FUTSAL FIFA

Marcel Rodek zaznamenal v zápase s Tornádem 7 kanadských bodů! První výhra Trojanovice!

Šlágr kola dopadl jednoznačně ve prospěch dosavadního lídra z Vítkovic, který si tak na čele soutěže upevnil svoji pozici a má pěti bodový náskok na pronásledující týmy. Neskutečný počit se v zápas podařil Marcelu Rodkovi, který v zápase zaznamenal 7 kanadských bodů za čtyři góly a tři asistence. Tornádo i když si v zápase vytvořilo spoustu gólových šancí, tak končila na výborném brankáři hostů.

Neskutečná atmosféra panovala po celý zápas v Odrách, kam přijelo FU Kopřivnice. Letos je to zatím určitě divácký rekord, protože do sportovní haly si našlo cestu 250 diváků! V zápase dominovali oba dva brankáři a po řadě klíčových okamžiků, kdy byla zahozena penalta a rovněž i desetimetrové kopy, si nakonec ve druhé půli pro vítězství došlo FU Kopřivnice.

Jokerit Kopřivnice nedokázal opět vyhrát venkovní zápas a po slibně rozehraném prvním poločase, přišel ve druhé půli výpadek a všechny body tak získal Krmelín, který se po čtyřzápasovém půstu opět dočkal vítězství.

G.T. Trojanovice si připsali první výhru v letošním ročníku a odskákaly to Růžové Tlapičky, které nakonec prohrály vysoko 6:1, i když samotný průběh zápasu tak vysokému výsledku rozhodně neodpovídal. Trojanovice, si tak díky výhře uchovali ještě malou šanci na play off.

Orlová dokázala porazit v domácím prostředí Top Dogs, i když se výsledek přeléval v průběhu utkání na obě strany. Top Dogs už bohužel ztratil opět přes velmi dobrý výkon třetí zápas v řadě a propadá se v tabulce opět níže. Naopak Orlová už má na svém kontě 10 bodů a po hubených letech to letos opravdu vypadá, že může útočit na nejvyšší příčky!

G.T. Trojanovice – Růžové Tlapičky Hukvaldy 6:1 (2:1)

Branky: Malý Jakub 2, Špaček Radim, Maruchnič Ivo, Vaverka Roman, Klimpar Pavel - Svatonský Jan

Dalibor Petrželka (G.T. Trojanovice): „GT se konečně dočkalo prvního vítězství v letošní sezóně v utkání s týmem z Hukvald. První poločas byl vyrovnaný a oba celky si vytvořily hned několik dobrých příležitostí. Nasvědčoval tomu i výsledek 1:1, ještě minutu před koncem prvního poločasu. Poté se do míče opřel Jakub Malý a do přestávky jsme tak strhly vedení na naši stranu 2:1. V následující polovině utkání nás Hukvaldy přitlačily ve snaze o vyrovnání. Tlak se nám podařil ustát a pak rozhodly dva vydařené brejky GT. Za stavu 4:1 šly Tlapičky do Power play, branku však nevstřelily. Zápas nakonec skončil vysokým rozdílem 6:1. Nutno však dodat, že výsledek 6:1 je za předvedenou hru Hukvald hodně tvrdý. V posledním utkání roku 2018 pojedeme potrápit leadera soutěže Roub Vítkovice.“

Zdeněk Hubeňák (Růžové Tlapičky Hukvaldy): „Další zbytečně ztracené body v utkání, jehož výsledek rozhodně neodpovídá průběhu hry. Tak by se dal stručně charakterizovat čtvrteční večerní duel, ve kterém Trojanovice získaly první letošní divizní vítězství. Hrál se celkem opatrný futsal, ve kterém oba soupeři spíše čekali na chybu soupeře, než aby se bezhlavě vrhali do nějakého útočného snažení. Když už to vypadlo, že poločas skončí remízou, dostali jsme z rychlého protiútoku 3 sekundy před koncem gól na 2:1. Těžko posoudit, jestli tento rozdílový gól způsobil to, že ve druhé půli to už zdaleka nebyly staré dobré Tlapičky, ale výkon mužstva šel rapidně dolů. Snaha se sice nedá upřít, ale stereotypní akce bez momentu překvapení neměly šanci na úspěch. A tak celkem logicky přišly momenty, kdy se ke slovu dostali domácí borci a dvěma brankami ve 29. a 32. minutě prakticky rozhodli o osudu utkání.“

Beach Boys Odry – FU Kopřivnice 1:4 (1:1)

Branky: Rybařík David - Bartoš Roman 2, Závodný Jiří, Bartoň Martin

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Zápas otevřeli hosté po klasicky zahraném rohu, který jsme nedokázali uhlídat, pěknou brankou už ve 2.minutě. Nic to na nás ale až tak neponechalo a vyústilo to ve vyrovnaný první poločas. Několikrát jsme se řítili na branku hostů a nakonec po několika šancích jsme srovnali stav na 1-1, kdy jsme opět přestáli desítku Fučka těsně před koncem. Jenže pak ve duhé půli vytváříme lehoulinký nákop z obrany do středu hřiště, kde si Bartoš neláme hlavu s nějakým vymýšlením a bez skurpulí trefuje téměř z půlky na 2-1. I tak ale zápas gradoval než přichází selhání logického softwaru včetně naší neproměněné penalty. Tady se nám bohužel zápas zlomil a my se pak už svojí nekoncentrovaností jenom koukáme jak nám FU vstřelí uklidňující pro ně další 2 branky, jež jsme jim právě nekoncentrovaností víceméně věnovali. Pak už si zápas pohlídali. Nás mohou velmi mrzet neproměněné šance z prvního poločasu, kdy jsme šli 2 x sami na gólmana a promarněná rozdílovka do prázdné. Přidané tyče na obou stranách ale vyzdvihnuli výkon obou brankařů, kteří zřejmě byli nejlepšími hráči večera a vylapali mnoho jasných šancí. A bohužel chycená pentle, otočila kormidlo zápasu směrem dále od nás. I když zavládnul lehký smutek po mači, tak stejně zvedáme hlavy zase nahoru. Víme, že se dokážeme srazit jedině sami a na to u nás stejně nikdo nevěří. Vždycky budeme opouštět hřiště s hlavou nahoře, abychom mohli poděkovat všem fanouškům v hale za podporu. A fans,ti naši "DACANI" byli opět metamegamysteriózní a hrát před takovou atmoškou ,kterou podporovali ještě slušní FU-FANS,by si přál asi každý.... Beach boys olééé....!!!!!!“

Jiří Bednář (FU Kopřivnice): „Další krásný zápas před plnou tribunou jsme odehráli s ambiciózními BBO s výborným výsledkem pro naši družinu. První poločas byl relativně vyrovnaný, my jsme se trefili ze standartní situace, soupeř po jednom z mnoha protiútoku. Za zmínku ještě stojí naše neproměněná desítka a naopak soupeřova tutovka do prázdné branky a tak jdeme o poločase za nerozhodnutého stavu s touhou zvrátit zápas na naší stranu. To také přichází a po šťastné střele se dostáváme do vedení. Poté přichází klíčový okamžik zápasu, kdy nás proti penaltě podržel náš brankář a následně také kryl desetimetrový pokus. Nám se naopak daří vstřelit uklidňující dva góly a zápas dohráváme pod kontrolou. Zápas měl velmi dobré tempo, nám se dařilo prosadit se naší hrou, mančaft tam nechal vše, a proto jsme si zaslouženě dovezli tři body do Kopřivnice. Nadstandartní výkony předvedli oba brankáři, kteří zachytali opravdu výborně. Nejvíce však chci vyzvednout fanoušky obou táborů za skvělou atmosféru, kterou v sobotu vytvořili, proto futsal hrajeme a je skvělé to prožívat právě s Vámi!!! Díky“

1.FC Tornádo Nový Jičín – KFV Roub Vítkovice 2:9 (0:5)

Branky: Repa Martin, Urbanovský Prokop - Rodek Marcel 4, Bláha Martin 2, Vavrušák Radim 2, Voldán Jiří

Lukáš Polónyi (1.FC Tornádo Nový Jičín): „Zápas s lídrem měl být bojem o první místo tabulky, ale výsledkově jsme zápas absolutně nezvládli. Nicméně jsme nezačali vůbec špatně a v první pětiminutovce jsme šli 4 krát sami na bránu, ale bohužel jsme nebyli schopni ani jednu z těchto šancí využít a potom přišel zákonitě trest, kdy z téměř totožných situací inkasujeme dvě branky. Snažíme se hrát aktivně, ale zapomínáme na obranu a poločas končí hrozivých 5:0. Druhou půli hrajeme opět aktivně, ale naše šance končí na výborném brankáři hostů, kterého jsme nedokázali překonat a opět zapomínáme bránit. Zápas tak nakonec končí vysoko 9:2, kteří vyhráli zcela zaslouženě. Hostům gratuluji ke třem bodům, kterými si upevnili první místo v tabulce. Nás čeká v sobotu zápas na Jokeritu, kam pojedeme odčinit naši domácí porážku.“

Pavel Michura (KFV Roub Vítkovice): „Proti třetímu týmu tabulky jsme chtěli vycházet z poctivé obrany, ale zároveň být nebezpeční dopředu. To jsme plnili jenom tak napůl, protože nebezpeční jsme byli dostatečně, ale v obraně jsme měli, hlavně v první půli, den otevřených dveří. Snad čtyřikrát šli domácí sami na našeho brankáře, který nás naštěstí neskutečně podržel. A protože jsme byli nejen nebezpeční, ale i produktivní, šli jsme do kabin s vedením pět nula. Ve druhé půli jsme chtěli mnohem lépe bránit a zkoušet protiútoky. To se dařilo parádně. Dva z brejků jsme dotáhli až do gólu a bylo vlastně po zápase. Domácí ještě sice dva góly dali, ale to my taky, a tak jsme zápas dohrávali víceméně v klidu. Většina kluků dnes odehrála to, co od nich očekáváme, ale výkon Lukáše Kozelského v bráně a mimořádná produktivita Marcela Rodka, to bylo něco navíc a hlavně proto je z toho nečekaně vysoká výhra.“

SK Krmelín – FC Jokerit Kopřivnice 3:2 (1:2)

Branky: Mácha Pavel, Vančo Jan, Ručka Antonín - Kružliak Petr, Macíček Jakub

Radek Březina (FC Jokerit Kopřivnice): „Páteční nezvládnutý zápas proti Krmelínu beru jako jednoznačnou bodovou ztrátu pro Jokerit a tyto tři body nás můžou po základní části hodně mrzet. Zápas jsme měli rozehraný solidně, i když jsme po první vážnější akcí domácích inkasovali vlastní brankou na 1:0. Do poločasu se nám podařilo výsledkově otočit na 2:1, když výborný zápas sehrál Kuba Macíček, který dvakrát servíroval Pepému víceméně do prázdné kasy. Ve druhé půli jsme měli pár slibných příležitostí přidat třetí branku a uklidnit se, ale místo toho inkasujeme vyrovnávací gól, po našem dalším „vlastenci“. Začínáme se bát o výsledek, nepodržíme balón a jen ho nakopáváme dopředu, z čehož profitují domácí a mají více ze hry. Trest přichází po chybě v obraně a z jednoduchého náběhu inkasujeme na 3:2. Závěrečná power play už na výsledku nic nezmění a odjíždíme tak s nulovým počtem bodů a velmi špatným pocitem z (opět) nezvládnutého, ačkoli dobře rozehraného, zápasu.“

FC Oskarol Orlová – Top Dogs Nový Jičín 8:5 (3:3)

Branky: Gorovič Michal 3, Stachel Petr, Adamczyk Patrik, Derík Nikolas, Egri David, Regec Lukáš - Handrych Jaroslav 2, Bajger Martin 2, Strnadel Petr