Baracuda a Tlapičky slaví postup do semifinále!

14.02.2017 16:00

Divize F

Beach Boys dokázal Baracudu potrápit pouze v prvním poločase. Tlapičky si vezou postup z Vítkovic. Ferram s Krmelínem vrací sérii do Kopřivnice. Co se objevilo na facebooku Jokeritu ještě před zápasem druhého čtvrtfinále? V dresu Ferramu vstřelil pět gólů Tomáš Mičola!

Beach Boys Odry - Baracuda Jakubčovice 3:10 (3:4)

Branky: Chuděj Erik, Paszko Martin, Vidlák Jakub - Michálek Aleš 5, Zagol Pavel 4, Ďurica Petr;

Beach Boys i ve druhém zápase dokázal v prvním poločase Baracudu zaskočit a dostal se do vedení, nicméně Baracuda už během prvního poločasu skóre dokázala otočit ve svůj prospěch. Druhý poločas už byl jasnou záležitostí a Jakubčovice tak postoupily do semifinále ve dvou zápasech. Beach Boys byl letos jednoznačně největším oživením soutěže a to především díky výborným fanouškům, kteří opět zaplnili halu v Odrách až po střechu a nic na tom nemění fakt, že Beach Boys končí už ve čtvrtfinále.

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry):  Takhle potrápit Baracudu ve dvou zápasech je veliký úspěch.  První sezónu v divizi dotáhnout do play off je super. My jsme nebyli ti, kteří se měli z toho zbláznit. Pro nás to byla ukázka špice divize v celé své překrásné kráse se všemi dotyky a neskutečnými zákroky. Budujeme u nás ve městě něco, co snad jednou ocení, jsme jenom ten velký klub s malými ambicemi a umíme prohrát, nikdo nás nezlomí protože Beach Boys je jen jeden. Nemáme se za co stydět, hlavu nahoře a respekt k soupeři a jeho hráčům. Fanoušci byli neskuteční, taková podpora to je neuvěřitelná.“

KFV Roub Vítkovice - Růžové Tlapičky Hukvaldy 2:4 (1:1)

Branky: Bláha Martin, Holman Jakub - Hubeňák Daniel 2, Štefek Radek 2;

V hale na Sareze se hrál o poznání opatrnější a klidnější zápas, než v prvním zápase v Brušperku. Tlapičky se soustředily na bránění a Roub se snažil dobývat branku soupeře, nicméně vážnějších šancí si moc nevypracoval. V dresu Roubu zahrál výborně kapitán Martin Bláha, který vstřelil úvodní gól, nicméně po velké chybě Kroupy se Tlapičky dočkali vyrovnání. Sedm minut před koncem po ráně bodlem z dálky a zaváhání domácího brankáře šly do vedení Tlapičky, které si postup pojistily dvěma dalšími góly do prázdné branky. Po loňském šestém místě ve 2. lize tak Roub končí už ve čtvrtfinále a mezi nejlepší čtyři týmy se nepodívá, což by před začátkem soutěže tipnul málokdo. Naopak Tlapičky navázaly v play off na formu ze základní části a zaslouženě postupují dále.

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „V předchozích dvou zápasech, které jsme s Hukvaldama hráli, jsme prohráli stejným způsobem, oni dobře bránili a čekali na naše chyby, a i když jsme jich moc nedělali, tak i z toho minima nás dokázali trestat. Našim cílem teda bylo dát první gól a donutit hosty trochu víc hrát, ať máme v útoku trochu více prostoru. Povedlo se, první gól jsme dali my, ale po chvíli jsme vyrobili neuvěřitelnou hrubici a bylo vyrovnáno. A tak se hrálo zase tak jako doposud. Hosté pozorně bránili, protože tohle opravdu umí a my se snažili prolomit jejich obranu. Pokaždé, když jsme je napadali, tak se nerozpakovali nám míč odevzdat a znovu se zatáhnout před svoji šestku. Takováhle hra není na krásu, ale je velice účinná. A zvláště proti nám, kteří máme s tímhle stylem hry veliké problémy. I přes to všechno jsme si, hlavně v první půli, dokázali vytvořit nějaké šance, ale proti takhle bránícímu soupeři musí být procento využitých šancí mnohem vyšší. Protože pak se stane to, že soupeř z ojedinělého pobytu na naší půli vytěží gól a jde do vedení, což znamená, že začnou bránit ještě pozorněji a nám nezbývá než jít do power play. A v té se nám tuto sezónu nepodařilo skoro nic. Takže končíme v soutěži mnohem dříve, než jsme chtěli, ale na druhou stranu, pokud ze tří zápasů s Hukvaldy neuhrajeme ani bod, tak v semifinále nemáme co dělat. Když shrnu všechny zápasy, tak je třeba říct, že žádný z hráčů nepředvedl víc než svůj standard a to je prostě málo. Neuhráli jsme ani bod se špičkou soutěže a trochu přísnější měřítko snesl, i přes prohru, snad jen zápas s Jakubčovicemi, které mají letos opravdu silné mužstvo. Pozitivem byly některé výkony dorostenců Kopeckého a Křižáka, ale u nich v jejich věku těžko můžeme očekávat vyrovnané výkony po celou sezónu. Jen škoda, že se nám z různých důvodů nepodařilo těch dorostenců zapracovat víc. „

Adam Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Úvod odvetného zápasu probíhal v poněkud poklidnějším tempu a bez větších emocí, ale byli to opět domácí, kdo měl balón více na své straně. Nebylo tudíž žádným překvapením když se ujali vedení. Jenže o minutu později vyrobili hrubici a Štefek vyrovnal. Vítkovice se nás snažili v dalším průběhu nějak překvapit, ale naše obrana v čele s Otoupalíkem pracovala bezchybně. V druhém poločase se po autu dostal ke střele D. Hubeňák a nekompromisně bodlem zavěsil. Poté ještě přidal jeden gól levačkou do prázdné brány a definitivní rozhodnutí přišlo minutu před koncem, kdy Štefek trefil rovněž opuštěnou bránu. Kosmetická úprava domácích v podobě druhého vstřeleného gólu těsně před koncem zápasu nic nezměnila na skutečnosti, že „hoši z Hukvald“ slaví postup mezi 4 nejlepší divizní týmy soutěže!!!“

SK Krmelín - Jokerit Kopřivnice 6:4 (1:2)

Branky: Škrkoň Josef 2, Pchálek Matouš 2, Mácha Pavel, Pergler Pavel - Buček Michal 2, Březina Radek, Střelec Pavel;

Výborný výkon všech hráčů Krmelína vrací sérii zpět do Kopřivnice k rozhodujícímu duelu. Krmelín svého soupeře jednoznačně v zápase přestřílel a přehrál, ale zápas nakonec otáčel ve svůj prospěch až dvě minuty před koncem.

Tento komentář se objevil na facebooku Jokeritu ještě před zápasem v Krmelíně:

„Roub Vítkovice - Růžové Tlapičky Hukvaldy 2:4, Hukvaldy vyřadili Roub 2:0 na zápasy a na 99% budou naším soupeřem v semifinále, jedno procento je kdyby vyřadil Beach Boys Baracudu a nebo kdyby Jokerit přes Krmelín nepostoupil. Takže zítra povinná výhra v Brušperku proti Krmelínu, kdo by chtěl přijet fandit, hrajeme ve 20:30.“

Tak po víkendu má Krmelín minimálně 50% šanci na postup a Jokerit je jeden zápas od vyřazení. Karma je silný nepřítel a nadarmo se neříká, že zajíci se počítají až po honu.

Milan Turčík (SK Krmelín):  „Odveta za nepovedený první duel se nám povedla. Odehráli jsme prozatím nejlepší zápas v sezóně a sérii vrátili zpět do Kopřivnice. Ovšem utkání se pro nás nevyvíjelo dobře, po šesti minutách zásluhou Bučka (asistence a branka) jsme už prohrávali o dvě branky. Do poločasu se nám naštěstí podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Druhý poločas se opět hrál futsal, který se divákům musel líbit. My jsme postupně srovnali a následně šli do vedení 3:2. Hosté ale kontrovali také dvěma brankami a opět byli ve vedení 3:4. Dlouhé minuty jsme se marně snažili vstřelit vyrovnávací gól jinak skvěle chytajícímu brankáři hostů. Co se nepovedlo při standartním počtu hráčů na hřišti, dokonalo se při přesilové hře za správně nařízený faul. Ihned po vyrovnávací brance jsme se navíc z brejkové situace radovali znovu. Poslední minuty při power-play se Kopřivnice snažila srovnat stav utkání, ovšem hra s brankářem se nepovedla a navíc v poslední vteřinách utkání ještě inkasovala.“

Jakub Medek (Jokerit Kopřivnice):  „V Krmelíně se nám druhý čtvrtfinálový zápas nepovedl. Sice jsme rychle vedli 2:0, ale individuálními chybami a vlastním gólem jsme soupeře nakopli a dovolili třikrát skórovat. Pak jsme sice otočili na 4:3, ale přišla přísná červená karta, vyrovnání v oslabení a hned ztráta po rozehrání a Krmelín opět otočil. Šestý gól byl už v power play do prázdné dvě sekundy před koncem. V obraně byl Krmelín soustředěný, hrál hodně bojovně a v útoku měl šancí na tři zápasy, úplně jiný výkon než v prvním zápase. Mě se to hodnotí špatně, protože celý zápas na mě šla jedna střela za druhou a za prvních 29 minut jsem kluky několikrát podržel, prošla jen jedna dorážka. Pak mi jinak ne moc nebezpečná střela z úhlu prošla přes palec na ruce a třetí si dáme hned 12 sekund nato nešťastně sami. A když si vezmeme vedení zpět, tak přijde přísná červená a pak dvě hrubky našich obránců. Je třeba se poučit z vlastních chyb a vrátit se k výkonu, kterým jsme Krmelín doma přejeli. Rozhodující zápas bude nejspíš opatrný z obou stran a každá chyba může rozhodnout, ale věřím, že se z postupu budeme radovat my.“

Ferram Opava - FU Kopřivnice 12:4 (3:2)

Branky: Mičola Tomáš 5, Hoza Michal 2, Vlastní, Žurek Jan, Pospěch Zbyněk, Žurek David, Černohorský Adam - Bartoš Roman 2, Košárek Miroslav 2;

Ferram si drží domácí neporazitelnost. FU dokázalo držet krok pouze v prvním poločase, ale ten druhý už byl jasně v režii Ferramu a Tomáše Mičoly, který vstřeli pět gólů a po tak vysokém vítězství bude mít jistě velkou psychickou výhodu před rozhodujícím zápasem v Kopřivnici.

Adam Černohorský (Ferram Opava): „Jsme strašně rádi za vyrovnání série a možnost porvat se o postup v posledním zápase. Konečně jsme se zase sešli v kompletní sestavě a už před zápasem si na FU hodně věřili. Prakticky celý zápas jsme diktovali tempo hry a FU hrálo z dobře zajištěné obrany na protiútoky. První poločas se jim to celkem dařilo a odcházelo se do kabin za stavu 3:2, kdy proměnili v poslední minutě penaltu. Druhý poločas jsme předvedli několik dobrých akcí a hlavně je i proměnili. Hosté zkoušeli na nás i powerplay, ale tu jsme taky poctivě ubránili. Jsme rádi za velkou návštěvu, která byla a těšíme se na poslední zápas, který bude zřejmě velmi vyhecovaný.“

Milan Štěpán (FU Kopřivnice): „Co k tomu říct? Takový výbuch já osobně nepamatuji. Poločas byl od nás ještě přijatelný. Druhý jsme absolutně vyhořeli v obraně. Nicméně jedeme dál. Je to play off, takže jestli prohrajeme 12:4 nebo 5:4 nic neřeší. V pátek musíme dát do toho všechno a věřím, že postoupíme my.“

Oskarol Orlová – Top Dogs Nový Jičín  9:14 (5:4)

Branky: Tomáš Michal 5, Botur Tomáš 2, Sobocik Roman, Danel Filip - Bajger Martin 5, Jachník Jiří 2, Šimek Jiří 2, Bátrla Tomáš 2, Miloševič Milan, Horák Petr, Tobola Jakub;

Top Dogs vyhrává i druhý zápas play out v Orlové a vede tak jednoznačně tabulku. Zápas ovšem tak jednoznačný nebyl a Top Dogs zápas musel otáčet až ve druhém poločase.

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Do Orlové jsme zajížděli v pátek večer do útulné haly místního gymnázia. Na tuto halu jsme neměli zrovna nejlepší vzpomínky, vždy jsme odjížděli s prohrou.
Na utkání přijíždíme bez nejlepšího střelce základní části Michaela Vavříka a útočníka Suchomela. Do branky se vrací Tomáš Beňo. Věděli jsme, že Orlová je doma velmi nepříjemný a důrazný soupeř a také se to potvrdilo. Zápas začínáme velkým tlakem, kde soupeře podržel jejich gólman. A zase se projevuje stejná písnička této sezóny, kdy soupeř dává z brejku 2 branky. V náporu pokračujeme, zápas se hraje ve svižném tempu, rozhodčí pískají téměř každý zákrok, aby udrželi zápas pod kontrolou. V 10.té minutě první půle zahráváme Jachníkem 10m kop, který končí na tyči, ale Jachník je velmi pohotový a snižuje na 2:1. Další gól přidává Bajger a je srovnáno. I když je to "jen zápas play out", obě mužstva bojují dál s velkým nasazením. Soupeř opět zvyšuje na 3:2 ze třetí střely na bránu, a jak jinak než z brejku. Poté ovšem přichází velké chvíle Jirky Jachníka a Jiřího Šimka, který se pomalu po nepříjemném zranění z podzimu dostává do velké pohody. Najednou vedeme 4:3 a máme zápas zcela pod kontrolou. To by nebyl ale Dogs, aby místo udržení vedení do konce první půle (cca 1,5minuty), se opět nevrhl střemhlav do útoku, kde opět z brejku dostává na 4:4 a následně na 5:4 z 10 m kopu.
V poločase dostáváme "výhružné" sms zprávy od našich fanoušků a Vavříka, ať nejezdíme raději ani domů s prohrou. Druhou půli začínáme drtivým náporem, kde osa Bajger-Šimek-Jachník místy až exhibičně přehrává Orlovou, ale také trestuhodně zahazuje své šance. Následující 3 minuty jsou velkým okamžikem mladíčka Tomáše Bátrly. Nejprve sám uniká všem hráčům Orlové a srovnává na 5:5 mezi nohy orlovského brankáře, poté nachází Martina Bajgera, který zajišťuje vedení na naši stranu a je tady opět Bátrla, který fantasticky "vykoupe" orlovského gólmana a rázem vedeme 7:5. Na 8:5 dává bombou z půlky Jiří Šimek a dvě slepené branky přidává Bajger. Stav utkání je rázem 5:10 v náš prospěch. Na hříště nastupuje "stará garda" Dogs a je to kapitán Daniel Dorotík, který po samostatném úniku a následném faulu orlovského brankáře, zařizuje penaltu pro předsedu oddílu Milana Miloševiče, který nedává brankáři žádnou šanci. Stav utkání je 11:5, Orlová hraje power play, má velký tlak, my máme 5 AKU faulů a do konce utkání zbývá ještě 10 minut. Soupeř snižuje na 6:11, ale zkušený Horák brankou přes celé hříště navyšuje vedení na 12:6. Následně přichází silné okamžiky orlovského mužstva, kde během 3 minut dávají 3 branky a je to náhle 9:12. Klid do našich řad přináší Tobola opět brankou přes celé hřiště a svůj výborný výkon zakončuje samostatným únikem pětigólový Martin Bajger.
Utkání přihlížela "početná divácká kulisa" - 1 náš fanoušek a 1 fanynka orlovského mužstva, která se bohužel věnovala více svému mobilnímu telefonu a nemohla tak vidět utkání, ve kterém padlo 23 branek.“