Dva góly 16-letého Benka zajistily Roubu tři body!!!

31.10.2017 16:55

Divize F

Úvodní kolo je za námi a zrodili se v něm opravdu zajímavé výsledky. Dva nováčkové vyhráli a to G.T. Trojanovice a Edison Ostrava, i když Edison si doma ve druhé půli zahrával s ohněm. Body pro Nový Jičín získal v tomto kole překvapivě Dragons. Krmelín navázal na výkony ze závěru loňské sezóny a Beach Boysu nedal doma šanci.

G.T. Trojanovice – Ferram Opava 6:3 (2:1)

Branky: Košelík Radim 2, Klimpar Pavel 2, Špaček Radim, Petrželka Dalibor - Žurek David, Rubý Patrik, Košárek Jakub

Začátek zápasu byl velmi opatrný z obou stran. Domácí vedli 2:0, ale hosté ještě do poločasu snížili na 2:1. Za stavu 3:3 dali domácí po učebnicové akci Maruchnič, Petrželka a Košelík na 4:3. V poslední minutě ještě zpečetil výhru domácích do prázdné brány Špaček.

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „Jsme rádi, že jsme vstoupili do sezóny vítězstvím. Důležité to je už jen proto, že nás přišlo podpořit více diváků něž na co jsme z předchozích sezón zvyklí a je to pak při utkání znát. S výsledkem jsme určitě spokojeni, s herním projevem už tolik ne.“

Oskarol Orlová – FC Jokerit Kopřivnice 4:5 (1:1)

Branky: Tomáš Michal 3, Smetana David - Kružliak Petr 3, Jiříček Jan, Chromečka Ondřej

V komorní atmosféře velmi vyrovnané utkání. Poločas skončil 1:1, ale s náskokem do toho druhého měla jít určitě Orlová. Ve druhém poločase Jokerit odskočil na 5:3, ale Orlová v power play v předposlední minutě snížila na 4:5 a v poslední sekundě sahala dokonce po vyrovnání. Jokerit si, tak domů odvezl šťastné 3 body.

Radek Březina (Jokerit Kopřivnice): „V prvním poločase byla lepším týmem Orlová a my jsme v obraně dělali zbytečné chyby, ale podržel nás naštěstí v bráně Fajmon. Ve druhém poločase jsme zlepšili hru a podařilo se nám odskočit na rozdíl dvou gólů. Orlová se ale nevzdala a v poslední sekundě ještě nastřelila tyč.“

1.FC Tornádo Nový Jičín – FU Kopřivnice 4:6 (2:3)

Branky: Plešek Petr 3, Urbanovský Prokop - Závodný Jiří 2, Juřena Tomáš 2, Galia Radim, Střelec Pavel

SK Krmelín – Beach Boys Odry 5:1 (2:0)

Branky: Ertel Lukáš 2, Vančo Jan, Pergler Pavel, Niemczyk Jiří - Paszko Martin

Ač výsledek tomu neodpovídá bylo to vyrovnané utkání. Domácí své šance snad všechny proměnili, ale hosté nedokázali skórovat ani z těch nejvyloženějších. V bráně Krmelína se hned na úvod představila posila z VŠB Jakub Pospíšil, který loni patřil k nejlepším brankářům 2. ligy.

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Zápas se nám v ničem nepovedl. A to co se povedlo, pochytal výtečný brankář Krmelína. Chyběl nám chytřejší pohyb, a i když kluci makali, tak to vypadalo strašně. Krmelín vyhrál zaslouženě, byl po vítězství hladovější, v některých zákrocích možná až moc hladový. Děkuji fanouškům, že přijeli fandit, i když jsme jim neudělali radost.“

Edison Ostrava – Top Dogs Nový Jičín 12:8 (7:1)

Branky: Sedlář Dominik 3, Mooc Aleš 3, Babušík Adam 2, Talián Filip, Holaň David, Voldán Jiří, Mučka Martin - Uhlíř Lukáš 5, Bajer Lukáš 2, Bajger Martin

Jednoznačně rozehraný zápas pro Edison se změnil ve druhé půli v drama a Top Dogs málem předvedl historický obrat.

Filip Talián (Edison Ostrava): „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, když jsme si vytvořili poločasový náskok 7:1. Ve druhém poločase jsme již vedli 9:2, ale po velmi špatném přístupu, kdy jsme chtěli všichni útočit, soupeř stáhl na 10:8. Podařilo se nám dát na 11:8 a tím jsme soupeře odrazili. Celkově spokojenost s prvními třemi body.“

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín): „Bohužel jsme k zápasu dorazili s velmi "okleštěnou sestavou", kde jsme museli do pole vyslat i brankáře Tomáše Beňa, který si vedl velmi obstojně. Utkání se hodnotí velmi těžko. Bohužel všichni měli v nohách 90 minut velkého fotbalu na těžkém terénu a ještě jsme dojeli ve znatelně nekompletní sestavě. A nebýt prvního poločasu, kde jsme dostali velmi laciné góly ze střední vzdálenosti a brejků, mohli jsme i v této sestavě soupeře více potrápit. Ve druhém poločase se naše hra výrazně zlepšila, ale manko z prvního poločasu se nepodařilo smazat, navíc soupeř využíval ještě hru s brankářem v poli, na co se nám velmi špatně reagovalo s ubývajícími silami. Přesto bych chtěl svým spoluhráčům poděkovat za velmi bojovný a obětavý výkon. Jediné pozitivum je 8 branek, které jsme dokázali vstřelit. Sezóna nám začíná stejně jako v loňském roce, ale věřím, že se marodka zmenší a budeme více konkurenceschopní.“

Dragons Nový Jičín – Růžové Tlapičky Hukvaldy 4:1

Petr Strbačka (Dragons Nový Jičín): Kluci hráli skvěle, bylo nás sice málo, protože tři hráči nemohli a do druhé čtverky jsme museli do útoku nasadit druhého gólmana.

Noví kluci se osvědčili a náš druhý brankář chytal fantasticky. Bránění, útočení všechno mě překvapilo.“

Amatér Komárovice – KFV Roub Vítkovice 4:5 (3:5)

Branky: Lasovský Martin 2, Jiříček Roman, Hrdlička Adam - Benko Matyáš 2, Holman Jakub 2, Kopecký Patrik

Tak tohle byla one-man show v podání teprve 16 – ti letého Matyáše Benka v dresu Roubu, který zastínil i nejlepšího hráče domácích Adama Hrdličku, hráče fotbalových Petřkovic, které působí v MSFL.

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice):Už během přípravy jsme tušili, že budeme nuceni více využívat dorostence. A když se nám minulý týden v přípravném zápase zranil Jaroš, bylo to už víceméně jisté. Dneska za nás nastoupili hned tři. V týdnu jsem ještě neměl jistotu, jak kluky rozdělit, ale po pátečním tréninku bylo jasné, že by nebylo moudré je rozdělovat, protože jsou na sebe zvykli jak z fotbalu, tak i z nižší futsalové soutěže. Plány nám trochu narušil natažený sval Martina Bláhy, který je měl na hřišti dirigovat, ale Kuba Holman se i přes nelehkou životní situaci zhostil této role více než dobře. Věděli jsme, že domácí budou chtít hrát hlavně na brejky, ale i přes upozorňování, jsme hned v první minutě inkasovali z protiútoku. Naštěstí se nám hned podařilo vyrovnat a následně jít do vedení, které jsme až do poločasu udržovali na dvougólovém rozdílu. Po pauze jsme chtěli trochu více iniciativy přenechat domácím a vytvořit si tak více prostoru při našich útocích. Celkem se to povedlo, domácí jsme do šancí nepouštěli a navíc si vytvořili nějaké šance, které se nám bohužel nepodařilo zužitkovat. Potom jsme ale protáhli jedno ze střídání, díky tomu nedostoupili domácí hráče a přišlo snížení. Závěr jsme však odehráli s přehledem a jednogólový náskok udrželi. Za dnešní výkon musím pochválit celou druhou čtyřku, která byla u všech našich gólů. Naopak u první čtyřky to, hlavně díky nesehranosti, dost skřípalo, ale i když to nešlo úplně podle představ, kluci zápas odmakali a zaslouženě bereme tři body.“

Kdo překvapil v tomto kole? Dragons Nový Jičín

Výsledek 4:1 nad loňským semifinalistou jistě překvapil všechny a nic na tom nemění ani sestavy, ve kterých oba dva týmy k utkání nastoupili.

Kdo se trápil? Jokerit Kopřivnice

Je to evergreen, Orlová prostě doma na Jokerit umí zahrát, bohužel ani v této sezóně, ale nakonec body nad svým soupeřem nezíská.

Kdo zklamal? Beach Boys Odry

Ani ne tak výsledkem, protože Krmelín bude v letošní sezóně doma těžko ztrácet body, ale určitě i samotní hráči Oder čekali vyrovnanější zápas.