FUTSAL FIFA

Infarktový závěr v Opavě zvládli nakonec lépe Medvědi a vynutili si třetí zápas! FU je ve finále!

Opět po týdnu tady byl zápas pro kardiaky a tentokrát to byl ten v Opavě, kde se hrálo druhé semifinále mezi Medvědy a Beach Boysem!

Medvědi si šli za svým cílem zvládnout domácí zápas, ovšem minutu a půl před koncem se děly neuvěřitelné věci, kdy Beach Boys dokázal snížt na 5:4 a následně 20 s před koncem si nešťastně dali Medvědi vlastní gól a šlo se do prodloužení. Beach Boys politý živou vodou se rychle dostal do dvoubrankového vedení, nicméně klíčový byl moment v závěru první části prodloužení, kdy Medvědi dokázali snížit na 7:6. Ve druhé půli Medvědi opět dokonali obrat a o finalistovi s tak bude rozhodovat ve třetím zápase v sobotu v Odrách!

V Kopřivnici opět Top Dogs kousal, nicméně FU v první půli bylo na hřišti lepším týmem a šlo do šaten s dvoubrankovým vedením. Ve druhé půli Top Dogs zásluhou Bialka srovnal na 2:2. Následně ovšem hned obdržel brabku na 3:2. Top Dogs měl ovšem velikou šanci na vyrovnání ovšem nejlepší hráč hostů Bialek neproměnil 10 m kop a následně ani penaltu a FU si dvěma góly do prázdné brány v závěru vítězství pohlídalo a je tak prvním finalistou soutěže!

Rostislav Klinger (AFC Medvědi Malé Hoštice): „Do zápasu jsme šli s tím, že jej chceme vyhrát a vše šlo podle plánu až do polední minuty, kdy jsme vedli 5:3. Minutu a půl před koncem Odry snížily na 5:4 a 20 s před koncem jsme si dali vlastní gól a šlo se do prodloužení, což byla pro nás velká rána. Odry se navíc v první části prodloužení ujaly vedení 7:5, ale stále jsme věřili, že můžeme výsledek otočit a hodně nám pomohla branka na 7:6 před koncem prvního prodloužení. V druhé části jsme výsledek naštěstí otočili a pojedeme se tak poprat o postup do finále do Oder. Utkání se hrálo před výbornou diváckou kulisou, za což bych chtěl všem poděkovat. Zápas byl navíc napínavý až do konce, tak věřím, že se lidem musel líbit. Finále je pro nás velkou motivací a na rozhodující zápas budeme připraveni a uděláme pro postup maximum!“

Aleš Chuděj (Beach Boys Odry): „Do obdélníkové haly v Opavě jsme se v neděli vydali vydřít postup. Vydřít proto, jelikož jsem očekával, že budeme hodně bojovat s prostorem. Což se taky plnilo celý první poločas. Ale i tak jsme se drželi nerozhodně. Do druhé půle jsme šli s odhodláním to zjednodušit, ale stále jsme naráželi na takovou jako by krátkou nesouhru. Poté, co jsme prohrávali už o dvě branky, a to 5-3, kousek před koncem, věřil málokdo, že Medvědi v základní hrací době, zápas pustí z rukou. Pak světě div se vlastencem srovnáváme na 5-5 a jde se do prodloužení, kde po dvou desítkách odskakuje mě na 7-5. Pak ale naší vlastní blbostí domácí srovnávají a minutu před koncem rozhodují o tomhle bláznivém utkání. Nezaujatému diváku se mač musel líbit, ale pro nás byl v hlavní roli infarkt. Domácí si v podstatě trpělivě došli pro vítězství v čele se skvěle chytajícím gólmanem a my bohužel v posledních 5 minutách měli odehrát zápas na takový "odkopaný hnus". Stálo nás to hodně sil se vyhrabat z bahna a dopadlo to pro nás nedobře. I tak ale kluci, i když bojovali sami se sebou, se snažili hrát. Dacanům díky za výjezd a podporu, že to museli skousnout. Vážím si jejich času a projevu. Je to lepší než dolů plivat na lidi vzteky a pak si poplivat ještě svého vedoucího. Beach boss oleeeee.....!!!!!“

Milan Miloševič (Top Dogs Nový Jičín):  „K utkání jsme bohužel nemohli využít několik opor z minulého týdne, kde jsme bohužel ztratili výborně rozehraný zápas. Musím přiznat, že poprvé v této sezóně jsme s FU začali první poločas velmi pasivně, také se mě kvůli absenci Vavříka, Toboly a distancovaného Kocmicha dost narušila plánována sestava. Na hráčích bylo stále znát zklamání z prvního zápasu a také velká únava opor z vyšších fotbalových soutěži, kteří již byli v konečné fázi zimní přípravy. Bohužel k naši smůle dal soupeř opět 2 šťastné góly a náš pokus skončil na tyči. Navíc jsme přišli ještě v prvním poločase vinou zranění o tajný trumf v podobě Jiřího Šimka a dohrávali jsme poločas v dost ponuré náladě a bez šťávy a soupeř byl jasně tentokrát lepší. Ve stejném duchu se nesl i poločas druhý, ale asi v polovině jsme se odmítli úplně vzdát a Bialek nádherně srovnal na 2:2. Bohužel naše radost byla až tak velká, že jsme zaspali únik Bartoně a navýšení vedení Kopru, ihned po našem srovnání. Poté jsme domácím velmi zle zatápěli, ale bohužel jsme nevyužili ani výhodu desetimetrového kopu a penalty a zbytek lapil vynikající Mazoch a tak nás FU potrestali až na konečných 2:5. Vyřazeni je pro nás samozřejmě velkým zklamáním, na druhou stranu konečné umístění na 4. místě bez domácí haly a zázemí má určitě svou váhu. Chtěl bych pogratulovat soupeři za korektní a atraktivní semifinále, fanouškům obou táborů za úžasnou atmosféru v zaplněné hale a také všem našim soupeřům za další ročník Divize F. Velký dík patří také mým svěřencům, kteří se postavili v letošní velmi těžké sezóně velmi zodpovědně.

Roman Bartoš (FU Kopřivnice): „Čekala nás venkovní odveta s Top Dogs, ale jelikož hrají své domácí zápasy také v naší hale, tak jsme si mohli opět užít skvělou atmosféru díky našim FU Fans, kterým patří velké díky .... byl to zážitek. Co se tyče zápasu jako takového, tak to mělo potřebný náboj a odpovídající úroveň k semifinále. V určitých momentech to bylo i hodně vyhrocené utkání a mohla padnout i červená karta na obou stranách. Co se týká vývoji skóre, tak do zápasu jsme vstoupili lepé než před týdnem a poločasové vedení 2:0 bylo zasloužené. Do druhé půle jsme chtěli vstoupit zodpovědně, ale Top Dogs dokázalo svou velkou individuální kvalitu a v krátké době srovnalo skóre. V této části utkání se opět ukazuje charakter týmu a znovu soupeři výsledkově odskakujeme. Díky nařízené desítce a velmi sporné penaltě se mohl soupeř dostat opět do hry, ale ani v power play už gól nedal a my jsme mohli s našimi fanoušky slavit postup do finále! Teď ještě, aby postoupilo Beach Boys Odry a neskutečné finále bude jak na hřišti, tak v hledišti! Snad se nám podaří nafouknout halu, aby se na zápas všichni dostali. Ještě bych rád pochválil Top Dogs, který v letošní sezoně byl výborný a postupu si velice vážíme!“