FUTSAL FIFA

Roub Vítkovice zpět na čele soutěže!

Tak na pouhý jeden týden opustil vítkovický Roub první místo, které na chvíli přenechal duu Beach Boys Odry a FU Kopřivnice.

A v pátek se po domácím zápase s FU stylově vrátil zpět na první příčku, když svého soupeře porazil 6:2! Výhru Roubu opět režíroval Marcel Rodek, který si v zápase připsal 4 kanadské body a před posledním kolem vede s velikým náskokem produktivitu a i tabulku nejlepších asistentů. Roub má nyní opět vše ve svých rukou, a pokud se mu podaří potvrdit roli favorita v posledním kole a s Tlapičkama zvítězí, vyhraje základní část!

Za Roubem se s odstupem dvou bodů seřadila trojice týmů, která bude bojovat o co nejvýhodnější postavení pro play off. Beach Boys totiž překvapivě padl v týdnu na Jokeritu a v případě, že nezíská v posledním kole ani jeden bod, tak su může propadnou při souhře všech výsledků až na páté místo.

FU Kopřivnice prohrála v tomto kole na Roubu a s největší pravděpodobností, tak už vítězství po základní části z loňského roku neobhájí. Rovněž i FU bude muset v posledním kole něco uhrát, protože se na ni tlačí Jokerit s Tornádem!

Gamaspol Jeseník B si během těchto 14 dní zajistil účast v play off a pokud se jim podaří poprvé v sezóně vyhrát na venkovním hřišti, tak bude mít s největší pravděpodobností i výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále.

Stejně jako Jeseník je na tom ale s venkovními zápasy Jokerit, který si vše uhrál doma a venku získal pouze jeden bod. Jokerit si v tomto týdnu překvapivě poradit s Beach Boysem Odry a v posledním kole se může dokonce dostat před městského rivala FU Kopřivnici.

Tornádo zastavilo svůj bodový půst a vyhrálo v Orlové 8:4, čímž si zajistilo účast v letošním play off a jelikož má ještě odložený zápas s Top Dogsem před sebou, tak může klidně skončit mezi nejlepšími čtyřmi týmy a mít tak výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále.

V předposledním kole přišly o možnost dostat se do play off týmy Krmelína, Top Dogs a Růžových Tlapiček, které tak čeká už jistě pouze skupina o udržení.

Naopak velkou šanci dostat se do play off má nyní G.T. Trojanovice, který v zápase o všechno vyhrál jednoznačně v Komárovicích 8:4, když se na výhře Trojanovic podílel hattrickem hostující Štika.

Výsledky 10. kola divize F:

KFV Roub Vítkovice – FU Kopřivnice 6:2 (4:2)

Branky: Rodek Marcel 2, Křižák Jan, Jiřičný Jakub, Kašpar Antonín, Voldán Jiří - Bartoš Roman, Závodný Jiří

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Už před zápasem bylo znát, jak moc chceme dnes uspět. Jednou z příčin byla chuť odčinit porážky z posledních dvou zápasů, ale hlavně jsme moc chtěli tento zápas vyhrát na počest, v úterý zesnulého Staníka Wonky. První poločas byl hodně vyrovnaný. Dvakrát jsme šli do vedení, které nám však ani v jednom případě dlouho nevydrželo. Ale my jsme si za tím dneska opravdu šli. Dokázali jsme jít do vedení i potřetí a navíc pár vteřin před koncem poločasu odskočit na dvoubrankový rozdíl. Ve druhé půli jsme chtěli mnohem lépe vykrývat přihrávky středem, po kterých si hosté vytvořili v první půli několik šancí a taky bránit výš, ale hlavně poctivě odmakat každé střídání. Hosté drželi balón mnohem více než my, často nás dostávali pod tlak, ale do šancí jsme je moc nepouštěli a když už něco prošlo, zasáhl výborný Lukáš Kozelský. Když pak dal pátý gól Marcel Rodek, bylo už vlastně rozhodnuto. Hosté ještě zkusili powerplay, ale tu jsme ubránili, pak přidali další gól a mohli jsme slavit. V zápase, který měl velmi dobrou úroveň, rozhodla naše lepší produktivita, ale musíme přiznat, že jsme měli i štěstí, když soupeř několikrát trefil tyč a navíc nedal ani penaltu. I tak si myslím, že za to, jak moc jsme chtěli a za to, jak jsme zápas odmakali, bereme tři body zaslouženě.“

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „Důležitý zápas o první místo jsme nezačali dobře, soupeř se dostal dvakrát do vedení, ale pokaždé jsme dokázali šťastně vyrovnat. V té době jsme tahali za kratší konec, byli jsme příliš bojácní a soupeř naopak dravý a při chuti. V druhé polovině poločasu jsme se také dostali ke své hře a nakonec jsme si i vytvořili příležitosti vzít si vedení na svou stranu, ale pravidlo nedáš-dostaneš se rychle uplatnilo a do poločasu jsme prohrávali 4-2. Druhý poločas jsme prakticky neopustili soupeřovu polovinu, ale dobývání vítkovické brány bylo častokrát bezzubé a alibistické. Když už jsme se dostali do nějaké šance, nepodařilo se nám ji proměnit, a to ani z nařízené penalty. Poté jsme následně z naší chyby pustili soupeře do samostatného nájezdu, který zkušeně proměnil Rodek a náš zmar byl dokonán. Z powerplay se nám už nepodařilo utkání zdramatizovat a naopak dostáváme gól na konečných 6-2 pro domácí. Tento zápas jsme neodehráli dobře, soupeř vyhrál zaslouženě, především za kvalitní hru v prvním poločase a dobrou obranu v tom druhém si důležité body nechal doma. Musíme poděkovat našim skvělým fanouškům, kteří nás celý zápas podporovali i přes špatný průběh utkání. Z tohoto zápasu se musíme ponaučit a připravit se na derby s Jokeritem. Věřím, že tam necháme všechno a potřetí za sebou Jokerit porazíme.“

Amatér Komárovice – G.T. Trojanovice 4:8 (1:3)

Branky: Hoffmann Patrik 2, Hrdlička Adam, Bezděk David - Štika Jan 3, Žídek Patrik, Špaček Radim, Vaverka Roman, Klimpar Pavel, Malý Jakub

František Foukal (Amatér Komárovice): „Soupeř hrál přesně to, co jsme čekali. Vycházel z vynikající obrany do brejků. Nic netvořil, neměl kombinaci, ale my jsme se do šancí dostávali velmi těžko. Nastřelili jsme tři tyčky, měli možnosti, ale Trojanovice hrály výborně a byly velmi produktivní. tentokrát musím říct, že soupeř výborně bránicí a přesně zakončující vyhrál zaslouženě.“

FC Jokerit Kopřivnice – Beach Boys Odry 5:4 (3:1)

Branky: Buček Michal 2, Holub Jonáš, Chromečka Ondřej, Macíček Jakub - Zagol Pavel 2, Hurta Lukáš, Veselý Filip

Radek Březina (Jokerit Kopřivnice): „Předehrávané středeční utkání se muselo divákům líbit. Hosté přijeli nabití a hráli aktivně po celé hrací ploše. Po našem nedůrazném bránění jdou do vedení 1:0. Naštěstí pro nás se nám daří poměrně brzo skóre strhnout na naši stranu a trochu se uklidnit. Nicméně hosté dotahují na 3:2 a je opět zaděláno na drama. Pak se k nám však konečně (snad poprvé v sezóně) štěstíčko ukázalo čelem a dáváme „haluzový“ gól po odrazu na 4:2. Každopádně po další chybě v defenzívě jde hostující útočník sám na gološa a nekompromisně dává. V závěrečné powerplay nás hosté tlačí před kasu a nástřelem na zadní srovnávají na 4:4. Hostující fanoušci bouří a ženou svůj tým dále dopředu. Poslední půlminuta do konce utkání a máme roh. Bereme time a domlouváme se na signálu. Rozehráváme roh a signál trochu překvapeně vychází – bouříme my i s našimi fanoušky :-) Další šance se nekoná a tak bereme všechny body z velmi těžkého utkání!!! Teď už veškerou pozornost upíráme k poslednímu zápasu sezóny, kdy nám půjde nejen o další vele důležité body pro co nejlepší konečné umístění v tabulce, ale taky o to potrápit a ideálně pak porazit naše kamarády z FUčka co nám furt přetahují hráče!“

Oskarol Orlová – 1. FC Tornádo Nový Jičín 4:8 (4:5)

Branky: Tomáš Michal 2, Mleziva Tomáš, Egri David - Polónyi Lukáš 2, Staněk Marek 2, Bartoň Filip, Fojtík Milan, Plešek Petr, Macíček Pavel

Lukáš Polónyi (1. FC Tornádo Nový Jičín): „Začátek utkání byl ve znamení domácích, kteří byli aktivnější na míči i pohybem a dostali se do dvoubrankového vedení, nicméně nám se vždy podařilo okamžitě snížit. To trvalo do stavu 4:2 pro Orlovou. Poté jsme snížili na rozdíl jedné branky a od té doby jsme se více tlačili před bránu z čeho pramenily šance na obou stranách s rozdílem v koncovce, kde se nám konečně dařilo a otáčíme ještě do poločasu výsledek ve svůj prospěch. Druhý poločas držíme jednogólové vedení a navíc navyšujeme skóre, které nám dodává více klidu a navíc přidáváme ještě gól do prázdné brány. Pro nás je tohle velmi důležité vítězství, které jsme zvládli a zajistili si tak účast v play off. Vyzdvihnul bych kolektivní výkon všech hráčů, na kterých bylo vidět, že chceme v Orlové vyhrát a hlavně výkon našeho brankáře, který nás v důležitých momentech podržel. Teď nás čekají poslední dvě utkání v Novém Jičéně, které chceme oba dva zvládnout a zajistit si tak co nejlepší postavení v tabulce před play off.“

Top Dogs Nový Jičín – Růžové Tlapičky Hukvaldy 6:4 (1:1)

Branky: Vojtko Marián, Handrych Jaroslav, Bajger Martin, Kremzer Petr, Tobola Jakub, Uhlíř Lukáš - Vrtný Jan 2, Schmutz Jakub, Fojtík Adam

AC Gamaspol Jeseník B – SK Krmelín 9:5 (3:1)

Branky: Schneider Daniel 3, Macura David 3, Nečesal Karel, Ličman Pavel, Gnida Adam - Vančo Jan 3, Ručka Antonín, Pchálek Matouš