Top Dogs a Beach Boys si připisují velmi důležité body pro play off!

12.12.2017 21:37

Divize F

Top Dogs s Beach Boysem dokázali vyhrát své zápasy se soupeři v přímém souboji o play off. Ani jeden zápas však nebyl jednoznačný a bojovalo se až do úplného konce. Dragoni nedokázali vyhrát ani své druhé derby v letošní sezóně  a prohráli s Tornádem vysoko 9:3. Bohužel Dragony v této sezóně trápí hodně zranění a nemůžou nastupovat v optimálním složení. Edison si jednoznačně poradil s Krmelínem a posunul se na druhou příčku v tabulce. Jokerit si připsal na horké půdě v Opavě první letošní porážku. FU Kopřivnice se vrátila na vítěznou vlnu a Trojanovice rozdrtili v domácí hale Amatér Komárovice.

G.T. Trojanovice – Amatér Komárovice 11:2

Branky: Maruchnič Ivo 3, Košelík Radim 3, Petrželka Dalibor 2, Klimpar Pavel 2, Štika Jan - Foukal Tomáš, Kuchař Michal

Předehrávka sedmého kola vyšla na výbornou futsalistům Trojanovic, kteří ve své hale porazili vysokým výsledkem Amatér Komárovice. Komárovice, nicméně k utkání nastoupily bez svých největších ofenzivních klenotů. Za zmínku určitě stojí, že si hattrick připsal brankář domácích Ivo Maruchnič. Trojanovice se touto výhrou dotáhly právě na svého soupeře z Komárovic a se ziskem 12 bodů jsou na pátém místě.

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Utkání se nám jednoduše povedlo, hned z prvních dvou rohů jsme vedli 2:0 a pak už jen soupeře trestali z jeho chyb ve snaze náskok snížit. Druhá půle zápasu probíhala podobně, nutno však dodat, že tým z Komárovic se nevzdával a za vytvořené příležitosti ve druhém poločase si zasloužil vstřelit určitě více branek než dvě. Svůj den měl také v brance Trojanovic Ivo Maruchnič, který nejen že vychytal několik tutovek soupeře, ale sám se dokázal hned 3x gólově prosadit.“

Tomáš Foukal (Amatér Komárovice): Na zápas s Trojanovicemi jsme odjížděli v hodně okleštěné sestavě, pouze s jedním útočníkem a to bylo pro tento zápas klíčové. Trojanovice, ostatně jako vždy, vsadily na urputnou obranu s protiútoky. Přizpůsobili jsme se soupeři a utkání bylo bez tempa, nasazení. Zdejší diváci se bavili snad jen vstřelenými góly do naší sítě. My jsme nedokázali soupeře rozpohybovat a tak s námi neměl žádný problém. Když už jsme se k něčemu vážnějšímu dostali, ztroskotali jsme na střelbě.“

SK Ferram Opava – FC Jokerit Kopřivnice 9:3

Branky: Binar Tomáš 4, Krčmařík Lukáš 3, Pospěch Zbyněk, Žurek David - Bortel Petr, Chromečka Ondřej, Bartoň Martin

Ferram si doma s přehledem poradil s posledním neporaženým týmem Jokeritem, který si z Opavy veze zasloužený příděl. V dresu Ferramu úřadoval Tomáš Binar, který vstřelil 4 góly. Ferram se tak pomaličku posouvá stále výše v tabulce a to má stále odložený zápas s Tornádem k dobru. Navíc pro Ferram se jednalo o teprve druhý domácí zápas v této sezóně.

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Zápas s Opavou se nám vůbec nepovedl. Domácí přesně věděli, co mají hrát a nám dělala problém orientace a pohyb na specifickém hřišti. Hráli jsme bez nápadu a nasazení. Prohrávali jsme osobní souboje, ze kterých domácí trestali. Byl to zcela opačný zápas než derby proti FU. Musíme se vzpamatovat a v příštím zápase se zase chytnout.“

Oskarol Orlová – Top Dogs Nový Jičín 2:9

Branky: Mleziva Tomáš 2 - Šimek Jiří 3, Jachník Jiří 2, Opatřil Josef 2, Uhlíř Lukáš, Bátrla Tomáš

Jak už bylo napsáno před tímto kolem. Pro oba dva týmy se jednalo o hodně důležité body v boji o play off a větší nervy v zápase prokázali futsalisté Top Dogsu, kteří si z Orlové vezou všechny body. Za zmínku určitě stojí hattrick Jiřího Jachníka. Bohužel pro Orlovou je to asi první zápas v této sezóně, který se jim moc nepovedl. Naopak Top Dogs letos začal body sbírat v pravý čas a už je na osmé příčce v tabulce.

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Z horké půdy v Orlové vezeme existenční body pro play-off! Utkání v Orlové nejsou jednoduchá pro všechny soupeře. Komorní atmosféra, klouzající palubovka, jinak ve velmi útulné hale a také přemotivovaní domácí hráči. Po zápase s Opavou, kde jsme velmi netakticky doslova proj.... konec utkání, to byl zápas o všechno. Buď bojovat o play off nebo .... K utkání se připojuje naše stálice a "kat" minulých ročníků Orlové Martin Bajger, který byl bohužel nakonec "nešťastníkem" tohoto utkání. Zápas začínáme velkým náporem, kdy Šimek a Uhlíř míří jen do tyče a opět dostáváme z brejku na 1:0. Poté se nám moc nedaří, soupeř hraje dost agresivně a vulgárně, hlavně díky absenci "staré gardy", přesto vyrovnáváme po skvěle zahraném přímém kopu Uhlíře a následně díky skvělé reakci Beňa, kdy chytá jistý gól a pohotově vyhazuje, vedeme 2:1 a následně 3:1. Soupeř situaci moc nezvládá a jejich hráč dostává za faul a následné "vulgární" urážky rozhodčího ČK. Bohužel přesilovka se nám moc nedaří, soupeř utahuje smyčku a jedinou bombu od Jachníka kryje velmi obětavý brankář. Poločas vedeme o 2 branky. Druhý poločas nás soupeř dostává pod velký tlak, který ale odmítá Šimek a zvyšuje na 4:1. Soupeř po přímém kopu snižuje na 4:2, tzn. pro nás opět hororovou vzpomínku na minulý týden s Opavou. Bajger neunáší neustálé ataky soupeře, které rozhodčí bohužel přehlíží a "vyjadřuje svou nespokojenost", bohužel dostává 2 ŽK a jdeme do 3. V tomto momentu se otáčí zápas, soupeř jde do power-play a hraje 5:3, jsme pod velkým tlakem, ale skvělý Beňo pohotově vyhazuje na Jachníka a do prázdné branky dáváme na 5:2 a poté Opatřilem na 6:2 a jsme na koni a útočíme i ve 3 a dáváme na 7:2. V závěru ještě konečně vychází i "téměř" dokonale nacvičené situace z rohu a přidáváme 2 branky. Musím konstatovat, že jsme se dokázali semknout a předvést velmi koordinovaný a taktický výkon a konečně se nám zlepšila i obranná fáze, kdy byl velmi znát i návrat do sestavy Vojty Dvořáka, který nám proti Opavě chyběl. V sobotu nás čeká jeden z nejtěžších našich dlouholetých soupeřů Jokerit, tak doufám, že vítězství z Orlové nás povzbudí.“

FU Kopřivnice - KFV Roub Vítkovice 5:2

Branky: Bartoš Roman, Galia Radim, Závodný Jiří, Juřena Tomáš, Střelec Pavel - Šmíd Roman, Bláha Martin

FU Kopřivnice napravila zaváhání z minulého kola a Roubu připravila čtvrtou porážku v řadě. Roub bohužel v následujících dvou kolech čekají dva velmi těžké zápasy. Doma s Ferramem a venku opět v Kopřivnici s Jokeritem, ze kterých by už nutně potřeboval vybojoval nějaké body. Naopak FU se vrátilo na vítěznou vlnu a v čele soutěže už má opět pětibodový náskok.

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice):"Dnes nás čekal kvalitní soupeř, který hraje hodně futsalově a má ve svém středu několik velmi zkušených hráčů. Proto jsme chtěli hrát pozorně v obraně a čekat, jestli se nenaskytne nějaká možnost k protiútoku. Podařilo se nám udeřit hned z prvního, když si náš nejmladší hráč poradil se sólovým nájezdem jako zkušený mazák. Hned na to jsme však dovolili domácím vyrovnat a vzápětí je pustili do vedení, které jim vydrželo až do přestávky. V té jsme si řekli, že musíme být ještě trpělivější než doposud a že musíme brejkové situace řešit kvalitněji než v první půli. Bohužel jsme ale hned v prvních minutách dostali dva góly, při kterých jsme neměli zrovna štěstí a i když se nám později podařilo snížit, dostali jsme po chybě pátý gól a zkušený soupeř si už zaslouženou výhru pohlídal. Prohráli jsme tak už pátý zápas v řadě a je cítit, že kluci už jsou trochu frustrovaní, ale máme hodně mladé mužstvo a já věřím, že to nejlepší nás teprve čeká."

SK Krmelín - Edison Ostrava 1:6

Branky: Vančo Jan - Holaň David, Vrečka Tomáš, Polášek Jakub, Sedlář Dominik, Talián Erik, Mooc Aleš

Rovněž souboj Krmelína s Edisonem byl strašně důležitý. Edison si první venkovní výhrou v této sezóně připsal 3 body a poskočil na druhou příčku. Naopak Krmelín se hodně propadl a aktuálně se nachází na 11. místě.

Antonín Růčka (SK Krmelín): „Hráli jsme hodně špatně, bez pohybu, bez důrazu a navíc se ve druhé půli někteří hráči nestačili vracet a nechytali se se soupeřem. Edison byl daleko lepší a hrál v pohybu na rozdíl od nás. My jsme za celý zápas neměli ani pořádně žádnou střelu.“

Filip Talián (Edison Ostrava): „Už od prvního poločasu bylo jasné, kdo bude aktivnějším týmem, když jsme nastřelili tři tyčky a veškeré větší šance nám vychytal Pospíšil. Podařilo se nám jít do vedení, ale těsně před prvním poločasem inkasujeme smolný gól. V první minutě druhého poločasu skórujeme a i když se soupeř snaží napadat, tak se nám daří hrát stále naši hru. Přidáváme další branky a kontrolujeme utkání. Do Krmelína jsem jeli pro tři body a ty máme. Navíc nás muže těšit i předvedená hra.“

Beach Boys Odry - Růžové Tlapičky Hukvaldy 11:6

Opět důležitý zápas pro oba dva týmy, který zvládli lépe domácí. Beach Boys měl výborný vstup do obou poločasů, nicméně Tlapičky dokázali zápas srovnat z nepříznivého stavu až na 6:6. Bohužel pro Tlapičky to byli ovšem opět domácí, kteří se dokázali dostat do vedení a zápas už v závěru nepustily a připsali si důležité tři body. Beach Boys se tak dotáhl na mužstva na hranici play off, naopak Tlapičky jsou na předposledním místě a v následujících třech zápasech mají asi nejtěžší los ze všech týmů, když postupně narazí na oba kopřivnické celky a na Ferram Opavu.

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry):  „Zápasu jsme začali udávat tempo od samotného začátku a docela brzy jsme se dostali do vedení 2-0, po většinu času jsme hru kontrolovali a byli stále aktivní a často na míči. Avšak hosté neskládali zbraně a neustále hrozili. Odpovídá tomu také situace 2 s před koncem, kdy hosté stahují stále na hratelných 4-2. Druhá půlka nabídla totožný obrázek jako první. Když už se zdálo, že si v zápase dojdeme pro první domácí 3 body se však na týmu projevil výpadek, a hosté srovnali až na 6-6. Naštěstí kluci zabrali a důležitá branka Maléře na 7-6 nasměrovala tým k rozhodujícím brankám urvat 3 body. I když to dle výsledku vypadá jednoznačně, značně jsme se na to nanervovali. I přes hodně branek jsme plno vyložených šancí nedali, což se nám mohlo taky vymstít, jelikož hosté také nesčetněkrát zahrozili před naší kasou v tutovkách. Ale v premiéře v divizi chytající Šustek, byl razantně proti a tým neskutečně podržel v zásadních a kritických momentech. Opět jsme předvedli týmový výkon a rád bych více vyzdvihnul jednotlivce, ale tenhle zápas zřejmě patří našemu brankáři Šustkovi, který i přes zdánlivě hodně branek podal na nováčka excelentní výkon. Dvě chycené desítky navíc mluví za všechno. Ale první 3 body doma v sezoně jsou prostě super!“

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Další nepovedený zápas absolvovali hráči RT Hukvaldy v nedělním večerním utkání v bouřlivém prostředí oderské haly. Začátek byl opět žalostný a už ve 3. minutě svítilo na ukazateli skóre 2:0 ve prospěch domácích. Snad jedinou větší naději Tlapiček byla situace z páté minuty, ale šance M. Vyviala se minula účinkem. Naopak domácí B.B. v minutě osmé přidal třetí branku a byl to nadále on, kdo udával tempo hry. Nic na tom nezměnila ani parádní střela do šibenice A. Fojtíka z jedenácté minuty utkání, jelikož o pár desítek sekund později byl rozdíl opět třígolový. V předposlední minutě prvního poločasu se dostal ke slovu i M. Václavík, ale jeho „desítka“ po 6 AKU faulu domácích nenašla ten správný cíl. Určitou jiskřičku naděje vybojoval přece jen těsně před poločasovou sirénou M. Vyvial, když skluzem snížil na celkem ještě přijatelný rozdíl dvou branek. Nepoučeni z úvodu prvního poločasu vstoupily Tlapičky do poločasu druhého a hned v úvodní minutě inkasovaly popáté. Po další chybě v obranné činnosti to bylo ve 24. minutě už 6:2 a zdálo se, že o osudu utkání je téměř rozhodnuto. Jenže poté nastal zcela nečekaný střelecký obrat a dvěma zásahy A. Hubeňáka a jedním M. Vyviala a M. Václavíka byl stav zápasu ve 33. minutě rázem srovnán na 6:6. Místo toho, abychom zkoprněným domácím hráčům a fanoušků zasadili další údery, přišel zcela nepochopitelný zkrat a po dalších dvou chybách šli domácí opět do dvougólového vedení. Zcela marná byla snaha v posledních třech minutách (při hře bez brankáře) něco s utkáním udělat, ba naopak kalich hořkosti byl vypit do dna, když domácí borci dalšími třemi zásahy vyprovodili hosty domů s jedenáctigólovým přídělem.“

1. FC Tornádo Nový Jičín - Dragons Nový Jičín 9:3

Branky: Plešek Petr 3, Fojtík Milan 2, Repa Martin 2, Novotný Daniel, Horák Patrik - Handrych Jaroslav 3

Kdo překvapil v tomto kole? G.T. Trojanovice

Tak vysokou výhru Trojanovice opravdu čekal málokdo.

Kdo se trápil? Růžové Tlapičky Hukvaldy

Tlapičky se v Odrách hodně Trápily a nejvíce to bylo vidět po vyrovnávacím gólu na 6:6, kdy opět inkasovaly a ztratily tak definitivně šanci vyhrát tento zápas.

Kdo zklamal? Oskarol Orlová

Orlová bohužel ztratila velmi důležité body v domácím zápase s Top Dogsem a nedokazala prodat svoje výborné výkony z letošní sezóny.