FUTSAL FIFA

Ferram Opava vyhrál v Blansku na penalty a získal Superpohár!

Vítěz divize E PRO-STATIC Blansko vyzval v tomto již třetím ročníku na své půdě vítěze divize F FERRAM Opavu. Hosté z Opavy neponechali nic náhodě a dorazili v početném složení, kdy do hry měli deset hráčů. Již ve třetí minutě vedli hosté 0:2 a zdálo se, že půjde o jednoznačnou záležitost. Jenže herní kvalita byla i u hráčů Blanska a tak dokázali nepříznivý stav do poločasu opravit na průběžných 5:4. Pak se dlouho hrál vyrovnaný zápas a kdy se podařilo domácím ve 34´ strhnout  vedení  6:5 na svou stranu. Ke konci utkání přistoupili hosté ke hře bez brankáře a nemohli se prosadit. Když už se zdálo, že domácí Blansko výsledek udrží, tak se 4 sekundy před koncem dostal k míči exligový fotbalista Zbyněk Pospěch a vstřelil vyrovnávací branku z nemožného úhlu, kdy se míč otřel o zadní tyč a zaplul do brány. Po ukončení 2. poločasu kdy nebylo rozhodnuto o vítězi se šly kopat pokutové kopy, ve kterých byli nakonec úspěšnější hosté z Opavy, kdy po šesti sériích vyhráli 4:5.

PRO-STATIC BLANSKO – FERRAM OPAVA 6:7 PK (5:4)

Branky a nahrávky: 6´ Daněk Michal (Feik Tomáš), 7´ Špaňhel Ondřej, 8´ Sedlák Jakub (Feik Tomáš), 13´ Feik Tomáš (Sedlák Jakub), 20´ Feik Tomáš (Sedlák Jakub) a 34´ Špaňhel Ondřej (Sedlák Jakub) – 1´ Rubý Patrik (Žůrek David), 3´ Tůma Jakub (Rubý Patrik), 13´ Pospěch Zbyněk (Rubý Patrik), 17´ Pospěch Zbyněk. 22´ Rubý Patrik (Tůma Jakub) a 40´ Pospěch Zbyněk (Hudeček Lukáš). Rozhodčí: Kolář Jaroslav a Šišma Ondřej