Baracuda zdolala Jokerit a je zaslouženě zpět v čele soutěže!

05.12.2016 18:51

Divize F

Baracuda zdolala Jokerit a je zaslouženě zpět v čele soutěže!

Futsalisté Baracudy nedali v domácím prostředí žádnou šanci Jokeritu, který porazili vysoko 11:5 a jsou zpět v čele. FU Kopřivnice doplatilo na neproměňování šancí a v Opavě podlehlo Ferram 2:5. Roubíček je po třech porážkách v soutěži zpět, když v utkání bohatém na desetimetrové kopy porazil vysoko Top Dogs Nový Jičín. Beach Boys nezvládl výborně rozehrané utkání v Krmelíně a prohrál těsně 9:8.

Tatran Baracuda Jakubčovice - Jokerit Kopřivnice 11:5

Branky: Zagol Martin 3, Michálek Aleš 2, Zagol Pavel 2, Molnár David, Molnár Kamil, Vavroš Daniel, Petr Jakub - Bortel Petr 2, Hruška Daniel 2, Fendrich Tomáš;

Šlágr kola začali lépe hosté, kteří v 5. minutě vedli 2:0. Pak se začali osmělovat i domácí a do poločasu otočili stav utkání na 4:3. Druhý poločas začal tlakem domácích, kteří dokonale využili domácího prostředí a odskočili na 8:4. Jokerit to v závěru ještě zkusil power-play, nicméně Baracuda trestala do prázdné brány. Utkání bylo oboustranně vyhecované a Baracuda si zaslouženě připisuje 3 body.

Radek Březina (Jokerit Kopřivnice): Vstup do zápasu byl dobrý a vedeni 2:0. Do poločasu se ale vzpamatovali a šlo se za stavu 4:3 pro ně. V druhém poločase byla z naší strany taková hluchá pětiminutovka, ve které jsme dostali asi tři góly. Dokázali jsme to ještě snížit, ale power-play byla špatná a dostali jsme dva góly. Jinak to byl celkem útočný futsal se spoustou šancí.“

SK Krmelín - Beach Boys Odry 9:8

Branky: Škrkoň Josef 4, Vančo Jan 2, Mácha Pavel, Pergler Pavel, Pchálek Matouš - Maléř Lubomír 3, Konrád Jiří 2, Murín František, Repta Jaroslav, Chuděj Tadeáš;

Oskarol Orlová - Růžové Tlapičky Hukvaldy 4:9

Branky: Sobocik Roman, Tomáš Michal, Gorovič Michal, Botur Tomáš - Hubeňák Adam 3, Dvořák Ondřej 3, Mifkovič Jan 2, Václavík Martin;

Roub Vítkovice - Top Dogs Nový Jičín  7:2

Branky: Vašek David 2, Kroupa David, Jaroš Václav, Holman Jakub, Gaži Matěj, Fojtík Dominik - Jachník Jiří, Vavřík Michael;

Komentář trenéra KFV Roub Vítkovice Pavla Michury: "Po třech prohrách v řadě jsme už nutně potřebovali vyhrát a jsem rád, že to kluci vzali hodně zodpovědně už v týdnu na trénincích a že jim to vydrželo i do dnešního zápasu. Po nacvičeném rohu jsme šli do vedení, ale pak jsme pustili hosty do brejku a byla z toho penalta a přísná červená karta pro našeho brankáře. Do branky tak musel dorostenec Kuba Jeřábek a musím říct, že ve mně byla malá dušička, protože Kuba nikdy takovýto zápas nechytal. Penaltu sice nechytil, ale to jak nás podržel ve zbytku zápasu, to bylo parádní. Po vyloučení jsem po klucích chtěl, ať napadají už na soupeřově polovině, ať je hra co nejdále od naší branky. Soupeř se rozhodl, že to na nás zkusí podobně a tak se hrála hra, která je fyzicky velmi náročná pro všechny na hřišti a asi není náhoda, že ve druhé půli dali tři ze čtyř gólů dva čerství hráči. Ještě jednou musím pochválit Kubu Jeřábka, protože naskočit do rozehraného zápasu, hned dostat gól a potom chytit soupeři dvě šance ze hry a k tomu tři desítky, to je prostě super. Zápas měl, až na koncovku první půle, kdy se víc kopaly desítky, než hrálo, celkem slušnou kvalitu a my se dále přesvědčujeme, že rozdíl mezi druhou ligou a divizi je minimální."

Ferram Opava – FU Kopřivnice 5:2

Branky: Krčmařík Lukáš 2, Žurek Jan, Fišer Dalibor, Žurek David - Bartoš Roman 2;

Adam Černohorský (Ferram Opava): „Odehráli jsme velmi těžké utkání s velmi dobrým soupeřem. Výhru jsme se štěstím vydřeli, hosté byli po celý zápas lepší na míči a měli naopak den blbec. Několikrát nastřelili tyčku a výborně zachytal náš gólman Fišer, který byl určitě mužem zápasu. V druhém poločase se zápas vyostřil.
        Zbyněk Pospěch, super velké jméno a hodně zkušeností.. Odehrál premiéru a rozhodně byl vidět.. Do šancí se dostával a dost jich i nám připravil.. Postupem času až si zvykne a my na něho taky, tak to snad bude ještě lepší…, takže posila určitě dobrá.
Skoro celý druhý poločas cca od 25. minuty hráli ještě power-play od stavu 3:1 myslím. My z toho dali 2 góly, jeden z toho náš gólman přes celé. Ale říkám, fakt den blbec měli…“