FUTSAL FIFA

Máme za sebou úvodní semifinále a blíže do finále má Roub s Orlovou!

Obě dvě semifinále byli diametrálně odlišné a to jak ve výsledku, tak i v počtu nastřílených gólů. Jedno semifinále vyhráli domácí a to druhé hosté. V jednom padli tři góly a ve druhém padli tři góly během jedné minuty a celkem jich padlo 20 v celém utkání!

Výhodu domácího prostředí si podržel KFV Roub Vítkovice, který porazil svého soupeře z Kopřivnice těsně 2:1. V Ostravě se hrál před pěknou diváckou kulisou opatrný futsal s minimem šancí a gólů. Skóre nicméně otevřel už po 13 sekundách hry nejlepší hráč domácích Marcel Rodek. Dalších dvou gólů se však diváci dočkali až ve druhé půli, kdy nejprve skóroval domácí Kašpar. Jokerit ještě dokázal zásluhou Bortla vstřelit kontaktní gól, nicméně vyrovnat už se mu nepodařilo.

V Novém Jičíně domácí Tornádo sice vyhrálo poločas 4:3 a ve druhé půli dokázalo ještě navýšit svůj náskok, nicméně Orlová ještě zvýšila své tempo hry a zápas nakonec otočila ve svůj prospěch. V zápase byli k vidění tři hattricky a to od domácího Novotného a hostujících Ergiho Deríkem. Orlová nakonec vyhrála 12:8 a do domácí odvety si tak jako ve čtvrtfinále veze matchball!

KFV Roub Vítkovice – FC Jokerit Kopřivnice 2:1 (1:0), diváků: 180

Branky: Kašpar Antonín, Rodek Marcel - Bortel Petr

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „V kabině před zápasem jsme si řekli, že hodně důležitým okamžikem tohoto zápasu může být první gól. Ten se nám podařilo dát už po osmnácti vteřinách a my tak mohli hrát více z obrany a čekat na chybu soupeře. Jokerit ale hrál taky dost na jistotu, a tak to v prvním poločase byla spíše taktická bitva, ve které se urodily spíše náznaky šancí, než vyloženě tutovky. Ve druhé půli se hra o dost zrychlila, hosté to trochu více otevírali a nám se podařilo využít jeden z brejků a vedli jsme dva nula. Potom mohl po pěkné akci přidat třetí gól Kuba Jiřičný, ale trefil jen spojnici, odražený balón sebrali hosté a z protiútoku snížili. Pak si ještě oba týmy vytvořili pár šancí, které ke gólu nevedly, a tak museli hosté do powerplay. Tu jsme bránili dobře, ale přesto nás soupeř jednou parádně překombinoval a my měli obrovské štěstí, že jejich poslední hráč na míč nedosáhl. Hned na to jsme mohli rozhodnout zase my, ale při přečíslení dva na jednoho nám chyběla razance při zakončení. Zbytek zápasu už jsme si pohlídali a bereme tak první bod.“

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „První semifinálový zápas zahajujeme velmi nekoncentrovaně, když už v 18. vteřině zápasu inkasujeme na 1:0 od nejlepšího hráče domácích – Rodka, který zkušeně z autové čáry „umyl“ dva naše bránící hráče a s přehledem skóruje. Hra je vyrovnaná, šance jsou k vidění na obou stranách, nicméně skóre se do konce prvního poločasu nemění. Ve druhé půli dobře kombinujeme, ale po dlouhém nesmyslném nákopu inkasujeme z brejku na 2:0. Nic nevzdáváme a přidáváme na otáčkách. Odměnou je nám gól na 2:1 od Péti Bortla, kdy konečně prostřelujeme výborného gološa domácích. Ze solidně zahrané závěrečné power play si vypracujeme jednu tutovku, kdy chybí pár centimetrů, aby náš útočník na zadní tyči usměrnil míč do prázdné kasy. Bohužel se nám nedaří skóre korigovat a prohráváme tak nejtěsnějším rozdílem o jednu branku.

Nezbývá nám, než soustředit se na domácí odvetu, kde se porveme o to, abychom dostali ještě jednu šanci v Ostravě. Zápas se bude konat netradičně v pátek 22. 2. od 20:20 na naší domácí hale a tímto bych rád pozval všechny příznivce futsalu.“

1.FC Tornádo Nový Jičín – Oskarol Orlová 8:12 (4:3), diváků: 100

Branky: Novotný Daniel 3, Macíček Pavel 2, Plešek Petr 2, Polónyi Lukáš - Derík Nikolas 3, Ergi David 3, Regec Lukáš 2, Gorovič Michal, Kondziolka Filip, Stachel Petr, Tomáš Michal

Lukáš Polónyi (1.FC Tornádo Nový Jičín): „ Na první semifinálový zápas jsme se hodně těšili a šli jsme do něj s odhodláním nezaváhat, i když jsme věděli, že nás čeká silný soupeř plný mladých kluků, kteří budou běhaví a dobře technicky vybavení a naše domněnky se taky potvrdili. V úvodu zápasu se tvořili šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit a tak udeřila Orlová, která se dostala do vedení. My jsme z našich šancí nedokázali trefovat bránu a co jsme trefili, tak to pochytal hostující brankář. Od stavu 2:1 pro hosty jsme se začali ještě více tlačit dopředu a skóre jsme otočili v náš prospěch na 4:2. Bohužel Orlová těsně před půlí snižuje na 3:4, což byla pro nás velká škoda. Druhou půli jsme začali dobře a navýšili náš náskok, bohužel potom, místo toho abychom hráli odzadu a šetřili síly, tak jsme zbytečně hráli pořád odpředu a inkasovali po sobě tři rychlé góly. Ještě se nám podařilo vyrovnat na 6:6, ale naše snaha o obrat se nepodařila a po dalších dvou inkasovaných gólech nám soupeř odskakuje. V závěru jsme ještě zkusili hru bez brankáře, která se nám vydařila tak na půl, když jsme v ní vstřelili gól, ale také další inkasovali. Orlová hrála opravdu dobře a zaslouženě u nás vyhrála. Nám nezbývá nic jiného než si v pátek v Orlové vzít vítězství zpět a sérii dostat opět do Nového Jičína. Do Orlové pojedeme kompletní a jsme odhodlaní se porvat o třetí rozhodující zápas!“