Čtvrtfinále!

28.04.2017 16:03

Pohár FAČR

Čtvrtfinále vystavilo stopku Třinci, Jakubčovicím, Smíšenému a Orlové. Semifinále Kopřivnice vs. Ostrava!

Třinec nepředvedl v Kopřivnici výkon odpovídající svému jménu a postup si tak zaslouženě uhrála FU Kopřivnice. Jokerit si překvapivě poradil s Jakubčovicemi. VŠB postoupilo přes Smíšené a Baník dokázal vyhrát v Orlové.

 

 

 

FC Smíšené 2003 Bílovec - FC VSK VŠB TU Ostrava 2:5 (1:1) (18.4. 18:00 SH Bílovec)

Branky: Vašina 2 - Pánek 2, Mikyska, Kapsa, Janita

Martin Šťastný (FC Smíšené 2003 Bílovec): „V dnešním pohárovém utkání se nám nepodařilo podat stejně bojovný výkon jako v minulém kole, přesto si myslím, že jsme neudělali ostudu. S druholigovým soupeřem jsme sice dokázali držet krok jen v prvním poločase a až do 29 minuty jsme žili v naději na úspěch. Ovšem ve druhém jsme servírovali míč přímo na soupeřovy halovky, udělali několik chyb a takto zkušený soupeř nás tvrdě trestal. Dostat tři branky během jedné minuty bylo pro nás smrtelné. I přesto ale musím náš tým pochválit. Držet proti takto kvalitnímu týmu jako je VŠB 30 minut vyrovnaný stav je vizitkou kvality našeho týmu. Tento zápas pro nás byl obrovskou zkušeností a završením velice úspěšné sezóny. V poháru jsme dosáhli svého nejlepšího umístění v historii a za to velké dík všem naším hráčům a realizačnímu týmu.

Dalibor Nový (FC Smíšené 2003 Bílovec): „Tímto bych chtěl poděkovat a vyzdvihnout celý náš tým od brankáře až po hráče na střídačce. Semkli jsme se a soupeřovu připravenost po taktické stránce jsme doháněli celý první poločas poctivostí, dravostí a troufám si říct, že jsme předvedli pěkné akce, krásný gól. Nikoho jsme nezklamali, ba naopak mile překvapili. Přestávka více vyhověla hostům, kteří potvrdili své zkušenosti a kvalitu. Jasně věděli, co chtějí hrát, nám se v druhém poločase nepodařilo pár rozehrávek a soupeř nekompromisně trestal. Nás to bohužel trošku srazilo, hlavně psychicky a k tomu už po poctivě odmakaném čase došly i síly. Což si soupeř zkušeně pohlídal. Chtěl bych ještě jednou všem poděkovat za celou sezónu.

Martin Kapsa (VŠB Ostrava): Že nás nebude čekat jednoduchý zápas, na to jsem kluky upozorňoval už v šatně před zápasem a bohužel pro nás v tomto zápase nebyl vidět rozdíl mezi 2. ligou a okresní soutěží, jelikož tým Smíšeného hrál výborně a v prvním poločase nás téměř k ničemu nepustil a nebýt našeho brankáře tak nemuselo být skóre pouze 1:1. O našem vítězství rozhodla naše první čtverka, která naštěstí v 10. minutě druhé půle udělala po krásných akcích třígólový rozdíl ve skóre a zbytek zápasu už se pouze dohrával.“  

Matěj Kotrla (VŠB Ostrava): „V prvním poločase jsme měli pár vyložených šancí, které pramenily spíše z individuálních šancí než z kombinací. Bylo na nás znát, že začal velký fotbal a každý se tak trochu srovnával zase s pohybem v hale. Druhý poločas jsme zrychlili pohyb s míčem, nestáli jsme na balonu a po třech rychlých akcích jsme dostali zápas pod svou kontrolu. Chtěl bych pochválit kluky ze Smíšeného hlavně za první poločas, ve kterém ukázali velkou bojovnost a odhodlání se ukázat.“

 

Jokerit Kopřivnice - Baracuda Jakubčovice 7:6 p. (3:1, 4:4, 6:6)

Jakub Medek (Jokerit Kopřivnice): Ve středu 26.4. jsme ve čtvrtfinále poháru přivítali tým Baracudy Jakubčovice, byla to odveta z letošního finále Divize F. Stejně jako ve druhém finále jsme i v tomto zápase začali lépe a poločas jsme vyhráli 3:1, pak Jakubčovice zlepšili svůj výkon a zápas skončil nerozhodně 4:4. V prodloužení byl soupeř jasně lepší a otočil skóre na 4:6, ale v závěrečné power play si hosté dali vlastní gól 28 sekund před koncem a o vítězi museli rozhodnout pokutové kopy. V penaltovém rozstřelu byli hráči Jokeritu stoprocentní, proměnili všech pět pokutových kopů a mohli se radovat z postupu do semifinále. Soupeřem v semifinále bude VŠB Ostrava, druhá semifinálová dvojice je FU Kopřivnice – Baník Ostrava.“

 

Další výsledky čtvrtfinále poháru FAČR:

Oskarol Orlová - Baník Ostrava 4:7 (21.4. 19:45 SH Orlová) 

FU Kopřivnice - SKP Ocel Třinec 7:3 (2:1) (11.4. 19:30 SH E.Z. Kopřivnice) 

Branky: Galia 2, Košárek 2, Bednář, Bartoš, Závodný– Slavík, Hodzieczek, Nieslanik

 

Semifinále MSK

Jokerit Kopřivnice - FC VSK VŠB TU Ostrava 

FU Kopřivnice - Baník Ostrava