Po čtvrtém kole jsou bez porážky už pouze kopřivnické týmy FU a Jokerit!

21.11.2017 19:52

Divize F

Velmi dramatické a vyrovnané utkání se odehrálo v Novém Jičíně, kde Top Dogs přivítal FU Kopřivnici. Před výbornou diváckou kulisou se utkání rozhodovalo až v samotném závěru, kdy Top Dogs nedokázal využít svůj tlak k vyrovnání a naopak deset sekund před koncem inkasoval gól do prázdné brány na 4:2. Ferram Opava si doma zastřílel a Beach Boysu nasázel 13 gólů. Do hry už se zapojil i Lukáš Krčmařík, který si v tomto zápase připsal na své konto 7 bodů za čtyři góly a tři asistence. Tlapičky si připsali první letošní výhru, když doma porazili nováčka G.T. Trojanovice kterým se zápas hodně nepovedl. V Ostravě řádil Petr Plešek, který sám porazil šesti góly Roub a uštědřil mu tak první letošní porážku v soutěži.

Růžové Tlapičky Hukvaldy – G.T. Trojanovice 7:2

Branky: Fojtík Adam 3, Dvořák Ondřej 2, Levčík David - Maruchnič Ivo, Prorok Lubomír

Zápas na který asi budou chtít futsalisté Trojanovic velice rychle zapomenout. Tlapičkám doslova vnutili výhru svým výkonem.

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): Až ve čtvrtém mistrovském zápase se nám podařilo (i díky dalším navrátilcům do sestavy – Štefek, Dvořák, Levčík) bodovat a to proti dalšímu nováčkovi divizní soutěže. Hned v úvodu je ale nutno zdůraznit, že celkový brankový rozdíl zdaleka neodpovídá poměru sil na hřišti. Hosté začali velice sebevědomě a už ve 2. minutě otevřeli skóre utkání. V 6. minutě sice O. Dvořák srovnal na 1:1, jenže Trojanovice měly o něco později další šance a kopec smůly, když v rozmezí jedné minuty 2x orazítkovaly brankovou konstrukci Otoupalíkovy brány. A tak přišel pro ně nečekaný trest a po kiksu v obranné činnosti a brankáře si dokonce vstřelily vlastní gól. Poté Trojanovice zahájily a až do konce zápasu průběžně praktikovaly hru s brankářem v poli, což se jim nakonec stalo osudným.“

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Ztráta bodu s týmem z Hukvald nás nemrzí tolik jako předvědený výkon. Krom úvodu utkání, kdy jsme se dostali do vedení a následných dvou povedených akcí, ze kterých jsme nastřelili brankovou konstrukci, jsme se již k ničemu dalšímu pořádně nedostali. Soupeř s přehledem trestal naše chyby v rozehrávce. Při následné powerplay jsme ještě chvíli věřili, že se do utkání vrátíme, bohužel jsme si trápili stejně jako při hře 4 na 4 a Hukvaldy tak navýšily náskok a zaslouženě zvítězily.“

FV Roub Vítkovice - 1. FC Tornádo Nový Jičín 4:6

Branky: Holman Jakub 2, Benko Matyáš, Kremzer Petr - Plešek Petr 6

Roub Vítkovice si připsal první porážku v letošní sezóně. Ač byl zápas velmi vyrovnaný, tak Roubu dělal veliký problém důraz Tornáda a osobní souboje, které mladí hráči Roubu prohrávali. Tornádo si tak po nepovedeném domácím zápase s Jokeritem připisuje první tři body do divizní tabulky.

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Před zápasem jsme kluky nabádali, ať se se soupeřem nepřetlačují, ale ať jsou raději více v pohybu a nemusí podstupovat těžké osobní souboje. Taky jsme chtěli, ať hrajeme stejně, i kdybychom prohrávali. Jenže máme hodně mladé mužstvo, a tak se nám dařilo taktiku dodržovat jenom nějakých deset dvanáct minut. Potom jsme si nechali vnutit soupeřův styl a podstupovali mraky soubojů, z nichž jsme většinu prohráli. I přesto jsme si ale dokázali vytvořit hodně šancí, ale dali jsme z nich pouze tři góly a šli do šaten za remízového stavu. Do druhé půle jsme nastoupili o něco lépe, ale zase jsme neproměnili nějaké šance a naopak jsme gól dostali. I když se nám, dnes už počtvrté povedlo vyrovnat, zase jsme si nechali dát hodně zbytečný gól a protože jsme pokračovali v neproměňování šancí a navíc dostali další gól, bere dnes tři body soupeř. Zápas se nám dnes sice nepovedl, ale jak už jsem psal, máme mladé mužstvo, tak věřím, že se z toho brzo oklepeme. Chyby včetně těch mých si rozebereme interně a v pátek v Brušperku si už snad povedeme lépe.“

Edison Ostrava – Oskarol Orlová 6:4

Začíná to být evergreen. Orlová opět hraje výborný futsal a v závěru ztratí všechny tři body. Kde mohla už Orlová v letošní sezóně být, kdyby vyhrála všechny své zápasy?

Filip Talián (Edison Ostrava): Soupeř byl velmi organizovaný v obranné fázi, když se snažil bránit od půlky a pak rychle napadat. Šli jsme do vedení, ale soupeř hodně tlačil a dostával se do šancí. Do poločasu se mu podařilo srovnat. Ve 20s sekundě druhého poločasu inkasujeme, ale dokážeme odpovědět. Soupeř pak jde do vedení ještě dvakrát. Za stavu 3:4 jdeme 3 minuty před koncem do powerplay. Polášek vymetá šibenici brány. Poté jdeme do prečíslení 2 na 1, Sobek položí gólmana a jdeme do vedení. Do prázdné branky pak uklidil míč Babušík. Zajímavý zápas s aktivním soupeřem, kterému by spíše slušela remíza.“

Top Dogs Nový Jičín – FU Kopřivnice 2:4

Branky: Šimek Jiří, Uhlíř Lukáš - Bartoš Roman, Bednář Jiří, Závodný Jiří, Hruška Daniel

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „K utkání jsme nastoupili před zaplněnou halou ABC s odhodláním bodovat a uhrát se silným soupeřem solidní výsledek, co se nám podařilo jen bohužel napůl. Odehráli jsme s FU velmi kvalitní a fyzicky náročný futsalový duel, který ocenila zaplněna hala v NJ potleskem a dostalo se nám uznání i od rozhodčích, kteří utkání řídili s velkým přehledem. V prvním poločase jsme soupeře zatlačili, měli jsme i spoustu nebezpečných šancí, které zakončil na 1:0 velezkušený "veterán" a místopředseda oddílu Franta Hrachovec. Soupeř hrozil spíše z brejků, ale v brance si počínal velmi dobře Beňo. Bohužel se před koncem prvního poločasu dopouštíme chyby v rozehrávce, kterou vystihne Bartoš a uniká sám na Beňa, kterému dává se štěstím branku a bylo srovnáno. Vstup do druhého poločasu se nám oproti prvnímu moc nepovedl a soupeř navyšuje na 2:1 a bohužel v zápětí na 3:1. Poté se opět nechceme smířit s porážkou a hraje se většinou u brány FU. Uhlíř nastřeluje tyč. Posledních 5 minut druhého poločasu je velmi dramatických. Už hrajeme velmi otevřený futsal a FU dává tyč. Následně výstavním gólem (opět z kategorie "Borec na konec"), snižuje Šimek. Bohužel poslední 2 minuty před koncem zahazuje 3 "tutové" šance Bátrla, (který odehrál opět velmi dobrý zápas) a při power play dostáváme 10.sec. před koncem gól na 4:2. Co dodat? Soupeři gratulujeme. Bohužel utkání slušela spíše remíza, ale nedá se nic dělat. Zkusíme v sobotu bodovat v Komárovicích a posunout se na příčky zajišťující play-off, protože se v této soutěži dá hrát s každým soupeřem vyrovnané utkání.“

FC Jokerit Kopřivnice – SK Krmelín 3:3

Branky: Buček Michal, Chromečka Ondřej, Bartoň Martin - Mácha Pavel, Vančo Jan, Ručka Antonín

První poločas byl velmi takticky zahraný bez výraznějších šancí. Do druhého poločasu už obě družstva vstoupila aktivněji. Jokerit v zápase sice 3x vedl, nicméně Krmelín dokázal vždy velmi rychle zareagovat a vyrovnat, nicméně do vedení se v zápase dostat nedokázal a tak v závěrz mohl rozhodnout domácí kapitán Prchal, který ovšem netrefil prázdnou branku a tak si Jokerit připsal první budovou ztrátu v letošní sezóně.

Radek Březina (Jokerit Kopřivnice): „Věděli jsme, že nás proti Krmelínu čeká velice těžké utkání, což se na hřišti také potvrdilo. Krmelín prokázal své kvality a dlouho jsme se nedokázali prosadit. Pár brankových příležitostí jsme si vytvořili, ale ke vstřelení branky to bohužel pro nás nevedlo. Celkově opatrný první poločas tak zůstal z obou stran pouze u šancí. Ve druhém poločase se nám třikrát podařilo jít do vedení, ale hosté vždy ve velmi krátké době skóre korigovali. Na konci jsme měli i trochu smůly, když se nám ze dvou velmi nadějných šancí nepodařilo skórovat. Z mého pohledu měl tento zápas na divizní úroveň velkou futsalovou kvalitu a obě mužstva předvedly jak kvalitní útočné kombinace, tak organizovanou a takticky vyspělou obranu. Poděkování patří také hojnému počtu fanoušků, kteří našli cestu na tento zápas a pomohli v hale vytvořit solidní atmosféru.“

Dragons Nový Jičín - Amatér Komárovice 1:10

Branky: Handrych Jaroslav - Kuchař Michal 5, Bezděk David 2, Lasovský Martin 2, Hrdlička Adam

Petr Strbačka (Dragons Nový Jičín): Bohužel Nás ničí zranění důležitých hráčů jako Štěpjak který nám hodně chybí, Žurek. Po utkání s Top Dogs si přetrhal vazy Zetocha, a aby toho nebylo málo teď na marodku přibil se zády Rulíšek. Do zápasu jsme nastoupili opatrně a bylo to znát. Celkem rychle se soupeř dostal do vedení. Do poločasu se nám podařilo vyrovnat, ale po druhém poločase bylo vše špatně, hráči nehráli týmově a začali kličkovat a zbytečně ztrácet míč (chyběla morálka a disciplína!!) a to kdyby nebyl v bráně Klýgl bůh ví jak by to dopadlo. Určitě bych vyzdvihl hráče Komárovic, Adama Hrdličku ten byl úplně všude. Teď se musíme soustředit na Orlovou."

Adam Hrdlička (Amatér Komárovice): Začali jsme opatrně a šli do zápasu s tím, že budeme hrát odzadu a dáme první branku. Vstřelit první gól se nám podařilo, ale první poločas byl až velice opatrný z obou stran a taky tomu nasvědčoval výsledek po 20 minutách. Dělali jsme zbytečné individuální chyby a nemohli se v útoku prosadit, vlastně jsme ani moc vyložených šancí v první půlce neměli. O poločase jsme si v šatně něco řekli a vletěli jsme na soupeře. Začali jsme být víc na balóně, vyhýbali se chybám a hráli dobře týmově. Když hraje dobře tým, vyniknou jedinci a v sobotu vynikl Kuchy, čímž výrazně přispěl k zisku dalších třech bodů.“

Ferram Opava – Beach Boys Odry  13:6

Branky: Pospěch Zbyněk 5, Krčmařík Lukáš 4, Binar Tomáš 2, Žurek David, Kuzník Jakub - Veselý Filip 2, Maléř Lubomír 2, Zagol Martin, Sedláček Petr

Kdo překvapil v tomto kole? 1. FC Tornádo Nový Jičín

Tornádo si připsalo první výhru v sezóně a to na palubovce doposud neporaženého Roubu Vítkovice.

Kdo se trápil? G.T. Trojanovice

Takový zápas Trojanovice asi dlouho nehrály. Třešničkou na dortu byl vlastní gól, kterým poslali Tlapičky do vedení.

Kdo zklamal? Oskarol Orlová

Výborně rozehraný zápas na Edisonu nedokázali dovést do vítězného konce a minutu a půl před koncem nechali všechny body v Ostravě Edisonu.