Baracuda vyhrála základní část!!!

17.01.2017 16:09

Divize F

Baracuda vyhrála základní část, Top Dogs porazil díky výbornému Beňovi Tlapičky a dotáhl se na týmy bojující o play off!

Kopřivnické derby před výbornou diváckou kulisou vyhrál domácí Jokerit, který se tak dostal opět na druhé místo před Tlapičky. Top Dogsu zajistil vítězství mimo jiné výborně chytající Beňo. Beach Boys si komplikuje účast v play off. Tlapičky už opět nemají druhou příčku ve své moci. Ferram doma opět vyhrál a Baracuda bude mít ve všech kolech play off výhodu domácího prostředí pro případný třetí rozhodující zápas.

 

 

 

Jokerit Kopřivnice – FU Kopřivnice 7:4

Branky:  Fendrich Tomáš 3, Střelec Pavel 2, Buček Michal, Březina Radek - Bednář Jiří 2, Galia Radim, Štěpán Milan

V sobotu 14.1. došlo k dlouho očekávanému derby kopřivnických týmů v Divizi F. Zápas přinesl neskutečnou diváckou návštěvnost, velice vyrovnaný průběh, obrovské nasazení všech hráčů, celkem 11 gólů a šťastný konec a tři body pro Jokerit.

Dalo by se říct, že drby rozhodly 10 m kopy. Dva ze dvou proměněné na straně Jokeritu a pouze 1 ze 3 proměněný na straně FU. V závěrečné power play Jokerit výborně bránil a FU nepustil vůbec k ničemu. 

Jakub Medek (Jokerit Kopřivnice): „Zápas přinesl to, co by mělo správné derby nabídnout. Velká návštěvnost, bouřlivá atmosféra, jedenáct gólů, pět desítek, velké nasazení od obou týmů a vyrovnaný průběh po celý zápas. Šťastnější jsme nakonec byli my, po prvním gólu soupeře jsme stav dokázali otočit a Fučko do konce poločasu už jen dotahovalo. Když srovnali, tak jsme dvakrát šli opět do vedení a nerozhodné poločasové skóre přinesla proměněná desítka v poslední minutě. Druhý poločas byl od obou týmů skvělý, i když byly šance na obou stranách, tak se skóre dlouho neměnilo. Ke konci zápasu už bylo jasné, že kdo dá pátý gól tak neodejde bez bodu. Nám se to povedlo pár minut před koncem a musím pochválit všechny hráče, jak zvládli následnou hru soupeře bez brankáře, k ničemu se nedostali a my ještě dvakrát skórovali přes celé do prázdné. Díky zaváhání Hukvald jsme opět druzí a v posledním zápase proti Top Dogsu to musíme udržet.“

Radim Galia (FU Kopřivnice):Zápas byl po celou dobu víceméně vyrovnaný. První část měl soupeř o něco více ze hry a poločasová remíza tedy byla pro nás docela příznivá. Po přestávce jsme naopak byli trochu lepším týmem my, bohužel jsme ale v jedné minutě neproměnili dvě obrovské šance včetně desetimetrového kopu. Zde se utkání lámalo, neboť soupeř takřka vzápětí vstřelil rozhodující gól a vše korunovala v závěru naše nepovedená power-play. Ve zbývajících dvou zápasech základní části nám nezbývá než opět najet na vítěznou vlnu před blížícím se play-off.“

 

Baracuda Jakubčovice - SK Krmelín 14:2

Futsalisté Baracudy nedali Krmelínu vůbec žádnou šanci a opět nastříleli přes 10 gólů v jednom zápase. Tímto vítězstvím si Baracuda zajistila prvenství po základní části, jelikož má tři body náskok na Jokerit a lepší vzájemný zápas. Jokeritu už rovněž zbývá stejně jako Baracudě odehrát poslední zápas v základní části a nemůže ji už bodově předskočit.

 

Růžové Tlapičky Hukvaldy - Top Dogs Nový Jičín 4:6

Branky: Václavík Martin 2, Levčík David, Hubeňák Adam - Bajger Martin 2, Tobola Jakub 2, Jachník Jiří, Vavřík Michael

Fantastický výkon Tomáše Beňa v brance, znamenal tři body pro Top Dogs a už velmi reálný boj o play off. Jelikož však má Top Dogs horší vzájemné zápasy se všemi týmy, které jsou na 9 bodech bude muset vybojovat alespoň jeden bod s zápasech s kopřivnickými týmy.

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „V tomto zápase jsme opět museli naplno bodovat, pokud jsme chtěli zasáhnout do bojů play off, a navíc Tlapičky dobře známe z našeho společného působení v MSKP a věděli, jsme o jejich síle ai o tom, jak houževnatý soupeř to je. Musím konstatovat, že utkání bylo asi jedno z nejlepších, které jsme v letošním roku Divize F hráli. Obě mužstva hrála velmi bojovně, důrazně, ale ne zákeřně a chtěl bych také vyzdvihnout výkon obou sudích pana Glogara s panem Šulákem, kteří utkání velmi profesionálně odřídili a dokonce velmi ,,citlivě,, a spávně neuznali na obou stranách vstřelení branky. Pro nás to bylo po Orlové další těžké, ale dobře zahrané utkání a teď už nám nezbývá nic jiného, než zmobilizovat poslední síly do dalších dvou těžkých bojů o vytoužené play off.“

 

SK Ferram Opava - Dragons Nový Jičín 13:4

Branky: Krčmařík Lukáš 5, Vlastní 2, Kremer Petr 2, Rubý Patrik 2, Černohorský Adam, Teichmann Adam - Horák Patrik 2, Fojtík Milan, Ptáček Václav

Jan Koval (Dragons Nový Jičín): „Utkání v Opavě se nám opravdu výsledkově nepovedlo, ale kdyby skončilo tři minuty před koncem, když to bylo 8:4, tak bych to bral všemi deseti. Na kdyby se ale nahraje, dostali jsme v závěru pořádný kartáč, a tak to kazí celý náš výkon v Opavě. Do utkání jsme nastoupili bez Uhlíře, Kališe a Žůrka a to bylo v zápase cítit, naopak se po dlouhém zranění vrátil Štěpjak a svým výkonem rozhodně nezklamal. První poločas jsme si zvykali na menší rozměry hřiště, ale hráli jsme ze zajištěné obrany a dostali jsme jen tři branky, což byl velmi dobrý výsledek, i když dopředu jsme toho moc neukázali. Ovšem ve druhém poločase, kdy jsme začali hrát více aktivně dopředu, napadali jsme domácí už na jejich půlce, tak jsme udělali zase více chyb vzadu a nechali našeho gólmana často na holičkách a domácí vyhráli zaslouženě, ale takový debakl jsme si nezasloužili. Na utkání musíme rychle zapomenout a zodpovědně se připravit na Orlovou!“

 

Oscarol Orlová -Beach Boys Odry 12:6

Branky: Stachel Petr 4, Gorovič Michal 3, Renta Dominik 2, Regec Lukáš 2, Danel Filip - Maléř Lubomír 2, Murín František, Goláň Miroslav, Repta Jaroslav, Hurta Lukáš

Beach Boys si koplikuje účast v play off. Na hřišti poslední Orlové zaslouženě prohráli vysoko 12:6 a v posledních dvou zápasech bude mít hodně práce, aby si uhájit postupovou pozici.

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Orlová zahrála výborně a naši hráči se dopouštěli zbytečných hrubých chyb na posledním hráči, čímž jsme soupeři darovali laciné góly.“