8. tým loňského ročníku Beach Boys Odry!!!

19.10.2017 15:20

Divize F

Osmý tým loňského ročníku Beach Boys Odry!!!

Beach Boys si loni celkem v poklidu zajistil play off, ve kterém svedl velkou bitvu s pozdějším vítězem Baracudou, kterou potrápil víc než se čekalo. Jak posílil Beach Boys před letošní sezónou, koho vidí jako favority soutěže a jaké si dává cíle? Na tyto a další otázky nám odpověděl předseda kluba Aleš Chuděj.

 

Jak jste spokojeni s premiérovým ročníkem v divizi? Všechny týmy, které od vás odjížděly si pochvalovaly výbornou atmosféru ve vaší hale?

Spokojenost je tak napůl. Naše sportovní výkony odpovídali postavení nováčka soutěže. Dokázali jsme překvapit, ale i zklamat. Vím, že se vše nemusí dařit hned od začátku. Ale takhle víceméně kráčíme ve všem postupně jako klub snad směrem vzhůru. Když se ohlédnu těch 14 let za sebe, tak bych nikdy nevěřil tomu,že se ze skupinky kamarádů, co si jdou o víkendu spolu kopnout futsálek, stane tohle, kdy si jako klub budeme užívat domácí halu s ostrými, ale férovými fanoušky, co nesnášejí křivárny a sprosťárny, což taky dokážou patřičně „ocenit“ , ale taky zatleskat soupeři, který byl lepší nebo fair-play. Takže u diváků, co na nás chodí je spokojenost velká. Vytvořil se kotel během sezony, v podstatě „Ultras“, kteří se tím velice dobře baví a žijí tím. Oderští lidé si myslím tohle docela zaslouží. Legendární zůstane výjezd autobusem do Kopřivnice na FU, to byl skvělý večer i s cestou tam a zpět. Určitě to někam zopakujeme tuto sezonu. Chceme si to prostě užívat společně a jako klub se taky futsalem bavit komplexně.

Když se vrátíme k prvnímu zápasu ve čtvrtfinále, ve kterém jste po poločase vedli nad Jakubčovicema 6:2 a za vítězstvím vás hnala plná hala, ale nakonec jste tento zápas prohráli po penaltovém rozstřelu. Může vás právě tento zápas a zkušenosti z něj posunout ještě dále v nadcházejícím ročníku?

Toho zápasu je škoda, ale zkušenosti určitě přinesl. Tam jsme to měli dotáhnout do vítězného konce a i když jsme prohráli, pro mě byli kluci vítězové. Jestli to budou, ale jenom tyto zkušenosti co nás posunou, to si nemyslím. Vybavuje se mi zápas s Krmelínem, kdy jsme také vedli a nakonec jej ztratili nebo s Orlovou, kde jsme dostali sadu. A tak bych mohl pokračovat dál. Zase stejně budeme muset jet zápas od zápasu. Zkušenosti si musíme vzít k srdci z celého ročníku a uzavřel bych to jednoduše, že hrát se dá s každým jenom se z toho nepodělat. Vždycky dle mého rozhodují detaily a zdánlivé prkotinky, které když se rozumně a citlivě poskládají, vznikne následně celek s vítěznou a silnou mentalitou. Když se ještě zbavíme navíc té naší naivity, můžeme se pak posunout.

Jaké si dáváte cíle pro letošní ročník v divizi?

Cíle měnit oproti minulému ročníku měnit nebudeme. Zachovat divizní příslušnost je jasná priorita, ale přidat musíme, abychom výrazněji promluvili do umístění v tabulce. Musíme zapracovat na herní vyrovnanosti, abychom neměli takové výkonnostní výkyvy. Občas ty zápasy byli tak nekoukatelné, že jsem se divil, že diváci přišli zase. Naštěstí jich moc nebylo. Víc bylo těch dramatických, kdy věřím, že to bylo pro oko diváka náročné, obzvlásť pak pro kardiaky. Každopádně chci, aby se tím futsalem kluci dobře bavili a bavili tím i ostatní. Jsou to spojité nadoby. Hráči a fanoušci.

Udály se přes léto u vás nějaké změny v kádru?

Změna je jen jedna. Z Baracudy k nám na rok na hostování zamířil Martin Zagol. Zbytek kádru se snažíme doplňovat z vlastního „chovu“. Kvůli tomu jsme letos vlastně podrželi i c-tým, kde chceme více pracovat s mladýma.

Kdo by měl ve vašem kádru patřit letos k oporám?

K oporám by měl patřit určitě již zmíněný Zagol, který nám donese určitě kvalitu. Já osobně čekám ještě víc od Maléře, ale i Repty, který se zlepšoval zápas od zápasu. Oporami ale jsou všichni, kdo nastoupí k jakémukoliv zápasu a taky hlavně diváci. Největší oporou ale stále zůstává kapitán týmu a předseda klubu František Murín. To je naše velká morální síla a uzrává pomalu ve velkou osobnost.

Koho vidíte jako favorita soutěže?

Jako favority pasuji opět Jokerit a FU. Kopřivnický futsal má dlouhodobý a dobrý zvuk. Taky Roub bude chtít odčinit minulou sezonu. Ale tak jako minule, stejně může každý porazit každého. Slovo favorit soutěže není pro tuto sezonu dle mého moc aktuální. Může jím být každý tým,všude jsou kluci strašně šikovní.