Amater

20.10.2017 11:14

Divize F

Představení posledního nováčka soutěže: Amatér Komárovice

Zlínský kraj bude mít letos dva zástupce ve 2. lize a letos premiérově i jednoho zástupce v divizi a tím je tým Amatéru Komárovice, který ovšem nehrál Zlínský krajský přebor, ale jezdil loni do Bílovce a do Ostravy k zápasům MSKP, hlavně z důvodu větší herní kvality ostatních týmů. O předsezóní rozhovor jsme poprosil Františka Foukala, který i ve svém věku nastoupil loni k poslednímu turnaji krasjkého přeboru. 

 

Můžete nám krátce představit váš tým?

Klub vznikl v roce 1992, kdy jsme začali hrát líný míč a postupem času dostali jsme až k futsalu. Základ tohoto týmu byl položen v roce 2010 kdy byl založen B tým z 16letých kloučků, a postupným vývojem se vykrystalizovala nynější sestava, která je pohromadě dvě sezóny.

Zlínský kraj má letos dva zástupce ve 2.lize a to Bazooku Uherské Hradiště a VŠ SK Zlín. Máte přehled o těchto týmech z vašeho kraje? 

O Zlínu a Hradišti vím že vznikly  a hned skočily do druhé ligy, tahákem bude start Petra Švancary v jejím dresu. Sleduji všechny výsledky futsalu od ligy po kraje, tak trochu přehled mám.

Jaké si dáváte cíle pro letošní ročník v divizi?

Cílem je záchrana v soutěži.

Udály se přes léto u vás nějaké změny v kádru?

Kádr je stabilní, přišel David Bezděk, o kterého jsme měli zájem delší dobu, a vrací se Tomáš Hrdlička.

Kdo by měl ve vašem kádru patřit letos k oporám?

Sázíme na týmový výkon, každou sezonu vyskočí někdo kdo táhne tým, nebudu radši jmenovat, aby kluci nezpychli.

Koho vidíte jako favorita soutěže?

Jako favority vidím oba kopřivnické týmy Jokerit a FU, dále Roub s Edisonem.