FUTSAL FIFA

V Trojanovicích se o výsledku rozhodovalo až v posledních třech sekundách!

Sice neúplné, ale druhé kolo divize F je za námi. Svůj první zápas v letošní sezóně tak mají za sebou již všechny celky. Do soutěže vstoupily celky Gamaspolu Jeseník a G.T. Trojanvice, nicméně bohužel prohrou. Novojičínské derby bylo na prosbu Tornáda odloženo, a co by před sezónou asi nikdo nečekal, tak jejich městský rival jim vyšel vstříc a vyhověl jim. Za to patří určitě velké díky předsedovi Milanu Miloševičovi, jelikož letošní ročník divize by o tento zápas určitě neměl být ochuzen a máme tak před sebou velice stále atraktivní duel.

KFV Roub Vítkovice – FC Jokerit Kopřivnice 5:1 (1:1)

Branky: Kováčik Lukáš 2, Voldán Jiří 2, Křižák Jan - Jiříček Jan

Šlágr kola nakonec vyzněl výsledkově jasně pro domácí Roub, který tak navázal na svůj úvodní zápas a je v čele soutěže. Nutno však podotknout, že se v Ostravě hrál velmi vyrovnaný futsal. Na straně Roubu byl opět velmi aktivní Marcel Rodek, který patřil k nejlepším hráčům zápasu, i když se střelecky v tomto zápase neprosadil. Jokerit bohužel zlomila druhá inkasovaná branka a následně si už Roub výhru zkušeně pohlídal.

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „ Zápas jsme začali docela aktivně a vytvořili si dvě šance. Pak jsme ale na chvíli přenechali iniciativu soupeři a ten nás za to potrestal vedoucím gólem. Hned na to se hosté zatáhli na svoji polovinu a velice dobře bránili. Nutno však dodat, že jsme jim naší špatnou hrou tuto činnost značně usnadňovali. Byli jsme příliš statičtí, a když už se nám podařilo jejich obranu trochu rozhýbat, přišla nějaká nepřesnost. Navíc nás musel několikrát podržet Lukáš Kozelský v naší brance, takže jsme byli rádi, že byl po první půli nerozhodný stav. Do druhé půle jsme vstoupili mnohem lépe. Zvýšili jsme pohyb, zpřesnili kombinaci a šli zaslouženě do vedení. Soupeř musel začít hrát trochu více dopředu a my měli více prostoru k brejkům a dva se nám podařilo proměnit. Při soupeřově powerplay jsme je sice pustili do dvou šancí, ale nakonec se nám napotřetí podařilo trefit prázdnou bránu a zaslouženě jsme zvítězili."

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice):  „Konečný výsledek zápasu rozhodně neodpovídá jeho průběhu. Začátek byl z obou stran opatrný, jak se dalo čekat. V první půli jsme si vytvořili více brankových příležitostí, ale bohužel pro nás skončila brankou pouze jedna. Navíc se domácím podařilo skóre srovnat, takže do šaten se šlo za nerozhodného stavu. Druhá půle byla rychlejší a hra se o něco více otevřela. Bohužel pro nás jsme inkasovali 2 rozhodující branky, kdy při první domácí útočník nechytatelně trefuje šibenici a o dvě minuty později domácí z brejku zakončují na zadní tyči. Poté se nám podařilo domácí dostat pod tlak, ale výsledkem byla pouze nastřelená tyč a břevno. Z nenápadné akce pak překvapivou střelou inkasujeme na 4:1 a v závěrečné power play netrefujeme téměř prázdnou bránu. Po naší chybě v rozehrávce domácí ještě navyšují skóre na 5:1. V tomto zápase nám chybělo trochu střeleckého štěstí a rozvahy při zakončení gólových příležitostí. S výkonem našeho týmu a předvedenou hrou jsem spokojen a do dalších zápasů je určitě na čem stavět.“

FU Kopřivnice – Oskarol Orlová 5:3 (2:1)

Branky: Závodný Jiří 2, Bartoš Roman, Galia Radim, Hruška Daniel - Tomáš Michal, Gorovič Michal, Derík Nikolas

Do Kopřivnice přijela hodně posílená Orlová a vítězství domácích se rodilo velmi těžko. Futsalisté Orlové byli výborně technicky vybaveni a nedělalo jim sebemenší problém se uvolňovat v situacích jeden na jednoho. Nicméně o vítězství FU nakonec rozhodla větší zkušenost a především dva góly Jiřího Závodného.

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „Naše druhé vítězství v soutěži se nerodilo snadno. Ambiciózní soupeř z Orlové dostál svým slovům z předsezónního rozhovoru a přijel k nám mnohem silnější Oskarol, než si jej pamatujeme. První poločas jsme přesto začali dobře a vytvořili si svým pohybem dostatek velmi dobrých šancí na gól. Proměnit se nám ale podařilo pouze dvě příležitosti, kdy se prosadil kapitán Radim Galia a Jirka Závodný po penaltě. Soupeři se také podařilo do poločasu vstřelit gól a dalo se čekat, že se ještě o výsledek utkání porvou. Předpoklad se stal pravdou a Orlová na nás zatlačila a podařilo se jim srovnat na 2-2 a další šance nám pomohl vychytat náš brankář Michal Mazoch. Naštěstí se prosadil po druhé Jirka Závodný a chvíli na to po pěkné kombinační akci Roman Bartoš. Orlové se ještě podařilo vsítit gól po naší chybě, ale z protiútoku zdramatizování odmítl Daniel Hruška, kdy upravil skóre na konečných 5-3. Utkání bylo velmi emotivní a vyrovnané se šťastným koncem pro nás.“

Beach Boys Odry – AC Gamaspol Jeseník B 8:0 (4:0)

Branky: Maléř Lubomír 3, Zagol Martin 2, Konrád Jiří, Repta Jaroslav, Chuděj Tadeáš

Futsalisté Beach Boysu doma opět před bouřlivou kulisou, na kterou jsou domácí zvyklí a právem hrdí, porazili nováčka v soutěži AC Gamaspol Jeseník. Futsalisté Jeseníku přijeli do Oder s velmi mladou sestavou a to bohužel na domácí v tomto zápase nestačilo. Výhru Oder režíroval jejich nejlepší hráč Lubomír Maléř, kterému sekundoval Martin Zagol.

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Zápas začal trochu opatrněji, ale po oťukání jsme se v 5.minutě dostali po brance do tempa. Pak se dlouho jako by nic nedělo, ale šance, které jsme si vytvořili likvidoval hezky jednu po druhé skvělý gólman Gamaspolu Till. Druhý gól jsme přidali 15.minutě a do poločasu jsme ještě 2 x zavěsili. Po přestávce už jsem byli častěji na balonu a hosté si často nevěděli rady s naší nátlakovou hrou. Výsledek 8-0 ukončil zápas, který byl jistě poznamenaný absencí několika hráčů Jeseníku. Jenže nejsme jediný subjekt, který halu využívá, takže změnu termínu jsme nenašli. Nijak ale nesnižuji náš výkon, kluci jezdili nahoru dolů celý zápas. Nicméně i přes 8 inkasovaných branek je nutno vyzdvihnout výkon brankáře hostí. I tak ještě strašně moc toho chytil. První domácí zápas je tedy 3 bodový. Musíme se soustředit na další zápas s Krmelínem v Brušperku, kdy opouštíme naši malou halu s tragickým povrchem a atmosféro u(za kterou mmch.děkujeme!!!!!), jež znemožňuje komunikaci s hráči. Snad se příště dohodneme s městem a na další případný zápas s Jeseníkem vyskládáme palubovku ebenovými parketami.“

Jiří Gnida (AC Gamaspol Jeseník B):  „Zápas i přípravu na něj provázelo tolik negativních okolností, že za jediný pozitivní moment můžu označit závěrečný hvizd. Vůbec jsme se nedokázali srovnat s nátlakovou hrou domácích. V malé hale, na tragickém povrchu, kluci bojovali, byť tam bylo mnoho individuálních chyb a nějaká organizace naší hry vůbec neexistovala. Odvezli jsme si ale poznatky, se kterými teď musíme pracovat. Můžeme být rádi, že chytal Jakub Till, zavánělo to ještě větší ostudou. Nicméně zápas je minulost a vzhledem k okolnostem můžu zodpovědně prohlásit, že takové faux pas už rozhodně nedopustíme.“

G.T. Trojanovice – SK Krmelín 1:2 (1:1)

Branky: Špaček Radim - Mendrok Lukáš, Holman Jakub

O druhém vítězství Krmelína rozhodla nová posila Jakub Holman, který přišel na roční hostování z Roubu Vítkovic a který vstřelil rozhodující branku tři vteřiny před koncem utkání. Zápas moc šancí divákům nenabídl a tak poločas skončil 1:1. Když už to vypadalo, že zápas skončí zaslouženou remízou, tak udělal chybu Petrželka a Blahut s Holmanem využili dokonale přečíslení a tři sekundy před koncem dali důležitý gól na 2:1. Bohužel pro hosty to nebylo vše a jelikož měli na svém kontě 5 faulů, tak domácí ihned z rozehrávky našli Špačka, který zúročil své dlouholeté zkušenosti a došel si pro šestý faul. Při 10 m kopu se ovšem ukázal hostující Pospíšil, který kop chytil a Krmelín tak nadále zůstává bez ztráty bodu.

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice):  „V našem úvodním utkání letošního ročníku divize F s Krmelínem jsme zažili futsalovou popravu. Do zápasu vstoupily oba týmy s dobrou defenzivní hrou a moc šancí k vidění nebylo. Skóre otevřel zhruba po 10 minutách hry Radim Špaček, který zakončil povedenou kombinaci po přihrávce Dalibora Šuhajdy. 2 minuty na to nás soupeř potrestal vyrovnávací brankou, když jsme chybovali v rozehrávce při hře v Power-Play. Druhá polovina utkání už byla pro diváka o něco záživnější. Hned v úvodu šel sám na branku Radim Košelík, ale bohužel minul. Další minuty utkání jsme se snažili dobývat branku hostů a vytvořili jsme si několik slibných příležitostí, skórovat se nám však nepodařilo. Soupeř byl nebezpečný hlavně z brejků, když se mu ten poslední v utkání podařil proměnit v čase 39:57. To nakonec nebylo vše a po rozehrávce nám soupeř doslova daroval 10 m kop, po odpískání šestého akumulovaného faulu. Následnou dělovku Ivoše Maruchniče gólman hostí vytlačil na tyč a Krmelín si tak odváží plný bodový zisk. Chtěl bych závěrem ocenit férovou hru soupeře a výkon obou rozhodčích.“