FUTSAL FIFA

V semifinále je Top Dogs a Medvědi Malé Hoštice!

Pro oba dva týmy jde tak o historický moment, jelikož v této fázi soutěže jsou premiérově. Naopak Roub Vítkovice svou loňskou účast nezopakuje a Trojanovice končí po dvou letech opět už ve čtvrtfinále.

Top Dogs měl úlohu složitější, jelikož musel vyhrát a palubovce Roubu a to se mu nakonec ve druhé půli podařilo a výsledkem 9:3 přidal druhý postupový bod.

Trojanovice nedokázaly navázat na výkony z prvních dvou zápasů a s Hošticemi hned z úvodu zápasu prohrávali po smolné brance. Medvědi hráli zodpovědně zezadu a hlídali si postup. Drama ovšem přišlo ve druhé půli, kde Trojanovice dokázaly ze stavu 4:1 snížit na 4:3 a následně ještě měly možnost vyrovnat z 10m kopu. Ten ovšem Klimpar neproměnil a následně přidali Medvědi uklidňující gól na 5:3. Následná power play Trojanovice už nic nezměnila a v semifinále jsou tak Medvědi Malé Hoštice!

Složení semifinálových dvojic je tak následující. Vítěz základní části FU Kopřivnice vyzve v pátek od 18:45 v prvním zápase Top Dogs Nový Jičín a Beach Boys přivítá doma v sobotu od 18:30 Medvědy Malé Hoštice!

KFV Roub Vítkovice - Top Dogs Nový Jičín    3:9 (2:2)   (stav série 1:2)

Branky: Holáň David, Telnar Mário, Voldán Jiří - Bajger Martin 2, Kremzer Petr 2, Bialek Daniel, Hurta Petr, Hykel Tomáš, Indrák Martin, Kocmich Lukáš;

Zdeněk Tomčal (KFV Roub Vítkovice): „Tak to se nám vůbec nepovedlo. V rozhodujícím třetím čtvrtfinálovém zápase jsme nedokázali zopakovat bojovný nadšený výkon z minulého zápasu a soupeř dnes po zásluze zvítězil a postoupil do semifinále. Poločas jsme ještě drželi remízový, ovšem ve druhé půli Dogs během 24.minuty vsítili dva góly a šli jsme do powerplay. Ta se nám však vůbec nevyvedla a soupeř naopak své skóre ještě výrazně vylepšil. Gratulace soupeři k postupu, my máme o čem přemýšlet.“

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „K rozhodujícímu třetímu zápasu jsme odjížděli na Sarezu se smíšenými pocity. Před zápasem se nám omluvili ze zdravotních a jiných důvodů 4 hráči základní sestavy a tak jsme museli povolat ne zcela fit hráče Šimka, Kremzera a našeho "veterána" Peťu Strnadla a nakonec náš celý tým předvedl nesmírně odhodlaný a nadstandardní výkon vedoucí k postupu. Utkání pro nás nezačalo vůbec dobře a po slalomu Voldána prohráváme hned ve 2.minutě 1:0, potom jsme převzali iniciativu, ale opět jsme si lámali zuby na "Medvědovi" a promítl se nám černý scénář minulého týdne. To vše odmítl Kocma, který "bodlem", jak jinak z přímého kopu propálil zeď i Medvěda a dále jsme pokračovali v iniciativě, kterou zužitkovali Jachník s Indrákem, kde zavzpomínali na souhru, kdy spolu ještě hrávali v dorostu velký fotbal a po přihrávce Jachníka, navýšil vedení Martin Indrák. Bohužel vedení jsme neudrželi a k vyražené střele před koncem poločasu se dostal Holáň, který srovnal stav na 2:2. Soupeř měl sice více než 7 minut 5 AKO faulů, ale do konce poločasu již hrály Vítky disciplinovaně a další faul nebyl odpískán. V kabině jsme si řekli, že již nemáme co ztratit a druhý poločas do toho vlítneme hlava nehlava. Tato taktika nakonec vyšla dokonale, kde zejména Bialek prokázal velký přehled a našel našeho kapitána Bajgiho, který navýšil naše vedení na 3:2. Potom nápor soupeře dokončil Hurta s Kremzym a navýšil vedení na 5:2. Soupeř si vzal time a šel následně do power play, kde nám zatápěl zejména Marcel Rodek, který celý zápas střídal velmi minimálně a jeho kvalita je neskutečná. Bohužel pro Vítkovice jsme góly již dávali jen my a to Dan Bialek, Bajgi, Kremzy a dílo dokonal Hykel. Soupeř zkorigoval ještě před koncem na konečných 3:9 z jeho pohledu. Výsledek je pro Vítkovice velmi, krutý, ale v tomto utkání jsme prokázali jasnou převahu. Nicméně byla série velmi vyrovnaná. Vítkovicím děkujeme za atraktivní a férovou bitvu, kterou navštívilo i dost diváků, kterým se všechny 3 duely musely jistě líbit. Utkání navíc velmi dobře vedli oba rozhodčí a chtěl bych jim tak poděkovat, že se celý zápas nesl v duchu fair play. Náš letošní cíl jsme již naplnili 2x, když jsme postoupili do play off a ještě do semifinále, kde nás bude čekat další těžký soupeř a k semifinálovým bojům vzhlížíme s velkým respektem, protože se bude jednat o naši premiéru a ještě bohužel stále bez domácí haly.“

AFC Medvědi Malé Hoštice - G.T. Trojanovice    7:3 (3:1)  (stav série 2:1)

Branky: Dřízgievič Patrik 2, Wedlich Martin 2, Bořucký Denis, Brunclík Daniel, Lavrovič Stanislav - Malý Jakub, Špaček Radim, Žídek Patrik;