Jokerit Kopřivnice je mimo pozice pro play-off!

09.01.2018 13:14

Divize F

Velká krize přišla na futsalisty Jokeritu, kteří dokázali naposledy vyhrát derby s FU a od té doby prohráli čtyřikrát v řadě. Taková bodová ztráta se musela nutně projevit i v tabulce a Jokerit tak po devátém kole vypadl z nejlepší osmičky, která zajišťuje účast v play off. Aktuálně tak je mimo play off druhý a třetí tým loňského ročníku, jelikož Tlapičkám se letos rovněž nedaří a po prohře na Ferramu jsou stále na jedenácté příčce.

Beach Boys Odry si doma poradil s Dragony, kterým nedovolily vstřelit ani jeden gól. Krmelín daroval body Komárovicím a šlágr kola vyzněl v závěru lépe pro Trojanovice.

SK Krmelín - Amatér Komárovice  5:7 (3:1)

Branky: Mácha Pavel 2, Vančo Jan, Ručka Antonín, Niemczyk Jiří - Hrdlička Adam 2, Kuchař Michal 2, Lasovský Lukáš 2, Škařupa Petr

Futsalisté Krmelína nedokázali výborně rozehraný zápas dotáhnout do vítězného konce. Především v prvním poločasy měli rozhodnout o svém vítězství, nicméně Komárovicím hodně pomohl gól kterým snížily na 1:3. Ve druhé půli už si šli Komárovice za vítězstvím a šesti góly v řadě otočily vývoj zápasu ve svůj prospěch.

Adam Hrdlička (Amatér Komárovice): „První poločas byl z naší strany asi nejhorší v téhle sezóně. V prvním zápase roku 2018 na nás byla vidět nesehranost po Vánocích. Nedokázali jsme si pořádně nahrát, chyběl větší pohyb a nabídka na place. Když už jsme si dokázali naběhnout, tak akce skončila v předfinální fázi. Z toho také vyplynulo vedení domácích 3:0 už v 10. minutě. Do poločasu jsme dokázali stáhnout náskok soupeřů aspoň na 3:1. V poločase jsme malinko promíchali posty a řekli si co opravdu chceme hrát a kupodivu jsme to dokázali přenést do zápasu. Začali jsme plnit pokyny trenéra a dokázali zápas otočit na 7:3, nicméně jsme poté ještě inkasovali dvě branky. Klukům děkuji za odedřený 2. poločas.“

G.T. Trojanovice – Top Dogs Nový Jičín 5:4 (2:2)

Branky: Špaček Radim 2, Petrželka Dalibor 2, Židek Karel - Bajger Martin 3, Dorotík Lumír

Souboj Trojanovic s Top Dogsem nabídl drama až do úplného konce. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a oba dva týmy se přetahovaly o vítězství v zápase, které nakonec spadlo do klína futsalistům Trojanovic, kteří zásluhou Radima Špačka otočily nepříznivý výsledek ve svůj prospěch a Top Dogs nakonec porazily nejtěsnějším rozdílem 5:4.

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Bohužel těsně před začátkem zápasu jsme přišli o Pavla Klimpara, a museli jsme hodně improvizovat ve složení našich čtverek což se v zápase na naší hře bohužel velmi negativně projevilo. V zápase jsme nehráli příliš dobře a dělali jsme zbytečné chyby. Jsem tak spokojený pouze s vítězstvím, které jsme naštěstí v závěru zápasu dokázali získat.“

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): Na "šlágr kola" jsme se velmi těšili. Bohužel karetní distanc vyřadil nejlepšího hráče kanadského bodování Uhlíře. Vánoční turnaj "starých gard" Jachníka a Kunce a v den zápasu onemocněl Bátrla a Dvořák. Do krásné haly v Čeladné jsme nakonec odjížděli ve velmi improvizované sestavě, převážně se starou gardou.

Přesto hned v úvodu se proti plné soupisce soupeře nebojácně vrháme do protiútoku a Bajger otevírá skóre. Bohužel poté doslova darujeme soupeři 2 branky. Trojanovice využívají zkušeného brankáře Maruchniče ke hře v 5 a to nám dělá problémy, vzhledem k tempu a docházejícím silám. Martin Bajger, ale opět vyrovnává na 2:2 a po několika neproměněných šancích na obou stranách, kde excelují oba brankáři se rozcházíme za nerozhodného poločasového stavu. Ve druhém poločase se opět probouzí "špílmachr", Bajger a navyšuje naše vedení na 3:2.

Bohužel kapitán Špaček rozebírá celé naše mužstvo a je to 3:3. Do konce utkání zbývá ještě 10 minut a to je sakra hodně. Po vynikající individuální akci Šimka, který nachází Lumču Dorotíka vedeme zase o 1 branku. Poté kličkovanou Opatřila a jeho zakončení skvěle vypichuje z brankové čáry Maruchnič. Asi 3 minuty před koncem přichází smolný okamžik, kdy bomba z rohového kopu trefuje velmi nešťastně Jirku Šimka a je to 4:4. Utkání míří k zaslouženému remízovému stavu, ale k naší nevoli vymyslí Špaček poslední hřebíček do naší rakvičky a soupeř vede minutu a půl před koncem 5:4. Jdeme do power-play, kluci už šlapou vodu a 10 s před koncem utkání soupeř zázračně vytahuje před brankovou čarou. Utkání bylo velmi korektní, bez zbytečných faulů a řídili jej velmi dobře pan Glogar s Martinem Pustějovským. Bohužel pro náš tým bude ještě cesta do play-off velmi trnitá, hlavně díky rozsáhlé marodce, která nás sužuje v této soutěží již třetím rokem.“

FU Kopřivnice - Edison Ostrava 7:4 (1:2)

Branky: Střelec Pavel 2, Bartoš Roman, Galia Radim, Bednář Jiří, Petráš Radek, Závodný Jiří - Holaň David 2, Vrečka Tomáš, Talián Erik

Edison dlouho držel s lídrem krok a dokonce dokázal vyhrát první poločas. Nicméně FU svou aktivní hrou si vzalo zaslouženě vedení zpět na svou stranu, ale definitivní tečku v zápase přidalo až při power-play Edisonu, kdy se jim podařilo trefit prázdnou bránu.

Filip Talián (Edison Ostrava): „Soupeř začal utkání aktivněji a vytvářel si šance, ale nás držel gólman. Dostáváme však první gól. Poté se nám daří odpovědět a těsně před poločasem jdeme do vedení. Ve druhém poločase je to opět FU která je aktivnější. A daří se ji srovnat šťastným gólem. Poté soupeř otáčí na 4:2. Jdeme do powerplay a snižujeme na 4:3. Bohužel pak přichází chyba gólmana, který vyhodí míč na sálovky soupeři a je to 5:3. Opět snižujeme z powerplay, ale vzápětí inkasujeme. Poté se soupeř ještě prosazuje do prázdné brány. Velmi kvalitní utkání před mnoha diváky. Musíme uznat, ze FU je výborné mužstvo, které jako jedno z malá hraje opravdu futsal! Gratulace lídrovi ke třem bodům.“

FC Jokerit Kopřivnice - KFV Roub Vítkovice 4:6 (3:5)

Branky: Bartoň Martin 2, Prchal Karel, Chromečka Ondřej - Jaroš Václav 4, Holman Jakub, Gaži Matěj

Do Kopřivnice přijel Roub Vítkovice opět s velmi mladým kádrem, ale na hřišti to nebylo znát. Hráči Vítkovic se futsalem bavily a na hřišti bylo vidět, jak moc jim pomohla poslední výhra nad Ferramem Opava. Jokerit zaslouženě porazily a odvezly si zpět do Ostravy tři body a nadále tak stoupají v tabulce výše.

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Zápas se mi hodnotí špatně. Myslel jsem si, že se po svátcích po třech prohrách oklepeme a odrazíme se ode dna, ale opak byl pravdou. Hned ze začátku zápasu inkasujeme 3 laciné branky po našem nedůrazu v obranné činnosti a dostáváme se do ještě větší krize. Celý zápas se snažíme dotahovat, ale chybí myšlenka, nápad a lehkost ze začátku sezóny, kdy se týmu dařilo. Je potřeba dřít, semknout se jako tým, zlomit krizi, která na tým dolehla a z posledních 4 zápasů získat co nejvíce do bodů.“

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Začátek jsme měli parádní. Rychle jsme šli do tříbrankového vedení a měli hru pod kontrolou. Pak jsme sice udělali nějaké chyby, ale naštěstí se nám dařilo střelecky, tak jsme šli do šaten s dvoubrankovým náskokem. Tam jsme si řekli, že musíme hrát jednodušeji s ohledem na výsledek a raději míč zakopnout, než se jej snažit za každou cenu získat, protože pokud domácí útočili do připravené obrany, tak jsme jim toho moc nedovolili. V tomto duchu se nesl celý druhý poločas. Hráli hlavně domácí, my čekali na brejky a jeden z nich dokázali využít. Při powerplay domácích jsme sice měli i štěstí, ale taky jsme několikrát získali míč, jenže prázdnou bránu jsme netrefili. Všichni kluci dnes podali slušný výkon, ale Venca Jaroš a Tibor Dička v bráně předvedli něco navíc a hlavně díky nim jsme konečně dokázali Jokerit porazit.“

Beach Boys Odry – Dragons Nový Jičín 7:0 (5:0)

Branky: Vidlák Jakub 2, Murin Ondřej, Chuděj Tadeáš, Veselý Filip, Zagol Martin, Maléř Lubomír

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Zápas jsme ovládli od úvodních sekund. 3 rychlé góly v začátku zápasu udály pro průběh zápasu zásadní směr a pro oslabeného soupeře, jemuž scházelo několik hráčů základní sestavy, to pak bylo nesmírně těžké, když se to na ně valilo ze všech stran. Sice si vypracovali nějaké šance, ale kluci po většinu času míč kontrolovali a důrazně si říkali o to, že se tento večer odsud body nepovezou nikam. To co však předvedli fans, to byl tentokrát koncert, už za to choreo a za to jak se dokážou bavit tím vším je mazec. I oni se vyvíjejí a zlepšují. Chtěl bych tímto jim poděkovat, že to u nás v naší malé hale je takové jaké je. Je to vše hodně osobní a baví to zatím všechny. I když je třeba přimhouřit občas oko, tak je to způsob jak dostat lidi do haly. A pro jakékoliv hosty co k nám dojedou-velice sorry: naši fanoušci mají v srdci jenom jeden klub.....!“

SK Ferram Opava – Růžové Tlapičky Hukvaldy 6:4 (3:1)

Branky: Krčmařík Lukáš 3, Binar Tomáš 2, Pospěch Zbyněk - Hubeňák Adam, Mandičak Jan, Dvořák Ondřej, Fojtík Adam

Miroslav Tůma (SK Ferram Opava): „Přijel k nám nejkvalitnější protivník, s nímž jsme se zatím utkali. Dovolím si tvrdit, že se nacházel na úrovni FU Kopřivnice. Je čtvrtý od konce, ale výsledky neodpovídají jeho výkonům. Do přestávky dokázal snížit na 3:1 a ve druhé půli dokonce vyrovnal. Pak začalo nefalšované drama. Za to, co v Opavě předvedly, si Hukvaldy prohrát nezasloužily. Jednalo se o atraktivní utkání, v němž čarovali brankáři. Oba podali velice dobré výkony. Musím ale vyzdvihnout našeho Dalibora Fišera. Tomu se opravdu dařilo skvěle, zlikvidoval několik tutovek hostujícího celku a stal se hlavním strůjcem výhry.“

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Výborné utkání, bohužel se špatným koncem, odehrály Tlapičky v komorním prostředí opavském haly proti doposud v domácím prostředí neporazitelnému favoritu utkání. Hned v úvodních vteřinách zápasu měl 2 výborné příležitosti A. Hubeňák a později jednu A. Fojtík, bohužel bez gólového efektu. A tak přišel zákonitý trest a nejlepší střelec domácích L. Krčmařík v rozmezí 3 minut zajistil domácím slibný třígólový náskok. I nadále jsme měli nespočet příležitostí ke vstřelení gólu, ale až ve 14. minutě se to konečně podařilo zásluhou individuální akce A. Hubeňáka. Šance se poté střídaly na obou stranách, několikrát zvonily brankové konstrukce, ale na skóre se do konce první půle již nic nezměnilo. Když ve 3. minutě 2. poločasu nejdříve J. Mandičák a o 2 minuty později O. Dvořák rozvlnili síť jinak vynikajícího domácího gólmana, rázem byl třígólový náskok zapomenut a začínalo se vlastně od znova. V té době mohlo dojít na lámání chleba, ovšem po sporné gólové situaci z 27. minuty šel domácí Ferram opět do jednobrankového vedení. O minutu později zasvítila jiskřička naděje ještě jednou, když A. Fojtík nejenže vyrovnal na 4:4 a o něco později dokonce nastřelil břevno domácí svatyně, toto bylo ale ze strany Tlapiček gólově vše. Ve 35. minutě se prosadil svým důrazem i bývalý ligista Zb. Pospěch a definitivní pojistka domácího tříbodového zisku padla v minutě osmatřicáté. Hra bez brankáře v posledních dvou minutách zápasu nepřinesla kýžený efekt a tak divizní body zůstaly opět doma.“

1.FC Tornádo Nový Jičín – Oskarol Orlová 8:7 (3:4)

Branky: Polónyi Lukáš 3, Fojtík Milan 2, Hanzelka Jakub, Repa Martin, Novotný Daniel - Tomáš Michal 2, Kuzník Jiří, Mleziva Tomáš, Hujo Tomáš, Kondziolka Filip, Regec Lukáš

Kdo překvapil v tomto kole? Roub Vítkovice

Roubu se konečně podařilo zahrát s Jokeritem výborný zápas a zaslouženě si veze domů tři body.

Kdo se trápil? G.T. Trojanovice

Trojanovice doma otáčely zápas s Top Dogsem až v poslední minutě.

Kdo zklamal? SK Krmelín

Výborně rozehraný zápas nedokázal Krmelín dotáhnout do vítězného konce a opět tak přišel o tři body.