Čtvrtý tým loňského ročníku: Ferram Opava

24.10.2017 22:24

Divize F

Čtvrtý tým loňského ročníku: Ferram Opava

Ferram Opava patří ve futsalových soutěží ke stálicím, který okusil v minulosti i celostátní soutěže ve futsale. V letošní sezóně mimo jiné založil i tým mládeže, který bude pod hlavičkou Gamaspolu Jeseník působit v 1. juniorské lize. Ferram byl loni jediným týmem, který v play- off dokázal vyřadit nasazeného soupeře. O změnách kádru a o startu nové sezóny hovořil předseda klubu Miroslav Tůma. 

Jak si spokojený s umístěním v loňské sezóně?

S umístěním a s předvedenou hrou jsme určitě spokojeni. Důležitým momentem v loňské sezóně oproti minulým bylo to, že se nám podařilo hrát domácí zápasy v Opavě, a tím se nám podařilo vhodně doplnit mužstvo. V minulých letech nechtěli někteří hráči dojíždět na domácí zápasy a tréninky na Hradec nad Moravcí.

 

Kdybys měl vybrat jeden zápas v loňské sezóně, který se vám povedl, který by to byl?

Nebyl to pouze jeden zápas, ale byla to celá série v play-off s mužstvem FU Kopřivnice, kdy tyto utkání byly dramatické až do posledních chvil, a štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu.

 

Jaké si dáváte cíle pro letošní ročník v divizi?

Prvním důležitým krokem se bude dostat do play-off, a pak se uvidí .Play-off je hodně specifická soutěž, viz loňské dramatické výsledky, kdy ani favorit to neměl předem jisté.

 

Udály se přes léto u vás nějaké změny v kádru?

Kádr jsme doplnili o jednoho brankáře, který je ještě dorosteneckého věku. V současné době jednáme ještě o příchodu tří hráčů do pole. Věřím, že svou fotbalovou kvalitu, kterou ukazují v divizích a v rakouských soutěžích velkého fotbalu přenesou i do futsalu. Na odchodu je Adam Černohorský, který jedná o přestupu do VŠB Ostrava.

 

Kdo by měl ve vašem kádru patřit letos k oporám?

V letošní sezóně budeme spoléhat na kolektivní duch mužstva a věřím, že se někomu podaří to, co Lukáši Krčmaříkovi v minulé sezóně, který se stal nejlepším střelcem i v bodovací soutěži.

 

A koho vidíte jako favorita soutěže?

Těžko říct, protože si myslím, že soutěž bude velice vyrovnaná a v základní části asi budou patřit k favoritům mužstva z Kopřivnice. V play-off to bude o štěstí a taky bude záviset, jak budou mít mužstva kompletní kádr na jednotlivé zápasy.