Bronzový tým uplynulého ročníku: Růžové Tlapičky Hukvaldy!!!

25.10.2017 16:53

Divize F

Bronzový tým uplynulého ročníku: Růžové Tlapičky Hukvaldy!!!

Tlapičky v loňské sezóně skončili na třetím místě a stopku jim vystavil až v semifinále Jokerit, který jim tak vrátil porážku ze základní části soutěže. Jaké si dávají letos Tlapičky před sezónou cíle a koho vidí jako černého koně letošní sezóny? O předsezónní rozhovor jsme požádali předsedu pana Zdeňka Hubeňáka.

 

V loňské sezóně jste skončili na třetí příčce, jste s umístěním spokojeni?

Před začátkem loňské sezóny došlo v týmu k výrazné obměně hráčského kádru. Začátek byl složitý, ale časem došlo ke stabilizaci družstva a to se projevilo nejen herně, ale i výsledkově. I přes větší zásah do složení týmu jsme měli ty nejvyšší cíle, tj. postup minimálně do semifinále soutěž. V konečném účtování jsme skončili na třetí příčce, takže určitě spokojenost.

Kdyby jste měl vybrat z loňské sezóny jeden zápas, který se vám povedl, který by to byl?

Sehráli jsme několik vydařených i méně vydařených utkání, ale k těm povedeným bych určitě zařadil 2 zápasy s finalistou soutěže Jokeritem Kopřivnice, kdy jsme v základní části zvítězili na jeho půdě a v odvetném semifinálovém utkání play-off jsme na domácí palubovce podlehli tím nejtěsnějším rozdílem.

Jaké si dáváte cíle pro letošní ročník v divizi?

Vzhledem ke konečnému umístění v loňské sezóně nemůžeme mít nižší cíl, než je opět postup minimálně do semifinále soutěže. Vzhledem k rozšíření počtu účastníků divizní soutěže a tím určité neznalosti hráčského kádru všech našich soupeřů, to ale nebude vůbec jednoduché tento cíl splnit.

Udály se přes léto u vás nějaké změny v kádru?

V hráčském kádru nedošlo téměř k žádným změnám. Chceme pokud možno zapojit co nejvíce hráče našeho „B“ týmu, ve kterém se určitě najdou kluci, kteří mohou „kopat“ divizní soutěž.

Kdo by měl ve vašem kádru patřit letos k oporám?

Máme zcela nepochybně vyrovnaný (i když nepříliš rozsáhlý) kádr hráčů, ale jedna z největších opor je dlouhodobě v osobě Honzy Otoupalíka, a to v pozici brankáře týmu.

A koho vidíte jako favorita soutěže?

Toto je těžké tipovat, nicméně černým koněm soutěže by mohli být (mimo Roubu Vítkovice a Jokeritu Kopřivnice) hráči Ferramu Opava.