Derby ovládl jednoznačně Top Dogs Nový Jičín

21.11.2016 15:44

Divize F

Derby ovládl jednoznačně Top Dogs Nový Jičín!

Top Dogs rozdrtil v derby Dragony jasně 12:4, Jokerit dokázal vyhrát třetí utkání v řadě venku. Roub Vítkovice držel krok s FU pouze poločas a Tlapičky i přes prohru zahráli výborně s Jakubčovicemi. V posledním zápase Ferram Opava nedala doma šanci Orlové.

Roub Vítkovice – FU Kopřivnice 2:8

Branky: Kašpar Antonín, Holman Jakub - Bartoš Roman 3, Bednář Jiří 2, Bartoň Pavel 2, Galia Radim

V pátek přivítal ještě loni druholigový klub Roub Vítkovice FU Kopřivnici. Vítkovičtí chtěli po minulém klopýtnutí s Hukvaldy uspět a od začátku utkání se zostra pustili do soupeře. Sevřeli jej do kleští, ale Kopřivničtí trpělivě bránili a po protiútoku nastřelili tyč. Z prvního varování se však Vítkovice nepoučily. Scénář se za chvíli opakoval, ale s malým rozdílem. Hosté se ujali po protiútoku vedení 1:0. Za malou chvilku Vítkovice sehráli po přímém volném kopu parádní signál-1:1. Třináctá minuta byla zakletá. Hostující kapitán vyhrál souboj o míč a nekompromisně vymetl šibenici domácí brány- 1:2. V souboji se bohužel zranil domácí hráč, který si odnesl roztržené obočí. Naštěstí  byl po ošetření schopen nastoupit zpět do utkání. Vítkovice situace nakopla k drtivému tlaku a po chvíli se opět měnilo skóre- 2:2. To ještě domácí netušili, že vstřelili poslední branku. Do kabin se šlo za stavu 2:3, když Kopřivnice přidala gól do šatny. Po poločasové pauze se prakticky na hřišti odehrával stejný scénář. Vítkovice bojovali a hráli powerplay, avšak po individuálních chybách bránící hráči Kopřivnice pohodlně navyšovali skóre až na konečných 2:8 z pohledu Vítkovic. Kopřivnice zvítězila nad favoritem utkání a zaslouženě z Vítkovic odváží 3 body.

komentář trenéra domácího celku Pavla Michury: "Jak už je v poslední době zvykem, začali jsme aktivně, drželi míč, ale do vedení šel po naší chybě soupeř. Možná i proto, že už tuhle situaci známe, tak jsme nezpanikařili a rychle vyrovnali. Pak ale přišel asi rozhodující okamžik celého zápasu, když hosté dali gól po jasném faulu na Míšu Itnera. I když se nám zase podařilo vyrovnat, tak od tohoto zákroku byli kluci hodně podráždění a hodně emotivně reagovali na jakýkoliv výrok rozhodčích, ať už to fauly byly nebo ne. V takovém případě se hráč nemůže soustředit na svůj výkon a podle toho to taky vypadalo. Dělali jsme tak triviální chyby, že tomu doteď nemůžu uvěřit a dostali tak pořádnou facku, která nás snad probere. Soupeř byl dneska nad naše síly zejména díky své chytrosti a zkušenosti, když dokázal využít naší rozladěnosti, ale hlavně nás totálně přejel v bojovnosti a aniž by musel předvést nějaký extra výkon, zaslouženě zvítězil."

SK Krmelín – Jokerit Kopřivnice 3:7

Branky: Škrkoň Josef, Turčík Milan, Vančo Jan - Chromečka Ondřej 2, Prchal Karel, Kružliak Petr, Hruška Daniel, Střelec Pavel, Maslonka Pavel

Jokerit zajížděl na horkou půdu do Krmelína. Po prvním, z obou stran poměrně opatrném poločase drželi hosté těsné vedení 2:1. Domácí tým začal druhý poločas tlakem, který však nedokázal přetavit v góly. Domácí brankář bohužel neměl svůj den a hosté dokázali z minima vytěžit maximum, když skóre narostla až na 5:1. Nicméně Krmelínu se přese jen podařilo snížit dvěma rychlými góly a bylo zaděláno na drama. Hráči Jokeritu však opět trochu se štěstím vstřelili další dva důležité góly a výhru si pohlídali.

komentář Jakuba Medka (Jokerit Kopřivnice):Náš třetí venkovní výlet jsme zaslouženě vyhráli, díky rychlému gólu musel Krmelín pronikat do zabezpečené obrany, což jim oproti rychlým výpadům, které zdobí jejich útočnou hru, moc nevyhovovalo. Rozhodující byly tři branky během pěti minut v polovině druhého poločasu, sice jsme pak ztratili koncentraci a dovolili soupeři během půl minuty dotáhnout na rozdíl dvou branek, nicméně dvě branky ke konci zápasu znamenali tři body za výhru 7:3.

Dragons Nový Jičín – Top Dogs Nový Jičín 4:12

Branky: Kališ Petr 2, Fojtík Milan, Uhlíř Lukáš - Bajger Martin 4, Vavřík Michael 4, Bajer Lukáš, Jachník Jiří, Beňo Tomáš, Tobola Jakub

Baracuda Jakubčovice – Růžové Tlapičky Hukvaldy 8:4

Branky: Michálek Aleš 3, Zagol Martin 2, Molnár David, Ďurica Petr, Vavroš Daniel - Štefek Radek, Hubeňák Adam, Dvořák Ondřej, Soško Michal

V sobotu Jakubčovice přivítaly Hukvaldy a bylo se na co koukat. Zápas nabídl špičkovou kvalitu. Měl bojovnost, hra se přelévala z jedné strany na druhou, o technické kousky také nebyla nouze. Hosté vlétli do zápasu aktivněji a po zásluze vedli 1:0, domácí však po chvíli zvýšili obrátky a srovnali skóre. Za chvíli se scénář opakoval jako přes kopírák. Hosté vedli zásluhou exligového Michala Soška , domácí vzápětí srovnali. Hosté byli nadále aktivnější, avšak pálili těsně vedle, nebo střely likvidoval výborný brankař domácích. Jakubčovice trpělivě bránili a vyráželi do brejků. Těsně před koncem prvního poločasu vstřelili gól, do šaten se tedy odcházelo za stavu 3:2. Po pauze oba týmy pokračovali ve výborném výkonu a početná skupina fanoušků se měla na co koukat. Útoky se valily na obě branky, skóre však navýšili domácí. Hosté sáhli po powerplay, avšak po ztrátě míče Jakubčovice odskočili na rozdíl tří branek. Hosté snížili na rozdíl dvou branek a pokračovali v tlaku, který přinesl pouze dvojí nastřelení brankové konstrukce. V tu chvíli zaúřadoval domácí kapitán Michálek, který dvěma góly zkompletoval čistý hattrick a navýšil po individuálních akcích na skóre 7:3. Hosté se přesto nevzdávali a dokázali snížit na rozdíl tří branek po proměnění 2. PK. Poslední slovo řekli nakonec domácí, když výsledek upravil nejaktivnější hráč domácích Zagol.

Ferram Opava – Oscarol Orlová 11:2