poli, což bylo proti nažhaveným domácím velice těžké. Ti nás tlačili a šli znova do vedení. I na tenhle gól jsme ještě zareagovali a vyrovnali, ale pár vteřin před poločasem jsme vyrobili obrovskou hrubici a domácí ji využili. Ve druhé půli jsme chtěli být trpěliví a počkat si na šanci. Ta přišla, jenže jsme ji neproměnili a naopak hned z protiútoku jsme dostali pátý gól. Potom se hra trochu přiostřila a přibyly fauly na obou stranách. Domácí jich měli pět a my cítili, že by to mohla být naše šance. Jenže přišla chyba a šestý gól v naší síti a my museli do powerplay. Tu ale hrajeme dost špatně a dostali jsme další gól. Zdálo se být rozhodnuto, ale domácí dvakrát faulovali, čehož parádně využil Marcel Rodek a snížil na rozdíl dvou gólů. Pak se nám podařilo snížit na rozdíl jediného, ale více už jsme v tomto zápase nestihli. Za bojovnost a obětavost by jsme si asi bod zasloužili, ale je třeba říct, že domácí byli dneska rychlejší, důraznější a vytvořili si i spoustu dalších šancí a proto berou všechny body. Je třeba říct, že se tento zápas hrál v parádní atmosféře, o kterou se postarali skvělí fanoušci obou mužstev a za to jim patří dík.“

G.T. Trojanovice – FC Jokerit Kopřivnice 2:2 (0:1)

Branky: Špaček Radim 2 - Holub Jonáš, Bortel Petr

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Důležité utkání o Playoff jsme nedotáhli do vítězného konce, Jokerit výborně bránil a hrozil z brejků. Mezi nejzajímavější momenty první půle bylo vyloučení brankáře GT a následně ubráněné oslabení. Jokeritu se nakonec přece jen podařilo jít do vedení a k tomu z další slibné příležitosti ještě nastřelit tyč domácí branky. Když už jsme se do dobré příležitosti dostali my, narazili jsme na pozorného gólmana hostí. Začátkem druhé půle jsme se snažili být aktivnější, ale přes dobře bránícího soupeře se nám prosadit nedařilo. Naopak Jokerit po velmi pohledné kombinaci vstřelil druhou branku utkání - 0:2. Nám se nakonec ještě podařilo s Jokeritem srovnat krok brankami z 10 metrového kopu a následné powerplay. Musím ocenit soupeře za velmi dobré vystupování a předvedenou disciplínu v obrané fázi.“

Karel Prchal (FC Jokerit Kopřivnice): „Dost takticky svázaný zápas začal zajímavě vyloučením domácího gólmana po nájezdu  Péti Bortla, kterého poslal dle rozhodčích k zemi. Přesilovku jsme však vůbec nesehráli dobře. Nicméně při hře v plném počtu vypíchl míč aktivně hrající Bortel a otevřel skóre. Tak skončil i poločas, i když na obou stranách zvonila i branková konstrukce. Po přestávce jsme pokračovali v dobré obranné hře a číhali na brejk, který se nakonec povedl a zakončující Holub zvýšil na nadějných 2:0. Domácí však byli v druhé půli aktivnější a svou hrou nás dostávají pod tlak. Stejně tak nás pod tlak dostávají rozhodčí, kteří jako by chtěli kompenzovat ČK domácích a pískají nám úplně všechno. Nakonec v dobře sehraném powerplay dostáváme na 2:1 a po nastřelené ruce a odpískání 6 faulu v poslední minutě i na 2:2. Nakonec jsme ještě mohli vyhrát, když v posledních vteřinách netrefuje prázdnou branku při pokračující powerplay domácích.“

FU Kopřivnice – Růžové Tlapičky Hukvaldy 8:6 (4:1)

Branky: Košárek Miroslav 2, Závodný Jiří 2, Bartoš Roman, Galia Radim, Střelec Pavel, Bartoň Martin - Štefek Radek 2, Hubeňák Daniel, Klíma Ondřej, Hubeňák Adam, Fojtík Adam

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „První zápas v novém roce jsme odehráli s nepříjemnými Hukvaldami, kteří nás v minulé sezóně dokázali porazit. První poločas se nám podařilo minimálně výsledkově odehrát dobře a do šaten jdeme za stavu 4-1 pro nás. Věděli jsme, že Hukvaldy musí vyhrát a do druhého poločasu dají všechno, což se nakonec potvrdilo, když jsme soupeře nechali vyrovnat na 4-4. Poté začíná přetahována o vedení, prvně jsme vedli 5-4, později prohrávali 5-6 a nakonec zvrátili utkání na svou stranu na konečných 8-6. Bylo to pro nás zvláštní utkání, rozhodně jsme si měli utkání lépe pohlídat, ale jako se nám poslední dobou stává, zbytečně inkasujeme po chybách a dáváme soupeři šanci na zvrat. Hukvaldy neodehráli špatné utkání a děkujeme jim za předvedenou hru i díky jejich výkonu to bylo dramatické až do konce. Fanouškům se musel zápas líbit, doufám, že jich hodně dorazí i do Ostravské Sarezy, kde nás čeká domácí Roub Vítkovice.“

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Obdobně stejný průběh jako minulý zápas s Komárovicemi měl další existenční zápas na horké kopřivnické půdě. I v tomto zápase jsme zprvu tahali za kratší konec a domácí po úvodní vyrovnané desetiminutovce vedli dvěma zásahy ve 12. minutě 2:0. O dvě minuty později sice A. Fojtík snížil na jednogólový rozdíl, další slovo ale patřilo domácímu Fúčku, které šlo do kabin zásluhou přidaných dvou branek s třígólovým náskokem. Hned v úvodu druhého poločasu ovšem došlo ke střeleckému obratu a zásluhou A. Hubeňáka a ve stejné 21. minutě D. Hubeňáka byl náskok domácích pouze jednogólový. A o dvě minuty později bylo na straně Tlapiček ještě veseleji, když R. Štefek srovnal skóre na 4:4. Ve 33. minutě sice FU znovu udeřilo, jenže o pár sekund později nejenže R. Štefek opět vyrovnal, ale dokonce O. Klíma poslal Tlapičky poprvé (ale bohužel i naposled) blíže ke kýženému tříbodovému cíli. Jenže zkušení domácí borci se touto situací nenechali nijak vyvést z míry a ve 35. minutě nejenže vyrovnali na 6:6, ale v posledních dvou minutách zápasu rozhodli dalšími dvěma zásahy o svém vítězství a odsoudili tak Tlapičky ke kruté realitě, spočívající pouze v teoretické rovině možnosti postupu do nadstavbové soutěže play-off.

1.FC Tornádo Nový Jičín – Amatér Komárovice 6:7 (1:2)

Branky: Polónyi Lukáš 2, Bartoň Filip 2, Novotný Daniel, Plešek Petr - Hrdlička Adam 2, Lasovský Martin 2, Foukal Tomáš, Bezděk David, Kuchař Michal

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): „ Zápas s Komárovicemi, byl pro některé naše kluky hodně prestižní, jelikož spolu hrají velký fotbal. My po dvou debaklech jsme chtěli naši černou sérii ukončit a konečně vyhrát a dostat se do klidu, nicméně si asi procházíme herní krizí, jak je vidět na našem postavení v tabulce. Prohrát tři zápasy v řadě je alarmující a z pohodové sezóny nám začal boj o play off. Utkání jsme začali vlažně a možná si mnozí mysleli, že se soupeř porazí sám. V momentě kde se Amatér dostal do vedení, tak se nám přestala dařit kombinace, hodně jsme kazili a hlavně jsme byli všude později než protihráči, kteří byli o dost aktivnější a pohyblivější. Šance měli týmy na obou stranách, akorát byl rozdíl v proměňování. My jsme měli navíc tři desítky a neproměnili jsme ani jednu. Tahali jsme krom poslední pětiminutovky celý zápas za kratší konec a soupeř vyhrál zcela zaslouženě. Jestli chceme zůstat na příčkách, které zaručují play off, tak musíme změnit úplně vše.  První šanci máme v Orlová, kam jedeme v pátek.“

AC Gamaspol Jeseník B – Top Dogs Nový Jičín 9:5 (5:1)

Branky: Žák Michal 4, Vlastní 2, Schneider Daniel, Bajza Karel, Mráz Jiří - Šimek Jiří 2, Bajger Martin 2, Uhlíř Lukáš

SK Krmelín – Oskarol Orlová 3:7 (2:2)

Branky: Vančo Jan 2, Pospíšil Jakub - Mleziva Tomáš 2, Tomáš Michal 2, Stachel Petr, Gorovič Michal, Derík Nikolas