Baracuda a Jokerit vedou 1:0 na zápasy a mají do finále blíže!

01.03.2017 16:59

Divize F

Hattrick Martina Zagola rozhodl o vítězství Baracudy v prvním zápase. Hukvaldy vzdorovaly Jokeritu pouze v 6 lidech. Novojičínské derby nemělo vítěze, Dragoni letos před Top Dogsem určitě neskončí a Pavel Střelec dokázal vstřelit Tlapičkám 4 góly!

Baracuda Jakubčovice – Ferram Opava 7:4

Branky: Zagol Martin 3, Michálek Aleš 2, Vavroš Daniel 2 - Tůma Jakub, Krčmařík Lukáš, Žurek David, Hoza Michal;
Baracuda nepřipustila v zápase žádné drama a rázně tak vykročila za postupem do finále. Po hattricku Martina Zagola porazila Opavu 7:4 a ujala se tak vedení 1:0 na zápasy. Hosté se museli na palubovce v Odrách obejít bez několika klíčových hráčů. Chyběl Tomáš Mičola, Zbyněk Pospěch a Adam Černohorský.

Miroslav Tůma (Ferram Opava): „ Byť je to lídr divize určitě se proti němu dá hrát. Futsalisté Jakubčovice byli velmi rychlí a důrazní v osobních soubojích. Bohužel jsme si vsítili dva smolné vlastní góly. To se v takto důležitém zápase nemůže stávat. Příležitostí jsme si dokázali vytvořit taky dost, bohužel né všechny jsme dokázali proměnit.“

Josef Molnár (Baracuda Jakubčovice): "Bylo to těžké utkání a nečekalo nás vůbec nic jednoduchého. Herně jsme byli o něco lepší, ale Opava pořád dotahovala a bylo to vyrovnané až do konce. Podobný zápas čekáme i v neděli, kdy budeme mít k dispozici komletní tým, stejně jako Opava bude mít nejspíše Mičolu a Pospěcha."

Jokerit Kopřivnice – Růžové Tlapičky Hukvaldy 8:1

Branky: Střelec Pavel 4, Březina Radek, Kružliak Petr, Hruška Daniel, Chromečka Ondřej - Janša Marek;

Výsledek zápasu vypadá celkem jednoznačně, ale kdyby Marek Janša dokázal v průběhu prvního poločasu využít některou svou šanci, mohl mít zápas určitě dramatičtější průběh. Ačkoliv Tlapičky dojeli pouze v 5 lidech bylo to pět výborných hráčů a především Dvořák s Janšou hráli skvěle. Jokerit, ale drama nepřipustil a výsledek zápasu a i první bod si s přehledem pohlídal.

Jakub Medek (Jokerit Kopřivnice): „Zápas jsme s přehledem zvládli, i když soupeř z jistých důvodů dojel pouze v pěti hráčích a gólmanem, tak hrál ze začátku to, co předváděl v našem vzájemném zápase v základní části. Hlavně dvojice Janša s Dvořákem dali naší obraně pořádvělně zabrat. Oproti tomu zápasu ze základní části jsme nedovolili soupeři skórovat, ale naopak sami jsme šli po osmi minutách do vedení 2:0 a do konce poločasu přidali ještě další tři góly. V druhém poločase už soupeři rychle docházeli síly a my jsme dali další tři góly. Teprve až za stavu 8:0, čtyři minuty před koncem, proměnili Hukvaldy nařízený pokutový kop. Je třeba za dnešní výkon pochválit hlavně útočníky, konečně se nenechali zahanbit v proměňování šancí našimi obránci a hlavně čtyřgólový Pája Střelec předvedl, co v něj je. Odveta bude určitě jiný zápas, uvidíme jak se soupeř sejde a jestli se nám bude dařit v útoku stejně jako dnes. Ale určitě budeme chtít v Brušperku vyhrát a nenechat rozhodnutí až do třetího zápasu, stejně jako ve čtvrtfinále.“

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Pouze pět statečných hráčů v poli a jeden průběhem zápasu zcela zdecimovaný gólman neměli žádnou šanci na solidní výsledek. Zápas měli plně ve své režii domácí, i když výsledek je pro hosty přece jen možná krutý, protože až tak jednoznačný průběh to rozhodně nebyl. Ovšem pouze s jedním střídajícím hráčem to je opravdu těžké. Bohužel semifinále třetí nejvyšší republikové soutěže je asi pro někoho málo.“

Dragons Nový Jičín – Top Dogs Nový Jičín 3:3

Branky: Handrych Jaroslav, Hrubý Marek, Uhlíř Lukáš - Jachník Jiří, Šimek Jiří, Tobola Jakub;

Dragoni v derby s Top Dogsem neudrželi slibné vedení 3:1 a v závěru tak o vedení přišli a do tabulky v boji o záchranu v soutěži si připsali pouze jeden bod. Dragoni si před sezónou dali za cíl skončit před Top Dogsem, což se jim letos sice nepodaří, ale určitě za svoji první sezónou v divizi můžou být spokojeni, protože se jim podařilo uhrát několik výborných výsledků a v žádném případě nebyli po celou sezónu za outsidra, kam je kde kdo po postupu z poslední soutěže pasoval.

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Ke třetímu novojičínskému derby nastupujeme bez opory zadních řad Horáka a elitního útočníka Bajgera, soupeř je v plné síle a odhodlaný nás v této sezóně aspoň jedenkrát porazit. Zápas začíná kvůli utkání házené o hodinu později. Soupeř se ujímá vedení po nenápadné a nečekané střele Hrubého téměř z nulového úhlu od rohového ,,praporku,,. Na 1:1 vyrovnává Jachník. Utkání má všechny prvky derby, bohužel i místy hodně tvrdé osobní souboje.

Po našem tlaku a marné snahy trefit branku nebo prostřelit, opět výborně chytajícího Hejkala, dostáváme z brejku gól na 2:1 a následně z 10 m kopu na 3:1. První poločas působí Dragons lepší kombinací a pohybem, přesto i my dostáváme těsně před koncem poločasu možnost zahrávat 10m kop, bohužel bomba Jachníka míří jen do brankové konstrukce.

Do druhého poločasu nastupujeme jako zcela jiný tým, který chce potvrdit dominanci v NJ a nechce se smířit s porážkou. Náš tlak a množství neproměněných vyložených šancí, kde místy trestuhodně zahazujeme gólové příležitosti je znatelný. Bohužel přicházíme, po prošlápnutí kolene o útočníka Vavříka a situace se hodně komplikuje. Jestli se nám v této sezóně něco daří, je to hra v power play, se kterou máme dlouhodobé zkušenosti s kapitánem D. Dorotíkem na postu brankáře. Proto se 6 minut před koncem utkání, přikláníme k této variantě a odvážným štěstí přeje. Na 3:2 snižuje Tobola a z 10m kopu Šimek. Zbývá minuta do konce, chceme utkáni vyhrát, hrajeme hodně aktivně, ale bohužel ztrácíme a následný brejk soupeře zastavujeme faulem, který znamená 36 s. před koncem 10 m kop pro Dragons, který ovšem Beňo bravurně kryje i následnou dorážku soupeře a vysílá rychlým výhozem k poslední akci zápasu Jachníka, kterého bohužel vychytá opět Hejkal. Co dodat? Utkání určitě mělo úroveň derby, jak se patří. Oba týmy hrály s velkým nasazením a pro diváky určitě atraktivní utkání. Jediným stinným okamžikem byl střet Jachníka s Handrychem, který zůstal ležet v zámezí a vážnější zranění kolene Vavříka po ataku soupeře.“