Tornádo doma jasně přehrálo Tlapičky, Beach Boys opět nedokázal vyhrát!

28.11.2017 11:32

Divize F

V pátém kole si ve čtvrteční předehrávce nejdříve poradili futsalisté Trojanovice s Edisonem jednoznačně 8:4. Pro Trojanovice to byla důležitá výhra i vzhledem k tomu, že loni svého soupeře nedokázali ani jednou porazit. Tornádo Nový Jičín se zvedá a domácí vysoká výhra 8:0 nad Tlapičkama určitě vzbuzuje respekt. Krmelín si po remíze v Kopřivnici připisuje další tři body do tabulky a opět o body přichází soupeř z čela tabulky a to Roub Vítkovice, který po celý zápas vedl, ale v poslední minutě zajistil tři body domácím Leoš Havránek.

Šlágr kola mezi FU Kopřivnicí a Ferram Opovou dopadl lépe pro domácí. Tři body si FU zajistilo hlavně výkonem v první půli, kdy Ferram nedokázal ohrozit soupeřovu branku a FU si vypracovalo náskok. Ve druhé půli už Ferram hru vyrovnal a dokázal dokonce snížit na 3:2 nicméně důležitý vyrovnávající gól nepřišel a FU následně navýšili vedení na 5:2 a závěr zápasu už se pouze dohrával.

Beach Boys i přes značně zlepšený výkon nedokázal v domácí hale uspět a Jokerit si tak po zaváhání v minulém kole v domácím utkání, přiváží důležité tři body a dostává se na druhou příčku v tabulce.

Orlová nedala v domácí hale šanci Dragonům. Za Orlovou se prosadila nová posila Tomáš Hujo, který vstřelil 2 góly.

Top Dogs si přivezl důležité tři body z Komárovic, které nakonec porazil i přes zranění dvou hráčů 10:6.

1. FC Tornádo Nový Jičín – Růžové Tlapičky Hukvaldy 8:0

Branky: Plešek Petr 5, Repa Martin 2, Škopek Bohuslav

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): Myslím si, že se nám zápas naprosto povedl. Soupeře jsme téměř k ničemu nepostili a proto taky ta nula na straně inkasovaných branek. Zápas jsme měli po celý čas pod kontrolou. Co se týče obranné fáze jde vidět, že už od předchozího zápasu jsme pochopili, jak se má bránit a taky to všichni plní, což je pro všechny velké pozitivum. Dále je super, že střelecky řádí Petr Plešek, který se opět trefil 5x. Už se nám probouzí i Martin Repa, který začal stíhat Plešu. Celkově se lepšíme zápas od zápasu hlavně v týmové práci, což si myslím, že do zbytku sezóny bude rozhodující. Chci moc všem poděkovat za včerejší předvedený výkon, který byl opravdu kvalitní. V sobotu je potřeba potvrdit domácí body na horké půdě Edisonu!“

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Ostudný debakl proti dalšímu nováčkovi soutěže v neoblíbené novojičínské hale zaznamenali hráči RT Hukvaldy v sobotním večerním utkání. A to v celkem kompletní sestavě, což určitě svědčí o tom, že úvodní neúspěšné výsledky nejsou dílem náhody. V 7. minutě po chybě P. Chvostka otevřeli skóre utkání domácí borci, kteří o minutu později přidali další branku. Do 10. minuty jsme téměř neohrozili domácího gólmana a snad jen nastřelená tyč M. Vyviala ve 12. min. trochu potěšila oko hostujícího diváka. Domácí byli důraznější a hlavně pozorní v obranné činnosti a tak ojedinělou světlou vyjímkou byla individuální akce M. Vyviala v 18. minutě, kdy tváři tvář proti gólmanovi opět neuspěl. Kdo čekal ve druhé půli nějaký zvrat v utkání, tak se hluboce mýlil. Hned v úvodu domácí Tornádo navýšilo na třígólový rozdíl a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. V poslední desetiminutovce jsme zkusili hru „bez brankáře“, ovšem s katastrofickým výsledkem. V rozmezí 35. až 37. jsme inkasovali hned 3x (z toho 2x do prázdné klece) a dílo zkázy bylo dokonáno v závěru zápasu, kdy dalšími dvěma zásahy domácí vyprovodili hostující Tlapičky na cestu domů osmigólovým přídělem.“

SK Krmelín - KFV Roub Vítkovice 4:3

Branky: Havránek Leoš, Ručka Antonín, Pchálek Matouš, Niemczyk Jiří - Křižák Jan, Kremzer Petr, Gaži Matěj

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Po minulé prohře doma jsme dneska chtěli zabrat a vrátit se na vítěznou vlnu. Nezačali jsme špatně. Byli jsme aktivní a šli do vedení. Jenže po chvíli se domácím podařilo vyrovnat, což asi byla předzvěst toho, co se bude dít. Protože pokaždé když se nám podařilo jít do vedení, udělali jsme chybu a zkušený soupeř toho dokázal využít. Ještě chvíli před koncem jsme vedli o gól, ale pak jsme vyrobili dvě obrovské hrubky a přišli o všechny body. Dneska jsme určitě nebyli horším týmem, ale když neproměníme ani ty největší šance, tak na body pomýšlet prostě nemůžeme. Zkusíme se na to zaměřit v tréninku a doufám, že příští pátek s Odrama už budeme produktivnější.“

Antonín Růčka (SK Krmelín): „Úvod byl z naší strany hrozný a až po gólu na 1:0 jsme začali hrát a po nástřelu na branku jsme dokázali vyrovnat. Jinak z naší strany hodně špatný první poločas, protože jsme dělali moc chyb. Ve druhé půli jsme začali hrát více důrazně na mladé hráče Vítkovic a protiútoků jsme dali góly a v poslední minutě Leoš Havránek otočil výsledek v náš prospěch.“

Beach Boys Odry - FC Jokerit Kopřivnice 3:5

Branky: Maléř Lubomír 3 - Chromečka Ondřej 3, Buček Michal 2

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Do zápasu jsme šli s tím, že to odehrajeme na víc než 100%,což taky tak bylo. Po vedení 1-0 jsme však inkasovali vždy záhy po našich neproměněných tutových šancích až do stavu 1-3. Na 1-4 pak ukázkově odevzdáme míč na nohu před naší bránou místo jednoduchého odkopu ven. Druhou půlku kluci zabrali a přitlačili Jokerit před branku, ale bohužel nám to tam nepadalo. Hosté svojí buď pevnou obranou nebo Medkem v kase si přečkali tento nápor, kdy jsme se tak trochu zvedli po snížení na 2-4, ale vzápětí inkasujeme na 2-5. Korekce na 3-5 aspoň nevypadá tak krutě. Každopádně připočteme dvě neproměněné desítky a plno zahozených šancí. Nejde to sice hodnotit kladně, ale kluci se zvedají každým okamžikem, i když to tam zatím nepadá. Takže pocity ze zápasu spíše smíšené. My jedeme dál a snad si dojedeme v příštím kole pro nějaké body, které už potřebujeme, abychom se všichni uklidnili."

Radek Březina (Jokerit Kopřivnice):Čekalo nás náročné utkání v malé hale plné osobních soubojů. Plná hala viděla první gól domácích po nedůrazu našich hráčů. Naštěstí jsme poměrně rychle otočili skóre na naši stranu a uklidnili se. Druhý poločas jsme polevili a domácí více drželi balón. Nakonec se jim podařilo snížit na 4:2 a kritický moment utkání pro nás přišel po odpískání šestého faulu. Domácí střelec však pouze orazítkoval tyč. Následně jsme zvýšili na 5:2 a zápas se dohrával. Atmosféra v hale byla bouřlivá a hnala domácí kupředu, nicméně fanoušci se nezachovali moc sportovně, když po nás házeli při přerušení nebo odpískaném faulu konfety. Nyní už je to za námi a soustředíme se na derby s buzíkama z FU :-)!!!“

Amatér Komárovice – Top Dogs Nový Jičín 6:10

Branky: Foukal Tomáš 2, Hrdlička Adam 2, Bezděk David, Kuchař Michal - Opatřil Josef 5, Uhlíř Lukáš 3, Dvořák Vojtěch, Tobola Jakub

Michal Kuchař (Amatér Komárovice): „V utkání proti Top Dogs jsme bohužel pokaždé tahali za kratší konec. Soupeř přísně trestal naše chyby v obraně a nedokázali jsme si vytvořit souvislý tlak na útočné polovině. Ale i přesto jsme v druhém poločase dokázali vyrovnat a mohli jsme ještě urvat nějaký výsledek. Bohužel rozdílová branka byla na 6:7, která rozhodla o celém zápase. Soupeř byl lepší a zasloužil si bodovat víc jak my. Z naší strany to byl výkonnostně zatím nejhorší zápas v nové soutěži. Je třeba se poučit z chyb a připravit se na další zápas s Orlovou.“

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „K utkání v Rožnově přijíždíme opět v kombinované sestavě, ale také s novou akvizicí Martinem

Indrákem z již nehrajícího Dreadlocku do útulné haly v Rožnově, až na povrch, který je poznamenán zápasy házené, což vedlo nakonec vedlo bohužel ke zranění našich 2 klíčových hráčů.
Utkání jsme začali velmi aktivně a opět se ujali (stejně jako s BB) vedení 3:0, ale soupeř byl velmi kvalitní s technicky vybavenými hráči a náhle to bylo 3:3. Po pěkných kombinacích a gólech Pepíka Opatřila, který hrál s velkou chutí jsme se ujali vedení a náhle to bylo 5:3 v náš prospěch. Těsně před koncem prvního poločasu, bohužel špatně došlápne Tobola, který zůstal ležet a soupeř pohodlně skóroval. Bohužel v poločase zjišťujeme, že zranění Toboly je vážnější a sezóna pro něj zřejmě skončila. Druhý poločas jsme začali náporem a gólem Dvořáka jdeme do vedení o 2 branky. Potom přichází doslova "hororové" okamžiky zápasu. Soupeř srovnává na 6:6, následné Uhlíř po nádherném průniku na 7:6 pro TD a dochází k vážnému zranění našeho dalšího hráče Slámy, který zůstává ležet v bolestech na hrací ploše a asi 10 minut se nehrálo. Poté přichází okamžik, který bych rád zapsal do historie futsalové divize F . Kapitán Komárovic bez ohledu na vývoj utkání, kde mohl pomoci svému týmu o zkorigování nepříznívého výsledku utkání. Pomáhá společně se mnou hráči Slámovi do kabin a do konce utkání s hráčem zůstává. Utkání vyhráváme 10:6, ale kdyby to bylo možné, klidně bych věnoval tyto body Komárovicím, i když jich mají už dost. Bohužel Sláma má natržené vazy v koleni a sezóna pro něj zřejmě také skončila. Kažodpádně bych jménem celého klubu děkuji za pomoc a vstřícné gesto, kde body byly až na druhém místě. Komárovice mají velmi dobré mužstvo a myslím si, že play off jim neunikne.
Našim borcům přejeme brzké uzdravení. Na utkání s Opavou už by měl být připravený Jachník a "naštěstí" se pomalu uzdravují i další hráči.“

G.T. Trojanovice – Edison Ostrava 8:4

Branky: Špaček Radim 3, Košelík Radim 2, Klimpar Pavel 2, Petrželka Dalibor - Holaň David 3, Vrečka Tomáš

Dalibor Petrželka (G. T. Trojanovice): Do utkání s Edisonem Ostrava jsme šli s celkovou bilancí vzájemných zápasů 0:3 a z loňské sezóny jsme znali sílu soupeře hlavně ve hře dopředu. Začátek utkání jsme nepodcenili a po několika zaváhání hostů v rozehrávce jsme šli rychle do dvoubrankového vedení, do poločasu jsme přidali ještě 3 branky a inkasovali pouze jednou. Po změně stran již Trojanovice drama nepřipustily a s kvalitním soupeřem z Ostravy "urvaly" všechny 3 body.“

Filip Talián (Edison Ostrava): „Trojanovice šly rychle do vedení. Nutno dodat, ze jsme jim všechny góly darovali. Dá se říci, že si soupeř uhrál pouze jeden gól po autu. Zbytek bylo téměř vše 2 na 1, když namazal poslední hráč. To samozřejmě nesnižuje kvalitu hráčů a manšaftu soupeře, který věděl co chtějí hrát a dařilo se jim to plnit. Nezbývá než pogratulovat soupeři ke třem bodům a my opět musíme potvrdit domácí neporazitelnost v dalším utkání s Tornádem Nový Jičín.“

FU Kopřivnice – SK Ferram Opava  5:3

Branky: Bartoš Roman 2, Galia Radim, Závodný Jiří, Juřena Tomáš - Pospěch Zbyněk 2, Binar Tomáš

Oskarol Orlová - Dragons Nový Jičín 9:3

Branky: Schimke Robert 4, Hujo Tomáš 2, Regec Lukáš 2, Sobocik Roman - Palla David, Handrych Jaroslav, Hrubý Marek

Kdo překvapil v tomto kole? Top Dogs Nový Jičín

Vyhrát na půdě rozjetých Komárovic, to je pro Top Dogs určitě úspěch, i když svou hrou, kterou předvádí v posledních zápasech Top Dogs, tak to zase takové překvapení není.